Visą spalį senjorus kviečia į nemokamus renginius muziejuose – Kas vyksta Kaune

Visą spalį senjorus kviečia į nemokamus renginius muziejuose

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Visą spalio mėnesį senjorai kviečiami nemokamai apsilankyti nemokamuose renginiuose muziejuose, rašoma Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus pranešime žiniasklaidai.

M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUJE (V. Putvinskio g. 55, Kaunas)

Spalio 6 d. 11 val.
Ekskursija „Kasdienybės užrašai, kitas J. Zikaro veidas“

Parodoje kviečiame susipažinti su Juozo Zikaro piešiniais, kurie atveria duris į menininko kasdienybę bei mažai matytą skulptoriaus kūrybos sritį. Ypatingas dėmesys skiriamas kūrybinėms J. Zikaro inspiracijoms, naujoms idėjoms, kurios nepasiekė žiūrovų akių. Jo piešiniuose matomi ir simbolizmo atspindžiai, jaučiama monumentalaus Egipto meno įtaka.

Viena aktualiausių piešinių dalis veda Zikaro ateities miesto takais: daugiabučių eilės, rūkstantys kaminai ir tamsuma atskleidžia sąsajas su pramonės augimu, naujais konstrukciniais elementais, kurie keitė miestų veidus.

Parodoje pristatomi ir nedidelio formato piešiniai su gamtos objektais, kurie išsiskiria nauja, skulptoriaus piešiniuose iki tol netaikyta piešimo technika.

Maksimalus dalyvių skaičius– 25 asmenys.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 9.00–16.30 val.).

Spalio 13 d. 10 val.
Ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“

Daugelis regėję ir net buvoję Čiurlionių namuose Druskininkuose, bet ar visi žino, kad dailininkas gimė Varėnos krašte? Šioje ekskursijoje pradėsime kelionę nuo pačių pradžių.

Vėliau, jau įžengę į kurortines valdas, girdėsime pirmuosius muzikos taktus ir dalyvausime laivo medinuko statybose. Klausysimės istorijų apie kylančią audrą, plaukdami pasakų link. Ir galiausiai! Užkopsime į dangišką kalvą, kurios viršūnėje atsivers saulėtai magiškas Nemuno slėnis Raigardas.

Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 9.00–16.30 val.).

Spalio 19 d. 11 val.
Kūrybinės dirbtuvės „Žali žali žalumynai“

Keliaudami po naują parodą „Žalia“, nagrinėsime gamtos kūrinius (nuo arbūzo iki iguanos), susipažinsime su įvairių rūšių augalais, lavinsime spalvų ir spalvų paletės suvokimą, kalbėsime apie ekologiją ir žmogaus veiklą gamtos labui arba jos nykimui.

Paroda „Žalia” papildys jūsų žinių bagažą moksliniais atradimais. Praktinėje dalyje darysime antspaudus ant kartono, dažais padengdami įvairius lapus, siūlus, vaisius, daržoves, gėles bei samanas.

Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 9.00–16.30 val.).

KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJOJE (K. Donelaičio g. 16, Kaunas)

Spalio 11 d. 10 val.
Edukacinis užsiėmimas „Medinis Kaunas pro A. Ingelevičiaus fotoaparato objektyvą“

Lietuvos fotografijos istorija kupina slėpinių – neatrastų, pamirštų fotografų vardų ir archyvų. O tarp jų Antanas Ingelevičius ir jo netikėtas XX a. 4 deš. Kaunas.

Kaip atrodė besikuriančio Kauno gatvės ir šaligatviai, vargingi miesto gyventojai „Brazilkos“ lūšnose? Kur ėjo skalbti ir maudytis miesto gyventojai ir kaip virė inteligentijos kultūrinis gyvenimas?

Edukacinio užsiėmimo metu atsakysime į šiuos klausimus ir patyrinėsime A. Ingelevičiaus XX a. I pusės fotografijos ypatumus. O kūrybinėse dirbtuvėse susipažinsime su fotoaparato technologijos istorija bei gaminsime veikiantį fotoaparatą, kuris atspindės mūsų dabartinį Kauną.

Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 9.00–16.30 val.).

Spalio 18 d. 10 val.

Ekskursija „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“ bei Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės meno paroda „RESTART“.

Parodoje „Moterų balsai“ atsiskleidžia daugiabalsis pasakojimas moterų, dirbusių Kauno tekstilės fabrikuose vėlyvuoju sovietmečiu ir per pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį.

Tai – polifoninis pasakojimas: žmonių istorijos, memuarai, apsupti menininkės Ugnės Makselytės garsovaizdžio.

Parodoje „Restart“ pristatomuose kūriniuose tekstilė atsiskleidžia kaip visa apimanti „operacinė sistema“, kuri valdo visas gyvenimo programas. Kartu primindama, kad audimas yra viena seniausių technologijų, kuriai būdingas rituališkas kartojimas ir kartojimosi judesys.

Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 9.00–16.30 val.)

J. ZIKARO NAMUOSE-MUZIEJUJE (J. Zikaro g. 3., Kaunas)

Spalio 4 d. ir 27 d. 12 val.

Ekskursija „J. Zikaras: skulptorius, mokytojas, tėvas“

Susipažinsite su skulptoriaus Juozo Zikaro, sukūrusio „Laisvės“ skulptūrą, gyvenimu ir kūryba. Apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę, per šio menininko kūrinius bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus.

Maksimalus dalyvių skaičius – 12 asmenų.

Išankstinė registracija Tel.+370 684 843 35.

ISTORINĖJE LR PREZIDENTŪROJE (Vilniaus g. 33, Kaunas)

Spalio 4, 11, 18 ir 25 d., 14 val.

Interaktyvi ekskursija „Antanas Smetona: nelengvi pasirinkimai“

Autentiškoje rūmų aplinkoje siūlome it laiko mašina ne tik persikelti į tarpukario Kauną bei Lietuvą, bet ir įsikūnyti į prezidento Antano Smetonos asmenį. Interaktyvios ekskursijos metu ekskursijų vadovui padedant galėsite įsigilinti į 17 svarbiausių A. Smetonos sprendimų.

Kartu pasvarstysite, ar būtų A. Smetona iškilęs į politinio elito viršūnes, jeigu dar jaunystėje būtų pasirinkęs kunigystę, o ne pasauliečio kelią. Ar kalbėtume apie A. Smetoną kaip apie valstybės kūrėją ir politiką, jeigu po studijų Sankt Peterburgo imperatoriškajame universitete jis būtų pasirinkęs vesti įtakingo Sankt Peterburgo advokato dukterį ir likti dirbti uošvio kontoroje? Ar būtų A. Smetona tapęs ryškia politine asmenybe, jei 1919 m. nebūtų sutikęs užimti prezidento posto?

Ekskursijos metu turėsite progą ne tik susipažinti su sudėtingais klausimais, bet ir padiskutuosite, kokį sprendimą būtumėte priėmę jūs. O prisėdę prie prezidento darbo stalo surasite raktą į A. Smetonos sprendimus ir galėsite pasitikrinti, ar jūsų pasirinkimai panašūs.

Išankstinė registracija nebūtina. Prašome atvykti bent 5 minutėmis anksčiau.

A. IR P. GALAUNIŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE (Vydūno al. 2, Kaunas)

Spalio 11 d. 13 val.

Edukacija „Kraitinių skrynių tapyba“

Edukacijos metu dalyvius kviesime prisiminti kraitinių skrynių grožį ir išbandyti ranką tapant ant medienos patiems. Susipažinsime su tarpukariu etnografinių ekspedicijų metu Lietuvos kaimuose rastų skrynių įamžintais raštais, kurių piešiniai šiuo metu saugojami Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Liaudies meno skyriaus archyve.

Maksimalus dalyvių skaičius – 10 asmenų.

Išankstinė registracija tel.+370 672 807 67.

Spalio 17 d. 13 val.

Edukacija „Lietuvių raštai, ženklai, simboliai“

Edukacijos metu susipažinsite su tradiciniais lietuvių raštais, ženklais ir simboliais. Aptarsite jų reikšmes bei įvairiomis technikomis kursite savo simbolinį kūrinį.

Maksimalus dalyvių skaičius – 10 asmenų.

Išankstinė registracija tel.+370 672 807 67.

ANTANO ŽMUIDZINAVIČIAUS KŪRINIŲ IR RINKINIŲ MUZIEJUJE (V. Putvinskio g. 64, Kaunas)

Spalio 24 d., 12 val.

Edukacinis užsiėmimas „Keliaukime po pasaulį kartu su dailininku Antanu Žmuidzinavičiumi“

Kviečiame susipažinti su dailininko Antano Žmuidzinavičiaus aistra kelionėms. Konstruosime dėlionę, kuri atskleis, kokie pasaulio kraštai įkvėpė dailininką kurti paveikslus, kokius nuotykius jis patyrė, kuri vieta buvo pati mieliausia jo dzūkiškai širdžiai.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 8 675 133 72.

M. K. ČIURLIONIO NAMUOSE-MUZIEJUJE (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Spalio 14 d. 13 val.

Edukacinis užsiėmimas „Aš ir mano Čiurlionis“

Keliausime po M. K. Čiurlionio namus-muziejų, susipažinsime su menininko dailės palikimu ir viena mėgstamiausių jo priemonių – pastele, kursime po nedidelį kūrinėlį sau.

Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys.

Išankstinė registracija el. paštu ciurlioniomemorialionis@gmail.com arba tel. +370 645 653 01.

V. K. JONYNO GALERIJOJE (Turistų g. 9, Druskininkai)

Spalio 21 d. 13 val.

Ekskursija „Svečiuose pas V. K. Jonyną“

Apsilankysime V. K. Jonyno galerijoje, pažvelgsime į ją pro architektūrinę prizmę. Pasakosime apie galerijos statybas, jos atsiradimo istoriją bei V. K. Jonyno kūrybinio palikimo svarbą Lietuvai.

Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys.

Išankstinė registracija el. paštu ciurlioniomemorialionis@gmail.com arba tel. +370 645 653 01.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA