Lietuvoje minima Europos diena be žuvusiųjų keliuose – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje minima Europos diena be žuvusiųjų keliuose

BNS 2023/09/20 08:32
Asociatyvi / D. Biržiečio nuotr.

Trečiadienį Lietuvoje minima Europos diena be žuvusiųjų keliuose. Europos transporto saugos tarybos (ETSC) duomenimis, 2022 metais 1 milijonui Europos gyventojų teko 46 mirtys keliuose.

Lietuvoje pernai eismo įvykiuose iš viso žuvo 120 žmonių, šiemet – 108. Tai yra 31 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Daugiausia žuvo vairuotojų – per 60 (15 iš jų vairavo motociklus). Taip pat žuvo 17 pėsčiųjų. Tarp žuvusiųjų – devyni vaikai ir paaugliai: iš jų penki vyko kaip keleiviai, du buvo pėstieji.

„Nors daugybė institucijų kartu su visuomene vieningai siekia kilnaus tikslo – nė vienos aukos keliuose, keičia požiūrį į eismo saugą, gyvybę, tačiau šių metų situacija verčia sunerimti. Europos dieną be žuvusiųjų keliuose (rugsėjo 20-ąją, trečiadienį) pasitikime su nauju pasiryžimu. Kasdien, dalyvaudami viešajame eisme, ir kaip vairuotojai, ir kaip pėstieji ar keleiviai, priminkime sau ir kitiems, kad kelyje beveik viskas priklauso nuo mūsų pačių atsakingumo, dėmesio ir sąmoningumo“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Rugsėjo 16–22 dienomis Europoje vyksta socialinė iniciatyva Saugaus eismo dienos (angl. ROADPOL Safety Days), kurias inicijavo Europos kelių policijos tinklas ROADPOL.

Šių dienų pagrindinis tikslas – kiekvieno eismo dalyvio atsakingas elgesys kelyje ir pastangos siekiant išvengti beprasmių žūčių.

Lietuvos kelių policijos pareigūnai visoje šalyje vykdo įvairias prevencines priemones.

Didžioji dauguma tragiškų avarijų Lietuvoje įvyksta dėl viršyto saugaus važiavimo greičio.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA