Statytojai nustebino šančiškius: tiesiog išstūmė į gatvę, o išgirdę priekaištus – pakvietė susitikti – Kas vyksta Kaune

Statytojai nustebino šančiškius: tiesiog išstūmė į gatvę, o išgirdę priekaištus – pakvietė susitikti

Lrytas.lt / Vėjūnė Inytė, „Laikinoji sostinė“, „Lietuvos rytas“ 2023/09/25 21:51
R. Vilkelio nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Žemųjų Šančių gyventojai neretai kritikuoja naujus projektus ir negaili pastabų. Į jas nekilnojamojo turto plėtotojai atsižvelgia retai. Bet vienas atvejis tapo pavyzdžiu, kad su verslininkais galima susitarti.

Žemuosiuose Šančiuose, Sodų gatvėje, neseniai baigtas statyti dviejų korpusų daugiabutis. Baigus statybas jis buvo aptvertas tvora, kuri vienoje vietoje užėmė didesnę šaligatvio dalį ir eiti juo tapo nepatogu.

Kranto alėjos seniūnaitė Rita Namikė susisiekė su daugiabučio statytojais – bendrovės „Aikados prekyba“ vadovu Evaldu Jurevičiumi.

„Pasakiau pastabas, kad Sodų gatvės šaligatvis ir taip buvo vos vienam žmogui, o dabar ties naujuoju namu liko vos vienai kojai. Čia gyvena žmonės, kurie daug metų vaikšto šiuo šaligatviu, o jūs juos stumiate į gatvę“, – pasakojo šančiškė.

Bet statytojai į kalbas nenorėjo leistis.

Paskutinis R. Namikės argumentas buvo tas, kad namo naujakuriai ir patys negalės išeiti iš kiemo, nes kas nors vienu ratu statys savo automobilį ant siauručio šaligatvio.

„Pagal dabartines etikos normas „man rūpi tik aš“ tai visai galimas dalykas“, – pasakojo seniūnaitė.

R. Namikė ir statytojai ginčijosi. Verslininkai tikino, kad šias pastabas reikėjo sakyti, kai projektas buvo viešinamas, nukelti tvorą kainuos, klausė, o kas mokės.

Bet po kelių savaičių R. Namikė sulaukė netikėto, bet malonaus E. Jurevičiaus skambučio.

„Įmonės vadovas pakvietė susitikti, papasakojo, jog rado sprendimą ir jau žino, ką daryti, kad šaligatvis taptų bent kiek platesnis. Į susitikimą jie atėjo dviese, mačiau, kaip šie vyrai džiaugėsi, kad pavyko susikalbėti ir kad rado kompromisą. Gyvenimas – visuomet kompromisas ir ginčai ne visuomet yra blogis, o tiksliau, jei blogio į ginčą nededi, tai sprendimai ateina lengviau“, – įsitikinusi R. Namikė.

Naujojo daugiabučio statytojas E. Jurevičius pasakojo, kad, nustačius tikslias Sodų gatvės 48-ojo namo sklypo ribas, verslininkai turėjo visas teises šaligatvį tiesiog užtverti. Bet paliko jį tokį, koks buvo. Tvorą pastatė sklypo žemėje. Šaligatvis susiaurėjo tik vienoje vietoje, kur gatvė daro lankstą.

„Apgalvojome R. Namikės pastabas ir pakvietėme žemės matininką. Jis nustatė, kad toje vietoje, kur šaligatvis siauriausias, gatvė yra platesnė, nei turėtų būti.

Sutvarkysime dokumentus ir padarysime taip, kad gatvė ten būtų kiek siauresnė, bet šaligatvis paplatėtų. Manau, kad darbus pavyks atlikti šį rudenį“, – patikino E. Jurevičius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA