Magiška Kakės Makės pasaka: Ąžuolyno parke žybsi 250 šviesos instaliacijų – Kas vyksta Kaune

Magiška Kakės Makės pasaka: Ąžuolyno parke žybsi 250 šviesos instaliacijų

„Kakės Makės šviečiantis parkas“ / L. Deliusinės nuotr.

Ąžuolyno parkas tamsiuoju paros metu virsta pasaka – čia apsigyveno knygų apie penkiametę mergaitę Kakę Makę istorijos. Nuotaiką Kakės Makės šviesų parke kuria ne tik daugiau kaip 250 šviesos instaliacijų bei interaktyvios pramogos, bet ir specialus muzikos takelis. Kauniečiai ir miesto svečiai „Kakės Makės šviečiantį parką“ aplankyti gali iki pat sausio 7-osios. Žibančios vaikų akys ir šypsenos suaugusiųjų veiduose – garantuotos.

Apsilankę Ąžuolyno parke ir žengę pro penkių metrų aukščio Dantukų fėjos pilies vartus pateksite į šviečiančią gėlių pievą. Keliaudami toliau sutiksite šviečiančią Kakės Makės šeimą ir jų augintinius Čiūčią ir Piratą, į Mėnulį kopiantį Netvarkos nykštuką, svajonių gimtadieniui besiruošiančius Mamaisą su Nanaisa, specialiu Mėnulio transportu važinėjančius Mucį su Nykštuku, didelę karietą, į kurią mažieji galės įlipti, medyje besislepiančią raganą ir jos sausainiais išdabintą namuką, tarp žvaigždžių skriejančią Dantukų fėją, princus, slibinus ir dar daug vaikams pažįstamų literatūrinių personažų.

Ne bėda, jei šių personažų dar nepažįstate. Einant pusantro kilometro taku panirsite į magiškas knygų scenas, kurių pasakojimus supras net ir tie, kurie neskaitė Kakės Makės knygų.

„Siekėme, kad rudenį ir žiemą vaikai kartu su savo tėvais ir draugais galėtų įdomiai praleisti laiką gryname ore, susitiktų arba kaip tik naujai susipažintų su Kakės Makės knygučių personažais, pasisemtų įkvėpimo ir šviesos. Džiaugiamės, kad pirmosiomis festivalio savaitėmis jį jau aplankė tūkstančiai šeimų iš visos Lietuvos. Džiugu, kad mums pavyko sukurti tokią pramogą gryname ore ir kad čia užsuka šeimos net iš atokiausių mūsų šalies kampelių. Tai dar kartą įrodo, kad Kakės Makės knygų personažai turi labai daug gerbėjų, ir mūsų parkas tapo vieta, kurią nori aplankyti kiekvienas vaikas, neabejingas Linos Žutautės knygų personažams bei sukurtoms istorijoms“, – teigė šviesų festivalio rengėjai.

„Kakės Makės šviečiantis parkas“ / L. Deliusinės nuotr.

Šimtai šviesos ir lazerių instaliacijų

Daugiau nei 250 unikalių instaliacijų ir skulptūrų pagal rašytojos ir iliustruotojos Linos Žutautės knygas specialiai Ąžuolyno parkui didžiulė komanda kūrė daugiau nei devynis mėnesius. Šviečiantis parkas sukurtas taip, kad žadintų ne tik žiūrovų regą, bet ir klausą. Ypatingą nuotaiką parke palaiko kompozitoriaus Fausto Venckaus sukurtos dainos.

Šviesų festivalio rengėjai neabejoja, kad šviečiantis Kakės Makės parkas prieš didžiąsias metų šventes dovanos įsimintiną patirtį ir kokybišką laiką su šeima, mokyklos, darželio ar būrelių draugais.

„Kiekvienais metais prieš šventes stengiamės nustebinti Kakės Makės pasaulio gerbėjus. Džiaugiamės galėdami kurti vis įdomesnes patirtis vaikams ir visai šeimai, kurių metu suteikiame galimybę su mylimais knygų herojais susitikti skirtingose vietose ir įvairiais formatais – nuo spektaklių ir kino filmo iki visiškos naujienos – Ąžuolyne įsižiebusio šviesų parko.
Siekiame, kad kartu su mūsų partneriais kuriami projektai būtų šiuolaikiški, patrauklūs alfa kartos vaikams, stebintų ir praturtintų juos. Nėra abejonės, kad „Kakės Makės šviečiantis parkas“ padovanos šeimoms ar draugams įsimintiną patirtį ir kokybišką laiką kartu“, – sakė „Kakės Makės“ prekės ženklo vadovė Sandra Kalėdienė.

„Kakės Makės šviečiantis parkas“ / V. Kučinskienės nuotr.

Pirmieji įspūdžiai

Pirmą kartą Lietuvoje vyksiantį žibintų ir šviesų festivalį „Kakės Makės šviečiantis parkas“ jau spėjo įvertinti būrys kauniečių ir miesto svečių.

„Būtinai reikia apsilankyti, ypač tiems, kas turi mažų vaikų. Vaikams tai įspūdis, kuris liks tikrai ilgam“, – parko atidarymo dieną rekomendacija dalijosi lankytoja Aistė.

Pirmieji aplankę magišką pasakų pasaulį nesitikėjo išvysti tiek daug instaliacijų ir vardijo, kas labiausiai sužavėjo.

„Kakės Makės šviečiančio parko“ atidarymo šventės akimirkos:

Dirbs per Kalėdas

Pusantro kilometro šviečiančio parko takas pritaikytas lankytojams su vežimėliais. Kai pasnigs, čia bus galima atvažiuoti ir su rogutėmis.

Ąžuolyno parke grožėtis ryškiomis, šviečiančiomis skulptūromis, lazerių ir interaktyvių pramogų instaliacijomis bus galima iki pat sausio 7-osios.

„Kakės Makės šviečiantis parkas“ dirba ketvirtadieniais-sekmadieniais, lankytojų lauks ir šventiniu Kalėdų laikotarpiu.

Tikrinti darbo dienas ir iš anksto pasirūpinti bilietais galima čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA