Paskola automobiliui: 3 svarbiausi klausimai – Kas vyksta Kaune

Paskola automobiliui: 3 svarbiausi klausimai ką reikia apsvarstyti nusprendus įsigyti automobilį su paskola?

Organizatorių nuotr.

Paskola automobiliui yra vienas populiariausių finansinių sprendimų, kuris pasirenkamas, nusprendus įsigyti naują arba naudotą automobilį. Tiesa, automobilio paskola ir paskolos suteikimo sąlygos vis dar kelia nemažai klausimų. Kad išvengtumėte klaidų ir būtumėte tikri priimtu sprendimu, svarbu rasti atsakymus į tris pagrindinius klausimus, kuriuos aptarsime toliau.
 
Kas yra paskola automobiliui ir kokie jos privalumai?

Paskola automobiliui – tai tam tikra paskolos forma, kai finansinė institucija (bankas ar kita kredito bendrovė) suteikia reikalingą pinigų sumą naujam ar naudotam automobiliui įsigyti. Ši suma kartu su palūkanomis turi būti grąžinta per numatytą laikotarpį. Šio tipo paskola gali būti skiriama ne tik lengvajam automobiliui, bet ir motociklui, sunkvežimiui, motoroleriui ir kitoms transporto priemonėms įsigyti.

Pagrindiniai paskolos automobiliui privalumai:

– galimybė įsigyti automobilį, iškart nepatiriant didelių išlaidų, t. y. jums suteikta paskola automobiliui suteiks galimybę išmokėti automobilio kainą dalimis;
– dažniausiai paskola automobiliui nereikalauja pradinio įnašo;
– automobilio paskola suteikiama itin greitai, tad naują automobilį galima įsigyti vos per kelias dienas;
– galimybė išmokėti automobilio paskolą anksčiau laiko.
 
1. Ką turėtumėte apsvarstyti prieš imdami automobilio paskolą?

Jei nusprendėte kreiptis dėl automobilio paskolos, „TF Bank“ ekspertai visų pirma pataria apsvarstyti keletą svarbių klausimų:

Jūsų finansinės galimybės. Racionaliai įvertinkite savo finansinę situaciją. Ar turite pakankamai pajamų, kad galėtumėte reguliariai mokėti paskolos įmokas? Ar turite kitų finansinių įsipareigojimų, kurie gali paveikti jūsų galimybes laiku grąžinti paskolą automobiliui? T. y. neskubėkite priimti sprendimo, neįvertinę savo biudžeto.

Automobilio pasirinkimas. Nuspręskite, koks automobilis jums reikalingas – naujas ar naudotas. Taip pat atkreipkite dėmesį į automobilio amžių, būklę ir vertę.

Palūkanų normos ir sąlygos. Prieš pasirašydami paskolos sutartį, atidžiai perskaitykite visus sutarties punktus, ypač susijusius su palūkanų normomis, mėnesinėmis įmokomis ir draudimo reikalavimais.

Tik apsvarstę ir įvertinę aukščiau nurodytus aspektus, galėsite priimti pagrįstą sprendimą dėl automobilio paskolos, t. y. galėsite būti tikri, kad paskola automobiliui atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes.
 
2. Kaip išsirinkti patikimą kredito bendrovę?

Paskolos automobiliui teikiamos įvairiose kredito bendrovėse. Tam, kad pasirinktumėte bendrovę, su kurią ketinate bendradarbiauti, jums reikia atlikti keletą žingsnių:

Įvertinkite skirtingų kredito bendrovių pasiūlymus. Pasikalbėkite su keliomis skirtingomis kredito bendrovėmis, kurios teikia automobilių paskolas, ir užduokite klausimus apie jų paskolų sąlygas. Galite paprašyti ir konkrečių pasiūlymų, kuriuos vėliau galėsite palyginti tarpusavyje.

Palyginkite palūkanų normas. Palūkanų norma yra viena iš svarbiausių paskolos sąlygų. Palyginkite ir įvertinkite skirtingų kredito bendrovių pasiūlymus šiuo aspektu.

Įvertinkite kredito bendrovės patikimumą. Patikrinkite dominančių kredito bendrovių patikimumą bei reitingus, paskaitykite atsiliepimus.

Pasidomėkite paskolos sąlygomis. Apsvarstykite kitas svarbias paskolos sąlygas, tokias kaip mėnesinės įmokos, mokesčiai, draudimo reikalavimai ir galimybė grąžinti paskolą anksčiau laiko.
 
Kaip veikia automobilio paskolos skaičiuoklė?

Automobilio paskolos skaičiuoklė – skaitmeninis įrankis, kuris padeda įvertinti savo galimybes automobilio paskolai gauti, sužinoti automobilio paskolos kainą, mėnesines įmokas, palūkanas ir kitus mokesčius. Paskolos skaičiuoklė yra naudinga, jei norite iš anksto žinoti, kiek preliminariai jums reikės mokėti už automobilio paskolą, taip pat, ar ši suma atitinka jūsų galimybes. Automobilio paskolos skaičiuoklė taip pat padeda palyginti skirtingų paskolų pasiūlymus, kas gali palengvinti galutinį jūsų apsisprendimą.
 
3. Ką svarbu žinoti apie paskolos grąžinimą?

Paskola automobiliui yra svarbi finansinė atsakomybė, su kuria privalu elgtis atsakingai. Kad būtumėte tikri priimtu sprendimu, nepamirškite įvertinti šių aspektų:

Mėnesinės įmokos. Paskolos grąžinimas paprastai apima mėnesines įmokas, kurias turite sumokėti kredito bendrovei. Mėnesinės įmokos apima tiek pačią paskolą, tiek jos palūkanas.

Paskolos automobiliui mokėjimas laiku. Svarbu, kad paskolos įmokas mokėtumėte laiku ir  nevėluotumėte. Vėlavimas gali turėti neigiamų pasekmių jūsų kredito reitingui ir sukelti papildomų išlaidų (pvz., jums bus priskaičiuoti delspinigiai).

Paskolos terminas. Paskolos terminas arba grąžinimo laikotarpis lemia mėnesinių įmokų dydį. Trumpesnis laikotarpis dažnai reiškia didesnes mėnesines įmokas, bet mažesnes palūkanas. Ilgesnis laikotarpis gali sumažinti mėnesines įmokas, bet padidinti palūkanų procentą.

Paskolos grąžinimas anksčiau laiko. Kai kurios kredito bendrovės suteikia galimybę automobilio paskolą grąžinti anksčiau laiko.

Paskolos grąžinimo sustabdymas. Esant tam tikriems nenumatytiems gyvenimo atvejams, kai kurios bendrovės, pavyzdžiui, „TF Bank“, siūlo mėnesio atostogas ir leidžia atidėti įmoką vienam mėnesiui.

Kredito reitingas. Laiku grąžinta paskola bei laiku mokamos įmokos pagerina asmens kredito reitingą, kas vėliau suteikia galimybę lengviau gauti pageidaujamą finansavimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA