Gyventojai netyla dėl baisios būklės gatvės: surinkta per 1000 parašų ir 145 eurai – Kas vyksta Kaune

Gyventojai netyla dėl baisios būklės gatvės: surinkta per 1000 parašų ir 145 eurai

Skaitytojos nuotr.

Aptrupėjusia, šaligatvių neturinčia Lubinų gatve kauniečiai skundėsi jau ne kartą. Miestui pradėjus Romainių gatvės remontą, eismo srautas minėtoje gatvėje padidėjo, o dangos kondicijos tai, žinoma, nepagerino. Šiuose kanjonuose laviruojantys automobiliai dėl kelio dar ir varžosi su pėsčiaisiais.

„Sveiki. Ar galite parašyti straipsnį apie siaubingos būklės Lubinų g. kelio dangą Romainiuose? Šiuo metu pagrindinė Romainių g. yra tvarkoma, todėl didelis srautas mašinų yra nukreipiamas per Lubinų g.

Važiuoja autobusai, sunkiasvorė technika, dviračiai, pėstieji. Ten jau dviem mašinoms sunku prasilenkti. Ką jau kalbėt apie grioviais einančius pėsčiuosius, mamas su vežimėliais, kai mašinos važiuoja vos ne per kojas.

Seniūnija į siunčiamus laiškus, prašymus ir skundus nereaguoja. Arba jei ką ir patvarko, tai porą šimtų metrų gatvės, kai visa gatvė tragiškos būklės ir jos ilgis – 1 kilometras.

Dar atėjo mokslo metai, gatvėje padaugės vaikų, o čia net nėra saugaus kelkraščio, kur jiems vaikščioti. Gatvė net neapšviesta. Ir situacija kasdien darosi vis baisesnė. Jau žmonės net peticiją rašosi dėl šitos gatvės“, – infrastruktūros trūkumus įvardijo Romainių gyventoja.

Minėtą peticiją, adresuotą Kauno miesto savivaldybei, portale peticijos.lt antradienio vakarą buvo pasirašę 1005 gyventojai, jai skirta 145 eurai paramos, paliktas 151 komentaras apie prastą gatvės būklę.

Peticija dėl Lubinų gatvės / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Peticijos tekste prašoma gatvę taisyti nedelsiant: „Kreipiamės dėl Lubinų g. avarinės būklės. Prašome kuo skubiau sutvarkyti gatvę ir kelkraščius, užtikrinant saugaus eismo ir gyventojų bei jų vaikų saugumą.“

Deja, tuoj pat kelininkai čia nepasirodys, nebent gyventojai sutiktų pasidalinti remonto išlaidomis su savivaldybe. Dar pernai gegužę savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis paaiškino, kad Lubinų gatvė bus tvarkoma tik užbaigus Romainių gatvės rekonstrukciją.

„Lubinų g. lietaus surinkimo tinklas turi susijungti su Romainių g. lietaus tinklu. Parengtame projekte numatyta visa reikiama gatvės infrastruktūra. Ir ji ateityje bus įrengta“, – šių metų sausį pakartojo A. Pakalniškis.

Jis anksčiau taip pat komentavo, kad ilgiau laukti nenorintys gyventojai gali pasidalinti 50 proc. išlaidų su Kauno miesto savivaldybe. Šitaip Romainiuose išasfaltuotos Maumedžių, Kaimelės gatvės, Bernatonių g. atkarpa nuo Bivylių iki Vijūkų g.

Priminus skaitytojai apie darbų eiliškumą ir menkus šansus artimiausiu metu sulaukti remonto, moteris pažymėjo, kad gyventojai bent jau norėtų gauti konkrečią informaciją apie numatomus darbus.

„Esmė, kad niekas nereaguoja į žmonių siunčiamus laiškus. Gauna žmonės atsakymus, kad laiškai persiunčiami „pagal priklausomybę“ ir viskas tuo baigiasi. Neatvažiuoja net minimaliai sutvarkyti duobių. O Lubinų gatvė dabar vienintelė apylanka visai Romainių kaimelei“, – teigė skaitytoja.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA