Kaune apdovanoti Lietuvos Metų mokytojai | Kas vyksta Kaune

Kaune apdovanoti Lietuvos Metų mokytojai

Organizatorių nuotr.

Spalio 5-ąją, Mokytojų dieną, Lietuvos švietimo muziejuje Kaune apdovanoti 2022-ųjų Lietuvos Metų mokytojai, Meilės Lukšienės premijos ir Lituanistinio švietimo premijos laureatai. Nusipelniusius šalies pedagogus pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Čia susirinkusieji, pelnytai įvertinti Lietuvos mokytojai, darote daugybę nuostabių darbų, su kuriais turėjau progą susipažinti, jie leidžia didžiuotis ir už juos esu Jums labai dėkinga. Per Jus šį dėkingumą noriu išreikšti ir visiems Mokytojams iš didžiosios raidės – tiems, kurie mūsų gyvenimuose palieka pėdsaką visam laikui, kurie neleidžia mums nuklysti paprastų atsakymų klystkeliais, neleidžia apsiriboti pusiau tiesomis, pusiau nuoširdumu, pusiau sprendimais.

Visuomet tikėjau ir tikiu, kad visos problemos ir iššūkiai, kad ir kiek ilgai besikaupiantys, ilgainiui yra išsprendžiami, jeigu nepritrūkstame geros valios jų spręsti. Taip pat tikiu, kad ir visi čia šiandien susirinkę esame kupini gerų norų. Sveikinu visus laureatus, geriausius Lietuvos mokytojus, ir ačiū Jums už tai, ką darote“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Organizatorių nuotr.

2022 m. Metų mokytojų premijos įteiktos Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytojai ekspertei Snieguolei Bagočienei, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojai metodininkei Ritai Česonienei, Akmenės r. Ventos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Elenai Čiobienei, Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojui ekspertui Nerijui Vaišvilui, Molėtų gimnazijos muzikos mokytojai metodininkei Rūtai Vekerotienei, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytojai ekspertei, Maisto technologijų ir prekybos skyriaus vedėjai Rasai Virginijai Venterienei.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos Metų mokytojo premijos tikslas – įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos kūrybinei iniciatyvai. Premija skiriama mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams už reikšmingiausius pastarųjų 5 metų nuopelnus profesinėje veikloje.

Organizatorių nuotr.

Meilės Lukšienės premijos laureate šiemet tapo Ligita Urbonienė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos geografijos, gamtos ir žmogaus dalykų mokytoja. Premija skiriama už sėkmingą pedagoginės veiklos startą, demokratiškumo, humaniškumo, kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Lituanistinio švietimo premiją, konkurso būdu skiriamą už nuopelnus lituanistinio švietimo veikloje, mokinių, studentų pasiekimus, pelnė Igoris Korolyovas, Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto Filologijos instituto Baltistikos centro profesorius.

Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu I. Korolyovas dalyvavo steigiant Baltistikos centrą Kyjivo universitete, šiuo metu jam ir vadovauja. Jis taip pat yra bakalauro studijų programos „Lenkų kalba ir literatūra, anglų ir lietuvių kalbos“ kūrėjas.

Organizatorių nuotr.

Kartu su kolegomis iš Lietuvių kalbos instituto ir Ukrainos I. Korolyovas parengė pirmą ir kol kas vienintelį Lietuvos ir Ukrainos leksikografijos istorijoje dvikalbį ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodyną, ukrainiečių-anglų-lietuvių-lenkų-graikų-lotynų kalbotyros terminologijos žodyną.

Šiuo metu profesorius nuotoliniu būdu VDU Švietimo akademijoje moko lietuvių kalbos Lietuvoje prisiglaudusius karo pabėgėlius iš Ukrainos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA