Vos kelios priežastys, kodėl kokybiškas čiužinys yra kur kas svarbiau, nei galėjote pamanyti

Kai kurie dalykai mūsų gyvenime yra tokie įprasti ir savaime suprantami, kad galiausiai tampa nepastebimi. Tačiau vis tiek išlieka visiškai neišvengiami. Ar esate kada pagalvoję, kada paskutinį kartą matėte savo čiužinį? Taip, būtent, savo miego pagrindą, ant kurio praleidžiate daugiau laiko, nei ant bet ko kito.

O kitas klausimas galėtų būti toks – o kada paskutinį kartą žvelgėte į save veidrodyje? Atsakymai turbūt nesulyginami. Ir tai suprantama. Visgi šioje keistokoje apklausoje yra šis tas įdomaus ir vertas dėmesio. Tam, kokį save žvalų, pailsėjusį ar nuvargusį matote kasryt veidrodyje įtakos turi ir tai, kaip jums pavyksta išsimiegoti. Būtent taip retai pastebimam čiužiniui tenka didžioji atsakomybė už jūsų savijautą ir poilsį miego metu. Taigi grįžkime prie tų mažiausiai trijų priežasčių, kurios atsakys, kodėl geras čiužinys yra svarbesnis, nei gali atrodyti.

Miego ir čiužinio ryšys su sveikata ir grožiu

Kad miegas yra būtina žmogaus gyvybinė funkcija žino turbūt kiekvienas. Nepaisant to, net ir nežinantis, vis tiek neišvengiamai eina miegoti. Todėl čiužinys yra ypatinga kokybiško poilsio sudedamoji dalis. Tas, kuris tai žino ir dar rūpinasi savo miego kokybe, tas tuo pat metu rūpinasi ir savo sveikata.

O sveikas ir pailsėjęs kūnas neabejotinai yra gražesnis ir energingesnis ne tik kelias minutes prieš veidrodį, bet ir ištisos dienos tėkmėje. Jei kažkam ima atrodyti, kad miegas daro stebuklus, turbūt tai tiesa, jis tikrai daro.

Todėl svarbiausia čiužinio misija yra nesutrukdyti miegui to stebuklo. Kitaip sakant, kokybiškas ir atidžiai išsirinktas čiužinys pasirūpina tuo, kad miegančiojo netrikdytų galimi pašaliniai su kūno skirtingumais susiję poilsio dirgikliai. O visa kita perleidžiama natūraliems organizmo procesams, kurie kiekvieną naktį vykdo ypatingus atsinaujinimo darbus.

Individualių kūno poreikių svarba

Nors esame tokie panašūs, kartu esame ir pakankamai skirtingi, kad būtų verta įsiklausyti į savo kūno siunčiamus signalus. Tiek kūno sudėjimas, jo svoris, tiek kitokios individualios raumenų ar sąnarių savybės ar skirtingas komforto supratimas turėtų tapti priežastimi, renkantis savo miego pagrindą. Ar kas nors kitas galėtų pasakyti už jus, kuris čiužinio kietumas jums yra tinkamiausias? Tikriausiai, ne.

Renkantis čiužinį individualūs poreikiai įgauna didelės reikšmės. Tai padės išsirinkti tokį miego pagrindą, kuris padėtų sukurti dar daugiau privalumų ir komforto efektų, papildančių biologinių procesų stebuklą miegant. Naujas ir jūsų miego įpročius puikiai atitinkantis čiužinys turėtų ilgai neatkreipti į save jūsų dėmesio. Toks gaminys pasirūpins tinkama stuburo ir klubų pozicija, atpalaiduos raumenis ir pailsins sąnarius.

Higiena ir antialerginės savybės

Vieniems tai gali būti visai nereikšminga čiužinio savybė, tačiau kitiems ji yra tiesiog būtina. Jei esate alergiškas ar bent jaučiate kartkartėmis atsirandantį kvėpavimo takų jautrumą namų aplinkoje, tuomet antibakterinėmis savybėmis pasižymintis čiužinys yra neišvengiamas. Žmogaus miego vieta yra itin palanki terpė įvairių mikroorganizmų plitimui, todėl alergiški žmonės gali stipriai kentėti dėl tokių miego sąlygų.

Tiesą sakant, net nepriklausomai nuo to ar jūsų organizmas alergizuoja kontaktuodamas su patalynės erkutėmis ar alergija nepasireiškia, antibakterinėmis savybėmis pasižymintis čiužinys pasirūpina miego aplinkos higiena ir apsauga nuo nematomų mikroorganizmų. Galimybė išvengti šių nepageidaujamų gyvių jau nėra tik nuo alergijų kenčiančiųjų pasirinkimas.

Tai norma tampanti pasirinkimo galimybė, leidžianti kilstelti poilsio kokybę laipteliu aukščiau. Tokie čiužiniai gaminami iš specialių medžiagų, turinčių antibakterinių savybių ir palaikančių puikų miego mikroklimatą net patiems jautriausiems.

Nepamirškite patalynės efektų

Kai kalbame apie poilsį ant čiužinio, apie jo savybes ir poveikį gulinčiojo kūnui, neturėtume pamiršti vieno ypač svarbaus momento. Atsigulus visu kūnu puikiai jaučiamos miego pagrindo fizinės savybės, jaučiama ir tai, kaip mūsų kūnas į jas reaguoja. Vis dėlto miego metu tiesioginis kūno lytėjimas vyksta su patalyne. Būtent patalynė apglėbia kūną iš visų pusių, o jos medžiagų savybės gali nulemti daugybę malonių ar nepageidaujamų pojūčių.

Todėl, jei manote, kad tai tik menkutis dalykas, nevertas didesnio atidumo renkantis sau patalynės medžiagą – geriau taip nemanykite. Gali pakakti vien netinkančios jums patalynės medžiagos pasirinkimo, kad visos gerosios čiužinio savybės nebeišgelbėtų jūsų nuo miego diskomforto. Tad būtinai atkreipkite dėmesį į savo kūno savybes ir poreikius – pavyzdžiui, į odos tipą, lytėjimo jautrumą medžiagos minkštumui ir šiurkštumui, į polinkį prakaituoti ir apskritai į temperatūrų svyravimus miego metu. Tai yra mažiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis patalynės komplektą sau ar savo artimiesiems.

Vis dėlto, jei ryte žvelgdami į save veidrodyje matote nuovargio požymių, o kūnas sava kalba jums siunčia signalus apie kažką panašaus – tada prisiminkite, kada paskutinįsyk tikrinote savo čiužinio kokybę? Jei sutinkate, kad grožis – tai sveikas pailsėjęs kūnas bei žvali ir mikli mintis, tuomet turėtumėte sutikti, jog už miego komfortą atsakingas čiužinys yra tikras grožio dalininkas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA