Atmintinų dienų sąrašą norima papildyti: siūlo įtraukti dvi naujas datas – Kas vyksta Kaune

Atmintinų dienų sąrašą norima papildyti: siūlo įtraukti dvi naujas datas

ELTA / Jadvyga Bieliavska 2023/09/14 20:41
Asociatyvi / ELTA, M. Morkevičiaus nuotr.

Seimas linkęs į atmintinų dienų sąrašą įtraukti dvi naujas dienas: balandžio paskutinį šeštadienį – Tarptautinę veterinarijos dieną ir spalio 4-ąją – Pasaulinę gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną.

Ketvirtadienį už tokį Atmintinų dienų įstatymo pakeitimo projektą po pateikimo balsavo 82 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 11. Į Seimo salę jis sugrįš lapkričio 9 d.

Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Edmundas Pupinis, pristatydamas projektą, sakė, kad ši idėja atsirado siekiant dalinai atsižvelgti į Svetlanos Katkauskienės peticiją, kuria ji siūlė į atmintinų dienų sąrašą įtraukti su gyvūnų elgesio sutrikimais dirbančiųjų specialistų profesijos dieną.

Nors šiai peticijai nebuvo pritarta, tačiau politikai atkreipė dėmesį į tai, kad atmintinų dienų sąraše nėra įrašyta nei Tarptautinė veterinarijos diena, kurią tradiciškai švenčia gausi Lietuvos veterinarijos gydytojų bendruomenė, nei Pasaulinė gyvūnų diena ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, šventė.

Tarptautinė veterinarijos diena skirta paminėti ir atsidėkoti visiems veterinarinės medicinos specialistams už jų darbą, rūpestį gyvūnų sveikata ir gerove.

Lietuvoje minint Pasaulinę gyvūnijos dieną tradiciškai vyksta paramos renginiai, kurių metu skatinama aukoti lėšas gyvūnų prieglaudoms ir organizacijoms, taip pat organizuojamos diskusijos, vykdomos edukacinės programos, skirtos supažindinti gyventojus su gyvūnų teisėmis ir jų apsauga.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA