Kaune išaiškintas nelegalus antrininkų tinklas: nuo COVID-19 skiepijosi bent po 7 kartus – Kas vyksta Kaune

Kaune išaiškintas nelegalus antrininkų tinklas: nuo COVID-19 skiepijosi bent po 7 kartus

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/09/20 09:22
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pandemijos piko metu vengei skiepytis nuo koronaviruso, tačiau dėl darbo ar kitų priežasčių reikėjo vakcinacijos pažymos? Teisėsauga tvirtina Kaune išaiškinusi nelegalių paslaugų tinklą, kuomet antrininkai sutikdavo skiepytis už kitus asmenis, vakcinavimo centruose prisistatydami jų vardais ir pateikdami svetimus dokumentus.

Prieš teismą stojo du kauniečiai, 31 metų Tomas Pšemeneckas ir 35 metų Ieva Smilgienė, kuriems inkriminuojamos aferos, susijusios su vakcinavimu, pinigų klastojimu ir kitais nusikaltimais.

Pirmas baudžiamosios bylos posėdis turėjo įvykti antradienį, tačiau jis buvo atidėtas, nes abu kaltinamieji jame nedalyvavo.

Prokuratūros tvirtinimu, T. Pšemeneckas surasdavo „antrininkus“ tiems asmenims, kuriems reikėdavo vakcinaciją nuo COVID-19 patvirtinančių įrašų.

Pažymima, jog apsimetėliai vykdavo su galimai padirbtais dokumentais.

Tyrėjų duomenimis, I. Smilgienė ne mažiau kaip 7 kartus vyko skiepytis į vakcinavimo centrus – įtariama, kad prisistačiusi kitas vardais ir pateikusi dokumentus, ji apgaulės būdu įgydavo atitinkamas skiepų pažymas.

Šios pažymos būdavo išduodamos suinteresuotų, skiepytis vengusių asmenų vardais, kurie iš tikrųjų nebuvo vakcinuoti, bet gaudavo melagingus įrašus, kad skiepijosi.

Iš viso T. Pšemeneckui ir I. Smilgienei inkriminuojami 33 epizodai, susiję su apgaule įgytais skiepų dokumentais.

Įtariama, jog į inkriminuojamas skiepų aferas jie įsitraukė už piniginį atlygį.

Tačiau šie kauniečiai teisiamųjų suole atsidūrė ir dėl kitų galimų nusikaltimų.

Kriminalistų duomenimis, 2021 metų spalį T. Pšemeneckas iš nenustatyto asmens įgijo ir realizavo septyniolika padirbtų 500 eurų banknotų, o I. Smilgienė padėjo jam realizuoti suklastotas kupiūras.

Moteris netikrus banknotus naudodavo parduotuvėse, įsigydama nedidelės vertės prekes o gautą grąžą atiduodavo T. Pšemeneckui.

Toje pačioje byloje T. Pšemeneckas kaltinamas kokaino laikymu, o I. Smilgienė – neteisėtu disponavimu psichotropinėmis medžiagomis. Moters rankinėse per kratą buvo aptiktas amfetaminas.

Buvo iškelta ir perduota į teismą byla dėl padirbtų pinigų laikymo arba realizavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis arba psichotropinėmis medžiagos be tikslo jas platinti, melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą, taip pat dokumento suklastojimo arba disponavimo suklastotu dokumentu.

T. Pšemeneckas anksčiau buvo teistas 4, o jo bendrininkė – 3 kartus.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA