Pareigūnų operacijos metu rastas „laimikis“ žada ilgus metus nelaisvės – Kas vyksta Kaune

Pareigūnų operacijos metu rastas „laimikis“ žada ilgus metus nelaisvės

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Tikrindami turimą informaciją dėl galimo narkotinių medžiagų patekimo į tuomečius Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją, pernai lapkritį Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) kolegomis kelyje KaunasVilnius patikrinimui sustabdė automobilį.

Kaip nurodoma Lietuvos kalėjimų tarnybos pranešime, ant automobilio keleivio priekinės sėdynės buvo padėtas popierinis maišas, kuriame rasti 5 vienetai polietileniniuose maišeliuose supakuoto biraus baltos spalvos mišinio – apie 5 kilogramai galimai psichiką veikiančios medžiagos.

Tyrimo metu buvo nustatyti su šia nusikalstama veika susiję asmenys, atliktos kratos. Įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pareikšti penkiems Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams. Prokuroro prašymu, keturiems asmenims teismas skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimą nuo 1 iki 3 mėnesių.

Atlikdami kratas pas įtariamuosius pareigūnai surado labai didelius kiekius įvairių narkotinių psichotropinių medžiagų – bendras tyrimo metu rastas kiekis siekia apie 8 kilogramus.

Kratų metu rastos narkotinės medžiagos / LKT nuotr.

Taip pat rasti ir paimti nelegaliai laikomi 7 šaunamieji ginklai bei labai didelis kiekis šaudmenų, skirtų šiems ginklams. Sulaikymo metu asmenys aktyviai priešinosi pareigūnams, taranavo tarnybinius automobilius, taip sukeldami grėsmę sau ir aplinkiniams.

Dėl įvykių pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 3 d. ir 253 str. 1 d. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

BK numatyta griežčiausia atsakomybė už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų – 15 metų laisvės atėmimo. Už neteisėtą šaunamųjų ginklų ir šaudmenų laikymą gresia iki penkerių metų nelaisvės.

Ikiteisminio tyrimo metu bendradarbiauta su Vilniaus apskrities VPK padaliniais bei Lietuvos kriminalinės policijos biuru.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA