Aiškėja daugiau detalių apie šeimą, kurioje dvimetis apsinuodijo alkoholiu – Kas vyksta Kaune

Aiškėja daugiau detalių apie šeimą, kurioje dvimetis apsinuodijo alkoholiu

tv3.lt, Vaida Girčė 2023/09/25 20:46
Asociatyvi / Kauno klinikinės ligoninės nuotr.

Kaune alkoholiu apsinuodijo vos dvejų metų vaikas – jo gyvybę šiąnakt gelbėjo klinikų medikai. Vaikas alkoholio išgėrė namuose, kur tėvai girtavo, juos pareigūnai rado gerokai apsvaigusius. Vaiko teisių specialistai iš šeimos paėmė dar du vaikus, šią šeimą jie žino jau seniai. Tiriama, ar suaugusieji patys nedavė vaikui alkoholio.

Vos dvejų metukų mažylį prieš pat vidurnaktį greitosios pagalbos medikai atvežė į Kauno klinikas. Vaiko būklė buvo itin bloga, triko sąmonė, mažylis vėmė.

„Galime patvirtinti faktą, kad minėtas mažametis dar vis gydomas Kauno klinikose, tačiau detalesnės informacijos apie patį įvykį, apie mažamečio sveiktos būklę suteikti negalime. – Ar jo gyvybei gresia pavojus? – Negalime suteikti šios informacijos, nes neturime tėvų sutikimo“, – sakė atstovė spaudai Ieva Jankauskienė.

Pirminiais duomenimis, vaikui jaučiantis vis blogiau, greitąją naktį iškvietė artimieji. Tačiau policijai apie tai, kad gydo berniuką, galimai apsinuodijusį alkoholiu, pranešė medikai.

„Sekmadienį, vėlai vakare pareigūnai sulaukė pranešimo, jog į gydymo įstaigą buvo pristatytas galimai nuo alkoholio apsinuodijęs mažametis“, – teigė policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Aiškėja, kad sekmadienio vakarą tėvai girtavo. Pareigūnai, naktį atvykę į jų namus, abu tėvus rado gerokai apsvaigusius, jiems nustatytas apie 2 promilių girtumas. Juos tikimasi apklausti, kai išsiblaivys.

„Nuvykę į įvykio vietą, pareigūnai nustatė tėvams vidutinį girtumo laipsnį, dėl įvykio pareigūnai atlieka aplinkybių patikslinimą tam, kad išaiškintume, kas vakar įvyko“, – pridėjo O. Vaitkevičienė.

Ar mažylis pats užsivertė ant stalo buvusio alkoholio stikliuką, ar jam davė kas iš suaugusiųjų – nežinia. Kol kas nei pareigūnai, nei medikai nepatvirtino, nuo kokių medžiagų dvimetis pasijuto blogai.

„Šiais metais pranešimų, susijusių su tuo mažamečiu asmeniu, nėra sulaukę ir pareigūnai nevyko tuo adresu būtent dėl mažamečio“, – tikino O. Vaitkevičienė.

TV3 žinių žurnalistų duomenimis, po incidento iš šeimos vaiko teisių specialistai laikinai paėmė dar du vyresnius vaikus, juos priglaudė močiutės.

„Visiems vaikams yra surasti tie asmenys, kuriuos vaikai pažįsta, jais pasitiki ir, kurie geba tinkamai pasirūpinti. Tada mes vertinam vaiko situaciją, susirenkam informaciją, išklausome ir tėvus, kai jau galim juos išklausyti, ir tada priimam sprendimą, kokia pagalba reikalinga“, – pasakojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

Vaiko teisių specialistai šią šeimą žino jau seniai ir jai teikė pagalbą.

„Šeimai pagalba teikiama, su socialiniais partneriais reikės peržiūrėti tos pagalbos efektyvumą tam, kad vaikai grįžtų į saugią aplinką ir, kad tokie incidentai nepasikartotų dėl cheminių medžiagų, dėl alkoholio laikymo namuose, kad tai būtų nepasiekiama, neprieinama“, – tvirtino A. Vežbavičiūtė.

Į Kauną šeima atsikraustė iš Alytaus, pasak specialistų, šeima ir ten turėjo reikalų su Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA