Per savaitę į Lietuvą neįleisti 58 Rusijoje registruoti automobiliai – Kas vyksta Kaune

Per savaitę į Lietuvą neįleisti 58 Rusijoje registruoti automobiliai įvažiavusiems gresia konfiskacija

Asociatyvi / Skaitytojo nuotr.

Praėjus lygiai savaitei, kai nuo praėjusio pirmadienio ryto į Lietuvą neįleidžiami Rusijoje registruoti automobiliai, skaičiuojama, kad tokių perspėtų ir apsigręžusių automobilių iš viso buvo 58, pranešė Lietuvos muitinė.

Automobilių su rusiškais registracijos numeriais srautai per savaitę kasdien mažėjo, ir dabar pasitaiko tik pavieniai atvejai, kai su tokiais automobiliais bandoma patekti į Lietuvą. Keliautojai gavo ir suprato žinią, kad su Rusijoje registruotais automobiliais jie nebus įleidžiami į Europos Sąjungos teritoriją.

Netrukus po Lietuvos prisijungė Latvija, Estija, Lenkija, taip pat Suomija. Rusijoje registruoti automobiliai neįleidžiami ir per šių valstybių pasienio punktus.

Muitinės pareigūnai pasienio kelio kontrolės postuose, perspėdami automobilių su rusiškais registracijos numeriais vairuotojus, kad jie nebus įleidžiami, taip pat įspėja, kad jeigu bandys įvažiuoti pakartotinai, jiems grės atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų 515 straipsnį – dėl tarptautinių sankcijų pažeidimo. Jiems grėstų bauda arba automobilio konfiskavimas.

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė BNS teigė, kad sankcijos apims ir Rusijoje registruotus, ir su rusiškais numeriais vykstančius automobilius.

Ji taip pat pridūrė, kad tokios sankcijos taikomos visiems Europos Sąjungos piliečiams, ne tik Rusijos.

Vis dėlto J. Neliupšienė teigė, kad sankcijos netaikomos Kaliningrado tranzitu keliaujantiems, tačiau jie turi turėti tranzitinę vizą arba kitokį dokumentą, kuris pagrįstų, kad automobilis važiuoja Kaliningrado tranzitu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA