Finaliniame „Grand Slam“ smūginio etape Italijoje lietuviai iškovojo bilietą į profesionalų lygą – Kas vyksta Kaune

Finaliniame „Grand Slam“ smūginio etape Italijoje lietuviai iškovojo bilietą į profesionalų lygą

M. Butkus (kairėje) ir U. Lekečinskas / LSF nuotr.

Rugsėjo pirmoje pusėje Italijoje vykusiame finaliniame „Grand Slam“ smūginio etape dalyvavo dvi Lietuvos komandos: LSF „Sensei“ (Mindaugas Butkus ir Ugnius Lekečinskas) ir „Cold Start“ (Rokas Ignatavičius ir Gytis Buckiūnas). Abi komandos žaidė antrame pagal pajėgumą divizione, kuriame dalyvavo 52 komandos iš visos Europos.

Komanda LSF „Sensei“ tokio masto turnyre dalyvavo antrąjį kartą. Prahoje vykusiame etape Ugnius ir Mindaugas užėmė 32 vietą, kadangi vienas iš žaidėjų patyrė traumą atkrintamosiose dėl 17-32 vietų. Šį kartą viskas sėkmingiau – 3-ioji vieta Europos antrajame divizione ir kvalifikacija į PRO divizioną (3 geriausios komandos įgauna teisę rungtyniauti PRO divizione, aukščiausioje lygoje).

Apie pasirodymą rugsėjo 9-ąją vykusiame „Grand Slam“ turnyre, emocijas ir tolimesnius planus – pokalbis su Lietuvos smūginio federacijos viceprezidentu M. Butkumi, gyvenančiu ir sportuojančiu Kaune.

– Jūsų komanda ne pirmą sykį dalyvavo tokio dydžio turnyre, ar tiesa?

– Europos čempionate mes kaip Lietuva dar negalėjom sudalyvauti, kadangi dar neturim pilno sąstato. Tai dalyvavome vienam iš didžiojo kirčio etapų, vadinamų „Grand Slam“, kuris vyko pirmąją dieną, o antrąją dieną įvyko Europos čempionatas. Mes dalyvavome antrajame ir finaliniame etape.

Pirmąkart dalyvavom Čekijoje, Prahoje – ten irgi žaidėme antroje lygoje ir kiek prasčiau pasisekė – užėmėme 32-ąją vietą. Buvo pirmas tokio pobūdžio turnyras, aukščiausiojo rango, kuriame Lietuva ir dalyvavo.

– O šįkart kaip vertinate savo pasirodymą ir rezultatą? Ar pranokote lūkesčius, jei, žinoma, tokių turėjote?

– Lūkesčiai buvo sužaisti geriau nei Čekijoje. Sakyčiau, kad pranokom 100 procentų. Turėjome tikslą patekti į TOP 16, nes prieš tai likom 32, tai norėjosi pasirodyti geriau nei Čekijoje.

Pradžia buvo sunki. Grupėje užėmėme 3-ią vietą, galima sakyti, kad vos išėjom iš grupės, bet atkrintamųjų rezultatai parodė, kad sužaisti pavyko sėkmingai, nuėjom iki pusfinalio. Pusfinaly pralaimėjom Švedijos komandai po trijų setų (nusileidom 1:2), jie ir tapo antros lygos finalinio etapo čempionais. Dėl trečios vietos žaidėm su prancūzų komanda.

– O kaip vertinate varžovus? Jūsų akimis žiūrint, jie buvo stiprūs?

– Sakyčiau, kad apskritai buvo stiprios komandos. Iš viso dalyvavo 52 ekipos iš įvairių Europos šalių. Antras divizionas (iš viso yra keturi) labai išalkęs, nes tik trys geriausios šio etapo komandos kvalifikuojasi į PRO lygį. Tai mes „įšokam“ į tą PRO žaidėjų lygį.

Šiuo metu buvo tik 163 žaidėjai, kurie gali varžytis Europoje, tai dabar po šio etapo pasipildys 6 žaidėjais – turėtų būti 169, kurie gali varžytis aukščiausiame divizione. Tikrai džiaugiamės savo rezultatais, kurie šiek tiek netikėti.

– Ne tik pasipuošėte bronza, bet ir persikėlėte į profesionalų lygį. Kas keičiasi? Ar smarkiai aukštesnis komandų pajėgumas?

– Ten aukščiausias lygmuo, ten dalyvauja mažiau komandų, kadangi nėra daug, kurie yra kvalifikavęsi. Tokių komandų iš viso turim apie 80 Europoje. Kai kovojom antram divizione dėl 3 vietos, vienas iš prancūzų buvo to aukščiausio diviziono. Pajėgumas tikrai didelis.

Galėsim pakovot jau gal ir dėl čempionų titulo, reikia darbo įdėt.

– Galbūt yra planų Europos čempionatą surengti Lietuvoje? Gal net Kaune?

– Europos čempionato planų neturime, bet yra ketinimų dvejų metų laikotarpiu suorganizuoti antro diviziono varžybas. Esam pateikę paraišką dėl „Grand Slam“ etapo, kurie vyksta visoje Europoje ir vasaros sezoną. Dažniausiai būna 5-6 etapai skirtingose šalyse, tai džiaugiamės, kad 1-2 metus buvo suteikta galimybė Latvijai surengti būtent „Grand Slam“ etapą.

Stengsimės tai padaryti Lietuvoje. Jei viskas gerai, tikimės, kad per artimiausius dvejus metus išvysim aukščiausio lygio smūgininkus. Ši sporto šaka visiškai nauja – metai laiko, kaip turim oficialią federaciją, kaip turim keturis klubus – Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir Biržuose. Tikimės, kad prisijungs kuo daugiau žaidėjų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA