Seime registruotas dar vienas siūlymas dėl elektroninių cigarečių prekybos vaistinėse – Kas vyksta Kaune

Seime registruotas dar vienas siūlymas dėl elektroninių cigarečių prekybos vaistinėse

BNS 2023/09/26 13:00
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) nesutinkant, kad elektroninėmis cigaretėmis būtų prekiaujama vaistinėse, Seime registruotas dar vienas siūlymas dėl jų prekybos apribojimų.

Vaistinėse siūloma leisti prekiauti tik tomis e. cigaretėmis, kuriomis būtų gydoma priklausomybė nuo tabako – kaip pagalbos metantiems rūkyti priemonė.

Beveik trys dešimtys įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų siekia, kad e. cigaretėmis ir jų pildyklėmis būtų leidžiama prekiauti vaistinėse, jei jos būtų priskiriamos vaistiniams preparatams ar kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms.

Parlamentarai registravo atitinkamą siūlymą Seime birželį pradėtoms svarstyti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms. Jų iniciatorius – „valstietis“ Aurelijus Veryga.

SAM Vyriausybei siūlo nepritarti siūlymui leisti e. cigaretėmis ir jų pildyklėmis prekiauti tik vaistinėse ir su receptais. Anot jos, Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos Komisija nepripažįsta, kad e. cigaretės turi mažesnį žalojantį poveikį sveikatai ar padeda mesti rūkyti. Be to, tokia tvarka neatitiktų Tabako produktų direktyvos, o tokios cigaretės – vaisto sąvokos.

Konkurencijos tarybos vertinimu, pataisos sudarytų palankesnes konkurencines sąlygas tabako gamintojams ir importuotojams, nes jų gaminiai taptų labiau prieinami nei e. cigaretės. Be to, ji nurodo, kad tai skatintų draudžiamą prekybą, nes jų būtų galima lengvai įsigyti visose ES šalyse, kuriose nėra tokio draudimo.

Jeigu Seimas tokioms pataisoms po svarstymo pritartų, jas tektų notifikuoti Briuselyje, o vėliau vyktų galutinis balsavimas Seime.

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė yra sakiusi, kad vaistinės galėtų prekiauti tokiais produktais, jei jie išties būtų skirti padėti žmonėms mesti rūkyti.

Seimo teisininkai siūlimus yra sukritikavę, tvirtindami, kad nauja tvarka e. cigarečių ir jų pildyklių prieinamumą apribotų ne tik jaunimui, bet smarkiai susiaurintų galimybes jų įsigyti visiems žmonėms apskritai, o licencijas turinčios įmonės negalėtų prekiauti šiais produktais, nors jie, teisininkų teigimu, vargu ar galėtų būti laikomi pavojingesni ar kenksmingesni sveikatai nei patys tabako gaminiai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA