E. Dobrowolska žada rasti sprendimą dėl pusiaukelės namų Kauno rajone – Kas vyksta Kaune

E. Dobrowolska žada rasti sprendimą dėl pusiaukelės namų Kauno rajone

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ketina susitikti su Kalėjimų ir Probacijos tarnybų vadovais, kad šie atsakytų į Domeikavos seniūnijos bendruomenės ir Kauno rajono savivaldybės keliamus klausimus dėl planuojamų steigti pusiaukelės namų ir pasiūlytų konstruktyvius sprendimus.

Pirmadienį ministrė su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu lankėsi Kauno Šv. Kazimiero progimnazijoje, kur susitiko su Domeikavos bendruomene.

V. Makūnas prašė ministrės užtikrinti vietos gyventojų saugumą. Jo teigimu, bendruomenei ypač kelia nerimą didelis probuojamų asmenų skaičius ir tai, kad įstaigą planuojama įkurti netoli ugdymo įstaigų, rašoma Kauno rajono savivaldybės internetinėje svetainėje.

E. Dobrowolska pripažino, kad Lietuvos kalėjimų tarnybai Šakių kaime ketinant steigti pusiaukelės namus ir Kauno regiono probacijos tarnybos padalinį, padaryta šiurkščių komunikacijos klaidų ir atsiprašė gyventojų. Ji pabrėžė, kad žmonės kelia pagrįstus klausimus ir negavo jiems būtinų atsakymų.

„Neatvažiavau įtikinti bendruomenės, atvažiavau išgirsti, kas yra blogai, kas buvo netinkamai iškomunikuota, koks yra lūkestis, kas kelia nerimą ir rasti atsakymus į tuos klausimus“, – aiškino ministrė.

Ji taip pat pastebėjo, kad populistiniais pareiškimais situaciją mėgina eskaluoti kai kurie Seimo nariai.

Susitikime su gyventojais V. Makūnas kalbėjo apie „B planą“ – galimybę pastatą Stumbro g. 3, Šakių kaime, perimti savivaldybei ir čia įkurdinti Meno mokyklą. „Mes svarstytume tokią galimybę, jei tik būtų Vyriausybės sprendimas“, – tvirtino meras.

V. Makūnas informavo bendruomenę, kad jau kitąmet prasidės naujos 400 vietų Domeikavos pradinės mokyklos statybos, prie senojo darželio Neries gatvėje irgi suprojektuotas 6 grupių priestatas. Dar 12 grupių darželis turėtų iškilti naujame kvartale Bažnyčios gatvėje 2025 metais. Taip pat kalbėta apie Vandžiogalos plento rekonstrukciją, geresnį gatvių apšvietimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA