Kaune alkoholiu apsinuodijo dvimetis – Kas vyksta Kaune

Kaune alkoholiu apsinuodijo dvimetis papildyta vaiko teisių gynėjų komentaru

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Sekmadienio vakarą ligoninėje atsidūrė vos užpernai gimęs vaikas. Kaip skelbia Policijos departamentas, mažametis apsinuodijo alkoholiu.

Rugsėjo 24 d., apie 23 val. 50 min., į Kauno ligoninę iš Kaune esančių namų pristatytas ir dėl apsinuodijimo alkoholiu paguldytas mažametis (g. 2021 m.).

Policija surinko medžiagą pagal LR baudžiamojo kodekso 139 str. 1 d. (nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo).

Remiantis minėtu straipsniu, tas, kas dėl neatsargumo sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu neliko ilgalaikių sunkių padarinių, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Papildyta 13.06 val.

Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė „Delfi“ teigia, kad apie įvykį sužinoję iš policijos, specialistai nedelsiant reagavo: „Vykome į šeimą, bendravome su vaiko artimaisiais, pasirūpinome, jog galimai apsinuodijęs mažylis ir kiti šeimoje augantys vaikai liktų saugioje aplinkoje. Šiuo metu mažyliu ir jo sveikata rūpinasi medikai, o mes toliau vertiname situaciją ir aiškinamės, kokia pagalba šeimai buvo teikta anksčiau, kiek ji buvo efektyvi ir ko trūksta, kad šeimai pavyktų įveikti sunkumus.“

Vaiko teisių gynėjai sako, kad ištikus krizinei situacijai, visada pasiruošę padėti: pakonsultuoti, nukreipti pas kitus specialistus – psichologus, medikus, socialinius darbuotojus, teisininkus ir kt.

„Visuomenės atidumas ir pastabumas galimiems vaiko teisių pažeidimams ar sunkumams, su kuriais susiduria šeimos, apie juos pranešus vaiko teisių gynėjams ar policijai, gali padėti laiku reaguoti į situaciją ir šeimai suteikti visą reikalingą pagalbą“, – teigia A. Vežbavičiūtė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA