Siūlo skirti baudas už privačioje vietoje pastatytą automobilį – Kas vyksta Kaune

Siūlo skirti baudas už privačioje vietoje pastatytą automobilį

BNS / Milena Andrukaitytė 2023/09/28 15:35
Asociatyvi / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Seimo nariai konservatoriai Vilius Semeška ir Andrius Vyšniauskas siūlo skirti baudas vairuotojams, palikusiems automobilį svetimoje stovėjimo vietoje.

Pasak iniciatorių, pirkdami būstą Lietuvos gyventojai kartu dažnai įsigyja ir transporto priemonės stovėjimo vietą, bet priversti taikytis su piktybiškais veiksmais, jei ją užima kitas vairuotojas.

Seimo nariai registravo Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, kad savavališkas nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos užėmimas arba naudojimas užtraukia įspėjimą arba 100–300 eurų baudą. Už pakartotinį nusižengimą siūloma bausti 300–500 eurų bauda.

Pasak iniciatorių, nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos naudojimo tvarka šiuo metu nėra reglamentuota, ir net policijos atstovai neturi priemonių jo patraukti – atvykę į įvykio vietą gali tik paskambinti transporto priemonės savininkui ir geranoriškai paprašyti tą padaryti savininką.

„Norime policijos pareigūnams suteikti teisinius įrankius siekiant apsaugoti Lietuvos gyventojų teisę į privačią nuosavybę, jos naudojimą pagal savininko poreikį“, – sako vienas projekto iniciatorių V. Semeška.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA