Užsieniečių įdarbinimo į paslaugų ar statybos sektorius metinė kvota jau išsemta | Kas vyksta Kaune

Užsieniečių įdarbinimo į paslaugų ar statybos sektorius metinė kvota jau išsemta

Asociatyvi / „Užimtumo tarnybos“ nuotr.

Atsižvelgdama į darbuotojų trūkumo iššūkį darbo rinkoje, Lietuva leidžia darbdaviams įsivežti darbo jėgos iš trečiųjų šalių paprastinta tvarka. Kasmet nustatoma kvota palengvintam užsieniečių įdarbinimui pagal profesiją, kuri įtraukta į trūkstamųjų sąrašą. Tokiu atveju darbdaviams nereikia kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl leidimo dirbti ar sprendimo dėl darbo atitikties nurodytam užsieniečiui išdavimo.

Tačiau Užimtumo tarnyba (UT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešė, kad lapkričio 17 dieną jau pasibaigė nustatyta kvota paslaugų ir statybos sektoriuose. Tai rodo Migracijos departamento pateikti duomenys.

UT primena, kad šiems metams buvo nustatyta 35 950 kvota trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams. Didžioji jos dalis – 60,1 proc. (21600) teko paslaugų sektoriui, statybų – 25 proc. (9100).

„Dabar minimų sektorių darbdaviai, norintys įdarbinti užsienietį iš trečiosios šalies, išskyrus Ukrainos piliečius, privalo kreiptis į Užimtumo tarnybą ir gauti leidimą dirbti Lietuvoje arba sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties mūsų šalies darbo rinkos poreikiams“,– teigė UT užsieniečių įdarbinimo koordinatorė Ernesta Varnaitė.

Prieš pateikdamas dokumentus dėl leidimo dirbti ar sprendimo dėl darbo atitikties išdavimo užsieniečiui, darbdavys Užimtumo tarnyboje turi įregistruoti laisvą darbo vietą ne trumpesniam kaip 5 darbo dienų terminui.

Jei per nurodytą laikotarpį neatsiranda tinkamų kandidatų Lietuvoje, darbdavys turi teisę pateikti nustatytos formos prašymą ir kitus dokumentus dėl leidimo dirbti ar sprendimo dėl darbo atitikties užsieniečiui išdavimo.

Dokumentų formas darbdaviai gali rasti Užimtumo tarnybos interneto svetainėje. Darbdavių pateikti dokumentai dėl leidimų dirbti ar sprendimų dėl darbo atitikties užsieniečiams išdavimo, jei jų nereikia tikslinti ar papildyti, įprastai yra išnagrinėjami per 7 darbo dienas nuo jų gavimo Užimtumo tarnyboje.

Pasak E. Varnaitės, kvota trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams ateinantiems metams nustatoma, įvertinus situaciją darbo rinkoje, jos pokyčius, kvotos išnaudojimą ekonominėse veiklose bei darbo sutarčių, sudarytų su užsieniečiais, skaičių. Siūlymas teikiamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kuri suderinusi su Vidaus reikalų ministerija, patvirtina trūkstamų profesijų kvotas kitiems metams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA