Naujos detalės Dž. Butkutės vyro psichotropinių medžiagų istorijoje: figūravo ir pati dainininkė – Kas vyksta Kaune

Naujos detalės Dž. Butkutės vyro psichotropinių medžiagų istorijoje: figūravo ir pati dainininkė

delfi.lt 2023/09/19 17:20
Džordana Butkutė, Elegijus Strasevičius / R. Šeškaičio nuotr.

Tikrindami informaciją apie galimą prekybą kvaišalais Kauno policijos pareigūnai atliko kratą, kurios metu rado krūvas tuščių, tačiau gydytojo antspaudu ir parašu patvirtintų receptų blankų. Pradėjus narplioti painią istoriją paaiškėjo neteisėta psichiką veikiančių medikamentų įsigijimo schema, į teisiamųjų suolą atvedusi dainininkės Džordanos Butkutės sutuoktinį ir vadybininką Elegijų Strasevičių, kuriam gresia reali laisvės atėmimo bausmė. Šioje istorijoje figūravo ir pati Dž. Butkutė, tačiau kaltinamąja ji netapo, ikiteisminis tyrimas nutrauktas pagal laidavimą.

Kratos metu rado krūvas tuščių receptų blankų

Kauno apygardos teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai disponavus labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų pareikšti praeityje ne kartą teistam atlikėjos Džordanos Butkutės sutuoktiniui Elegijui Strasevičiui.

Kartu su juo į teisiamųjų suolą sėdo šiuo metu jau mediko praktika nebesiverčiantis, į pensiją išėjęs urologas Arūnas Stepučinskas ir jo paslaugomis besinaudojusi sutuoktinių pora.

Ši istorija prasidėjo Kauno policijai gavus operatyvinės informacijos apie galimą prekybą kvaišalais. Atlikę kratą pareigūnai bute, kuriame gyveno mediko A. Stepučinsko dukra, rado krūvas tuščių receptų blankų, patvirtintų šio gydytojo antspaudu bei parašu.

Dž. Butkutės vyras pats sau „paskyrė“ stiprius raminamuosius

Įtariant, jog užčiuopta pogrindinė nelegalios prekybos receptiniais vaistais schema, policijos pareigūnai užklausė visas vaistines, prašė pateikti informaciją, kokie medikamentai pirkti su šiais, gydytojo urologo pasirašytais ir jo antspaudu patvirtintais receptais.

Tada paaiškėjo, jog tarp pirktų medikamentų esama nemažai tų, kurie priskiriami psichiką veikiančių vaistų kategorijai. Teisėsaugininkams toliau narpliojant painią schemą, išsiaiškinta, jog neteisėtai psichotropinius vaistus pirko ir Dž. Butkutės sutuoktinis E. Stresevičius.

Bylos duomenimis, jis laikotarpiu nuo 2020-09 mėn. iki 2021-07 mėn. įgijo ne mažiau, kaip 25 neužpildytus receptinius blankus, patvirtintus gydytojo A. Stepučinsko antspaudu ir dalimi patvirtintų gydytojo parašu. Įrašęs pageidautino medikamento pavadinimą, kaunietis keliaudavo į vaistinę.

„Tokiu būdu jis, tęstine veika sistemingai klastodamas dokumentus ir juos panaudojęs, neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų“, – teigiama prokurorų surašytame ir teismui su baudžiamąja byla perduotame kaltinamajame akte.

„Delfi“ žiniomis, E. Strasevičius pasinaudodamas suklastotais receptais savo reikmėms pirko stipriai veikiantį, triazolobenzodiazepinų grupei priklausantį raminamąjį preparatą.

Kaltino pandemiją ir emocinę būklę

Atlikėjos sutuoktinis neneigė savo kaltės, pripažino, kad stipriai veikiantys raminamieji vaistais buvo reikalingi asmeniniams tikslams. Esą dėl pandemijos nevyko koncertai ir kiti vieši pasirodymai, todėl ženkliai sumenko šeimos pajamos, galiausia išsibalansavo emocinė būklė.

Bandydamas kovoti su iškilusiomis problemomis E. Strasevičius pasinaudojo gydytojo urologo antspaudu patvirtintais tuščiais receptų blankais, kuriuose pats sau „paskirdavo“ norimą vaistą.

E. Strasevičius į šią, baudžiamąja byla pasibaigusią istoriją buvo įpainiojęs ir savo žmoną Dž. Butkutę, tačiau kaltinamąja ji netapo, ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu nutrauktas pagal laidavimą.

Pagal pareikštus kaltinimus E. Strasevičiui gresia reali laisvės atėmimo bausmė, tačiau tikėtina, jog prokurorai prašys kauniečio neįkalinti. Esminiais motyvais gali tapti jo prisipažinimas bei aplinkybė, jog receptinius vaistus jis pirko išskirtinai savo reikmėms, jų niekam neplatino.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA