Svarbiausias Europos kultūros ir meno kanalas ARTE Kaune filmuos šventinį koncertą | Kas vyksta Kaune

Svarbiausias Europos kultūros ir meno kanalas ARTE Kaune filmuos šventinį koncertą

Kauno miesto simfoninis orkestras / KMSO nuotr.

Išskirtinis šio koncerto įrašas, jo kūrėjams iš užsienio bendradarbiaujant su Lietuvos partneriais, bus parengtas Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Europos visuomeninio kultūros ir meno kanalo ARTE kūrybinė komanda į Kauną atvyko šią savaitę.

Gruodžio 1 ir 2 dienomis vyksiantys koncerto filmavimai yra atviri žiūrovams, o įėjimas į koncertus – nemokamas. Koncertų pradžia 20 val.

Šis projektas – ne tik unikali galimybė Lietuvos atlikėjams pasirodyti prestižinio Europos transliuotojo programoje, bet ir puiki artėjančių švenčių dovana kauniečiams bei miesto svečiams.

Koncerte dalyvaus Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, dirigentas Constantine Orbelian (JAV), latvių operos primadona Kristine Opolais bei garsiausių teatrų scenose žibantis armėnų tenoras Liparit Avetisyan.

„Atsidurti būtent šios televizijos eteryje yra kiekvieno Europos atlikėjo siekiamybė, todėl labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ARTE televizija pasirinko Kauną ir mūsų miesto kolektyvus“, – pasakojo Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Jo teigimu, šventinėje koncerto programoje skambės didžiųjų operos klasikų arijos, duetai ir chorai, kuriantys sakralinę artėjančių gražiausių metų švenčių nuotaiką. Vienas svarbiausių ARTE televizijos tikslų – stiprinti Europos kultūros bendrystę, todėl į koncerto programą įtraukta ir lietuvių liaudies daina bei Maironio „Lietuva brangi“.

Koncerto įrašas bus transliuojamas ARTE kanalu daugiamilijoninei Europos bei viso pasaulio auditorijai, kalėdiniu laikotarpiu specialioje šventinių koncertų programoje, į kurią atrenkami garsiausi atlikėjai bei įspūdingiausi projektai. ARTE televizija – žinomas inovatyvus, aukštos kokybės kultūrinį turinį pristatantis Europos visuomeninis kultūros ir meno kanalas.

„Pasiruošimas bendram darbui prasidėjo dar vasarą, – kartu su projekto vadovu Tilo Krause aplankėme ne vieną Kauno apylinkių dvarą, ieškodami tinkamos lokacijos šio koncerto filmavimui. Galiausiai pasirinkome Kauno arkikatedrą baziliką dėl įstabaus jos interjero, kuris puikiai atspindės pakilią šventinio koncerto nuotaiką.

Labai dėkojame monsinjorui Vytautui Grigaravičiui sutikusiam priimti šį didžiulį projektą. Koncerto įrašai vyks penktadienį ir šeštadienį, paruošiamieji filmavimo darbai prasidės trečiadienį, o tam, kad pasiektume muzikantams reikalingą 16-17 laipsnių temperatūrą arkikatedroje koncerto metu, papildomą šildymą turėjome įjungti jau šios savaitės pradžioje, pirmadienį“, – pasakojo A. Treikauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA