Pričiuptas nelegalus gyvūnų pardavėjas: kauniečiai šį asmenį labai gerai pažįsta – Kas vyksta Kaune

Pričiuptas nelegalus gyvūnų pardavėjas: kauniečiai šį asmenį labai gerai pažįsta

tv3.lt, Vaida Girčė 2023/09/14 22:05
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kaune įkliuvo nelegalus graužikų – jūrų kiaulyčių, žiurkėnų, triušiukų – pardavėjas, šia veikla užsiimantis jau seniai ir gerai žinomas tarp gyvūnų mylėtojų. Šį kartą jis pričiuptas kruopščiai pasiruošus kontroliniam jūrų kiaulyčių pirkimui.

Kaip vyko vyro ir pirkėjais apsimetusių savanorių bei Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų operacija stebėjo TV3 Žinių žurnalistai.

Tėvai su dukra, o iš tiesų jais apsimetusiais Maisto ir veterinarijos tarybos specialistais bei savanore, palinkę prie automobilio bagažinės renkasi jūrų kiaulytes. Istoriją pardavėjui sukurpė štai tokią – esą gyvūnėlių nori mažajam broliukui. Susitikimas vyksta Kaune, aikštelėje prie vieno prekybos centro. TV3 Žinių žurnalistai stebi iš tolo ir laukia ženklo.

Jūrų kiaulytę vyras parduoda už 40 eurų, „šeima“ išsirenka dvi, ir vos jos atsiduria dėžėje, o pardavėjo rankose pinigai, pirkėjai ištraukia tarnybinius pažymėjimus. Pardavėjas supranta patekęs į pinkles, dar bando atimti pirkinį.

Atvyksta ir policijos pareigūnai. Derybos su vyriškiu užsitęsia kelias valandas. Vyras nenori atiduoti nei tų dviejų, kur „pardavė“, nei bagažinėje dar likusių 6 švelniakailių, dievagojasi nieko nelegalaus nedarantis.

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Įmonė yra. – O prekiauti leidimą turit? – Yra ir žaliųjų leidimas. <...> Kodėl aš turiu atiduot, jei turiu viską?“ – klausia nelegalus gyvūnų pardavėjas Linas Petrikonis.

Gyvūnų globėjai iš organizacijų „Lietuva – gyvūnams“ ir „Egzoticsos“ bei Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pasakoja šį vyrą žinantys jau seniai. Gyvūnais jis esą nesirūpina.

„Šitą asmenį kauniečiai labai gerai pažįsta, jis daug metų prekiauja gyvūnais“, – teigia prieglaudos „Egzoticsos“ vadovė Rūta Jatkonienė.

Kad taip tiesiog iš bagažinės vyras prekiauja smulkiaisiais gyvūnais piktinasi ir sujudimą stebintys praeiviai.

„Aš supratau, kad kažkas ne taip, tikrai nenormalu, gatvė, viską“, – sako įvykį stebėjusi praeivė.

Anksčiau jis turėjo net kelias oficialias gyvūnų parduotuves, jose specialistai nuolat rasdavo pažeidimų, o kai kurie gyvūnai buvo laikomi itin prastomis sąlygomis.

„Parduotuvėje, kiek aš esu mačiusi, tai žiurkėnai būdavo kibiruose“, – tikina R. Jatkonienė.

„Dėl tam tikrų pažeidimų nustatomų pastoviai buvo kreiptasi į teismą, buvo iškelta administracinė atsakomybė ir taikyta nuobauda už žiaurų elgesį su gyvūnais“, – sako VMVT inspektorius Ramūnas Jokubauskas.

Bet vyriškis nenurimo, pakeitė veiklos kryptį, persikėlė į internetą ir gyvūnus parduoda per skelbimus. Tačiau, pasak specialistų, tam neturi jokių reikalingų leidimų.

„Neturėdamas leidimo iš teritorinės veterinarinės tarnybos, atlikti šios veiklos negali“, – teigia Ramūnas Jokubauskas.

Po ilgų derybų, specialistai konfiskuoja visas 8 jūrų kiaulytes. Tačiau, jų žiniomis, vyras namuose laiko gerokai daugiau gyvūnų – dar žiurkių, žiurkėnų, triušiukų, papūgėlių, kanarėlių ir kitų sparnuočių. Gyvūnų mylėtojai viliasi, kad šį nelegalų pardavėją pavyks pažaboti.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA