Kauno filharmonijoje – išskirtinė Vaikų muzikos diena! | Kas vyksta Kaune

Kauno filharmonijoje – išskirtinė Vaikų muzikos diena!

Kauno filharmonijos „Facebook“ nuotr.

Šis nemokamas edukacinis renginys numatytas sekmadienį. Prasidėsiančiam vidurdienį vietų jau nebeliko, o į vėlesnę vaikų muzikos pažintinę šventę reikėtų suskubti registruotis.

Anot Kauno filharmonijos vadovo Justino Krėpštos, „jei vaikui trūksta kantrybės sėdėti tradiciniame koncerte, tai šis renginys yra puiki alternatyva pažinti ir prisijaukinti muzikos garsų pasaulį!“

„Vaikų muzikos dieną“ filharmonijos salėse ir repeticijų kabinetuose vaikų lauks muzikos mokytojai, pasiruošę atskleisti didžiausias muzikos instrumentų paslaptis. Vaikai galės paskambinti koncertiniu fortepijonu, griežti smuiku ar violončele, pūsti fleitą, brazdinti gitara, mušti būgnus bei susipažinti su tradiciniais liaudies instrumentais.

Muzikinius užsiėmimus ves profesionalūs muzikantai ir pedagogai. Apie klasikinę gitarą papasakos puikus gitaristas ir pedagogas, Baltijos gitarų kvarteto narys Sergejus Krinicinas.

Groti grakščia fleita pamokys Kauno miesto simfoninio orkestro fleitininkė Aušra Lukoševičiūtė. Su styginiais instrumentais supažindins Kauno fortepijoninio trio muzikantės Asta Krištaponienė (violončelė) bei Indrė Andruškevičiūtė (smuikas).

Fortepijono paslaptis mažiesiems smalsuoliams atskleis to paties kolektyvo narė pianistė Lina Krėpštaitė. O mušamuosius instrumentus pristatys Kauno miesto simfoninio orkestro būgnininkas Vaidas Kasparavičius. Patyrusiems muzikams talkins jų mokiniai – J. Naujalio muzikos gimnazijos, A. Kačanausko muzikos mokyklos bei Kauno 1-osios muzikos mokyklos auklėtiniai.

„Vaikų muzikos dienos“ dalyviai taip pat turės galimybę išbandyti tradicinius liaudies instrumentus – sekminių ragelį, ožragį, ragus, skudučius, lumzdelį, dūdmaišį, būgną, cimbolus, kankles. Su šiais muzikos instrumentais filharmonijoje apsilankiusius vaikus supažindins folkloro ansamblio „Ratilėlis” jaunieji atlikėjai ir vadovė Alvyda Česienė.

„O, kad iš Kauno filharmonijos neišeitumėte tuščiomis, Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokytojai ir moksleiviai pakvies į renginio metu organizuotas kūrybines dirbtuvėles, – jose vaikai galės pasigaminti mielą suvenyrą“, – teigė J. Krėpšta.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA