Parkavimo pažeidimai Kaune fiksuojami automatiniu būdu, stovėjimas gali brangti | Kas vyksta Kaune

Parkavimo pažeidimai Kaune fiksuojami automatiniu būdu, stovėjimas gali brangti

LNK.lt 2023/11/27 14:35
Asociatyvi / E. Šostakaitės nuotr.

Kauniečius seka naujos elektroninės akys – mieste važinėja mašinų statymo aikšteles tikrinantys automobiliai. Kontrolieriams nebereikia išlipti iš mašinų ar ant langų klijuoti baudos lapelių. Vairuotojai priekaištauja, kad miestas pirmiausia turėtų pasirūpinti ne baudomis, o automobilių statymo vietomis.

„Parkavimo Kaune“ direktoriaus pavaduotojas Darius Razmislevičius pasakojo, kad naujosios sistemos gali būti uždedamos ant kiekvieno automobilio. Kontrolieriams užtenka atvažiuoti į aikštelę ir įjungus skenerį sistema mato, kas susimokėjo už mašinos statymą, kas ne.

Be to, norint patikrinti vairuotojų sąžiningumą, nebereikia eiti prie kiekvienos mašinos.

„Skanuoja stovinčius automobilius, duomenys keliauja į serverį, iš serverio atrūšiuojama, siunčiama kontrolieriams atgal į įrenginius, kurie objektą patikrina dar kartą ir įsitikina ar, pavyzdžiui, nėra neįgaliojo statymo kortelės“, – sakė D. Razmislevičius.

Tokia sistema esą leidžia efektyviau tikrinti nesusimokėjusius už mašinų statymą.

„Padeda kontrolieriams atlikti darbą, galimybė patikrinti kuo daugiau, ar jie susimokėję už parkavimą Kauno mieste“, – tvirtino D. Razmislevičius.

Skaičiuojama, kad per valandą tokia mašina patikrina per tūkstantį automobilių. Iki šiol kontrolieriai patikrindavo vos kelis šimtus. Visgi, dėl saugumo visiškai žmogaus darbo kol kas neatsisakoma.

„Kontrolierius eidamas sutikrina įrenginyje, žmogiškasis reikalingas išteklius“, – teigė D. Razmislevičius.

Vairuotojai tikina, kad stengiasi visur susimokėti. Tik skundžiasi, kad prieš efektyviau išrašant baudas pirmiausia reikėtų pasirūpinti vietomis, kur mieste būtų galima apskritai palikti mašiną.

Aikštelių prižiūrėtojai pastebi, kad vairuotojų sąmoningumas keičiasi, o ir nemokamų vietų mašinoms mieste beveik nebėra.

„Neverta nemokėti už parkavimą, ar ieškot nemokamų vietų, visas centras apmokestintas, vienas iš būdų kaip reguliuot srautą automobilių“, – įsitikinęs D. Razmislevičius.

Net ir apmokestinus papildomas gatves kol kas taip akivaizdžiai, kaip tikėtasi mašinų centre nesumažėjo, tad po naujų metų parkavimas Kaune gali dar labiau brangti.

„Stebime situaciją mieste, užkrovimą, teikiame rekomendacijas, artimiausiu metu Taryba nuspręs“, – komentavo D. Razmislevičius.

Kol kas Kaune yra viena tokia mašina su specialia įranga ant stogo. Planuojama, kad jų turėtų atsirasti ir daugiau. Vieną mašiną paruošti darbui atsieina apie kelis tūkstančius eurų. Sistemą ištobulinus, kontrolieriams darbo vietų mieste liks mažiau.

Daugiau naujienų žiūrėkite ir skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA