P. Jankūnui pirmą kartą teko svarbi pareiga: sezoną pradedame nuo švaraus lapo – Kas vyksta Kaune

P. Jankūnui pirmą kartą teko svarbi pareiga: sezoną pradedame nuo švaraus lapo įvardijo tikslus

R. Tenio nuotr.

Trečiadienį naujasis Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Jankūnas pristatė praėjusių metų finansinius rodiklius ir 2023–2024 m. sezono biudžetą. Po ilgo laiko tarpo komanda sezoną pradeda neturėdama skolų.

Kaip šiandien surengtoje spaudos konferencijoje sakė P. Jankūnas, planas praėjusį sezoną buvo surinkti 11,3 mln. eurų, pavyko – rekordinę 14,2 mln. eurų sumą. Direktorius dėkojo už stabilią paramą Kauno savivaldybei. Iš bilietų vietoj 4 mln. surinkta 6,6 mln. eurų pajamų.

„Ačiū fanams, kurie puikiai palaikė praeitame sezone“, – sirgaliams dėkojo P. Jankūnas, išreiškęs lūkestį, kad namų rungtynių lankomumas nemažės.

Klubo sąnaudos praėjusį sezoną siekė 13,1 mln. eurų. Didžiausias pokytis – žaidėjų ir trenerių eilutėje.

„Dėl traumų pasirašėme kontraktus su Isaiah Tayloru ir Achille Polonara. Už gerą pasirodymą Eurolygoje krepšininkams taip pat skirtos premijos. Administracinės klubo išlaidos padidėjo, nes patekome į Eurolygos atkrintamąsias.

Pajamos siekė 14,2 mln., sąnaudos – 13,1 mln. eurų. Uždirbome milijoną eurų pelno, jis skirtas grąžinti 2021 m. paimtai paskolai. Klubas šiuo metu neturi jokių įsiskolinimų, sezoną pradedame nuo švaraus lapo“, – kalbėjo P. Jankūnas.

2023–2024 m. sezoną planuojama surinkti 13 mln. eurų pajamų, sąnaudos numatytos tokios pat. Pajamos iš bilietų numatytos 5 mln. eurų, bet tikimasi, kad komanda kausis, rodys gerus rezultatus, o fanai lankysis arenoje ir ši eilutė padidės.

Žaidėjų atlyginimams suplanuota skirti 8,6 mln. eurų, apgyvendinimas ir kelionės atsieis 2,5 mln. eurų, administracinės išlaidos – 1,9 mln. eurų.

„Namų rungtynėse arena buvo užpildyta 96,2 proc. Šiuo metu jau parduota 4500 abonementų, iš jų surinkta 2,15 mln. eurų pajamų. Tapus „Žalgiris Insider“ prenumeratoriais, yra galimybė iš anksto įsigyti vietas, pasirinkti geresnes. Kviečiu keliauti su „Žalgiriu“ į rungtynes ir palaikyti išvykose“, – sirgaliams aktualias galimybes pareklamavo klubo direktorius.

Sezono tikslai, kaip įvardijo P. Jankūnas, tradiciškai – laimėti Lietuvos krepšinio lygą (LKL) ir Karaliaus Mindaugo taurę (KMT). Eurolygoje – kiekvienos ateinančios rungtynės yra pačios svarbiausios.

„Prieš sezoną nefiksuojame skaičiaus, kurį reikėtų laimėti (Eurolygoje). Lūkesčiai po praeito sezono dideli, manome, kad pasistiprinome žaidėjais, kurių labiausiai trūko. Tikimės, kad komanda bus kovinga, su gera emocija ir pasieks gerų rezultatų“, – sakė direktorius, žurnalistams pažymėjęs, kad dar ieškoma vieno naujoko be numatytos finalinės datos kontrakto pasirašymui.

P. Jankūnas prie „Žalgirio“ organizacijos vairo stojo šių metų birželio antroje pusėje, Pauliui Motiejūnui karjeros laiptais pakilus į Eurolygos generalinio direktoriaus pareigas.

„Prie darbotvarkės nebuvo sudėtinga priprasti, žinai, ką kasdien turi padaryti, eini ir darai. Tačiau kiekvieną dieną dar mokausi, o kaip seksis, pamatysime eigoje. Vasarą dar teko konsultuotis su buvusiu klubo direktoriumi Pauliumi Motiejūnu. Bet dabar jis turi begalę darbų Eurolygos kabinete, tad stengiuosi per daug netrukdyti“, – teigė P. Jankūnas.

Jis pažymėjo, kad „Žalgiris“ tęsia projektą mokyklose, džiaugiasi pratęstomis partnerystėmis su rėmėjais. Generalinis lieka „Go3“, tęsiama partnerystė su „NordVPN“, „kevin.“. P. Jankūnas priminė, kad pernai atsirado „Samsung“ telefonas su „Žalgirio“ logotipu ir specialūs „Boso“ produktai. Pajamos iš licencijuotų gaminių auga, tikimasi išlaikyti šią tendenciją.

Šį sezoną bus pristatyti „Žalgirio“ laikrodžiai, dviračiai, stalo žaidimai. Atnaujinta programėlė, „Žalgiris Insider“ platforma, atnaujinama internetinė svetainė, tad informacija fanus pasieks lengviau, bus rengiami įvairūs žaidimai. Direktoriaus manymu, sirgaliams tai aktualu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA