Kauno kalėjime nuteistieji paskelbė streiką: priežastis neįprasta | Kas vyksta Kaune

Kauno kalėjime nuteistieji paskelbė streiką: priežastis neįprasta

delfi.lt / Dainius Sinkevičius 2023/11/10 22:11
Asociatyvi / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Kauno kalėjime įkalinti keliolika nuteistųjų paskelbė bado streiką. Jie teigia negalintys susitaikyti, kad maistą į kalinimo kameras jiems nešioja nuteistasis, kuris prieš tai įkalinimo įstaigoje dirbo santechniku ir valė tualetus.

Bado akcija Kauno kalėjime tęsiasi jau savaitę, ją nuteistieji porai dienų buvo nutraukę, kai maistą į kameras nešiojantis nuteistasis buvo nušalintas nuo darbo, tačiau protesto akciją atnaujino, kai pareigūnai nutarė vėl leisti jam dirbti.

„Dabar mums sako, kad mes, ignoruodami tą nuteistąjį, laikomės subkultūros“, – Delfi.lt kalbėjo nuteistieji.

Jie patikino, kad bado akcijoje dalyvauja ne tik kalėjime gaminamą maistą valgantys nuteistieji, bet ir tie, kurie gaminasi iš įkalinimo įstaigoje esančioje parduotuvėje įsigijamų produktų. Tiesa, kaliniai pažymėjo, kad prie protesto akcijos jie prisijungė neoficialiai, atsisakė pasirašyti dokumentus, kuriais skelbia badavimą.

„Dėl to dabar mums draudžia apsipirkti, uždraudė pasimatymus, o per pusantros paros net nepasiūlė valgyti, nors mes oficialiai nesame nurodę, jog protestuojame“, – aiškino kitas nuteistasis.

Buvusiame Kauno tardymo izoliatoriuje įkalinti kaliniai sakė, kad badauti nusprendė, kai jiems maistą į kameras pradėjo pristatyti anksčiau juodžiausius darbus dirbęs nuteistasis.

„Jis dirbo santechniku, valė tualetus, o dabar mums dalina maistą – jums reikia pamatyti, kaip jis atrodo, nenorėtumėte ir jūs maisto imti, jokios higienos, į maistą krenta plaukai, margariną rankomis paduoda“, – kalbėjo nuteistieji.

„Mes pasakėme, kad paskirkite normaliai atrodantį žmogų, kuris laikytųsi higienos reikalavimų – pareigūnai nereagavo, bet paskui jį nušalino, bet po dviejų dienų vėl sugrąžino – visi esame pasipiktinę ir nematome kitos išeitis, kaip skelbti bado akciją, tačiau vis tiek pareigūnai nereaguoja, dabar mums pasakė, kad mes laikomės subkultūros, sakė, jog dabar iš principo nieko nekeis“, – sakė jie.

Ir pridūrė, kad nuteistieji ne „iš principo“, o dėl esą jų pažeidžiamų teisių laikysis savo reikalavimų. „Mes reikalaujame, kad būtų pakeistas nuteistasis, nešiojantis maistą“, – kalbėjo Kauno kalėjime įkalinti nuteistieji.

Jie taip pat skundėsi, kad kai kurie kaliniai nesulaukia medikų pagalbos, o vienas nuteistasis, sergantis vėžiu, kuriam prieš kurį laiką buvo atlikta operacija, niekaip negali sulaukti dokumentų iš gydymo įstaigos.

„Šie dokumentai yra, bet jis jų negauna“, – sakė jie.

Nuteistieji teigė, kad protesto akciją tęs, kol įkalinimo įstaigoje bus pakeista tvarka. „Dabar artėja savaitgalis, medikų nebus, niekas net nepasižiūrės, kokia yra mūsų sveikata“, – skundėsi nuteistieji.

Delfi.lt situaciją Kauno kalėjime paprašė pakomentuoti Lietuvos kalėjimų tarnybos. Gavus komentarą, publikacija bus papildyta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA