Kauno moksleivių techninės kūrybos centras sulauks dar vienų įkurtuvių – Kas vyksta Kaune

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras sulauks dar vienų įkurtuvių

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras / DELFI nuotr.

Du sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybei priklausančių patalpų perskirstymu tarp panaudos gavėjų, valdančių savivaldybės nekilnojamąjį turtą patikėjimo teise, antradienį, tikėtina, priims miesto taryba.

Kaip nurodyta savivaldybės administracijos parengtame sprendimo projekte, „numatoma perduoti Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklai valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą – 1208,93 kv. m bendrojo ploto negyvenamąsias patalpas pastate 1C2b“, taip pat – kitus inžinerinius statinius ar jų dalis V. Krėvės pr. 54“.

Viso pastato plotas – 2478,92 kv. m, ir šis nekilnojamasis turtas, miesto savivaldybės tarybos 2020 m. liepos 21 d. sprendimu, priklauso Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise. Kol kas maždaug apylygėmis dalimis pastatą valdo ne tik minėta mokykla, bet ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, ne taip seniai iškeldintas iš keliasdešimt metų veiklai naudotų patalpų, – istorinio pastato, Kauno miesto poliklinikos Centro padalinio (šalia „Akropolio“) kaimynystėje.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras / DELFI nuotr.

Pažymėtina, kad Moksleivių neformaliojo ugdymo centras rugpjūčio 17-ąją kreipėsi į savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyrių, prašydamas perduoti patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti nekilnojamąjį turtą kitame V. Krėvės prospekto name, paženklintame 63-uoju numeriu. Daugiau ploto neformaliojo ugdymo veiklai vykdyti centrui prireikė, kaip teigiama Nekilnojamojo skyriaus specialistų parengtame Aiškinamajame rašte, „kadangi yra padidėjęs STEAM ir techninio – inžinerinio ugdymo poreikis“.

Dėl naujų patalpų suteikimo Kauno moksleivių techninės kūrybos centrui taip pat žodį tars savivaldybės taryba. Centras žada, kai persikels į jam perduotas patalpas V. Krėvės pr. 63, tai grąžins savivaldybei atsilaisvinusį nekilnojamąjį turtą V. Krėvės pr. 54.

Dalį šio pastato (1269,99 kv. m ploto patalpas) patikėjimo teise valdo Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla. Ji rugpjūčio 22-ąją paprašė savivaldybę perduoti jai plotą, kuris netrukus bus atlaisvintas. Pažymėtina, kad mokyklai patikėjimo teise anksčiau buvo perduotas ir nekilnojamasis turtas Parodos g. 26. Mokykla nurodė, kad būtent čia suplanuota nuo ateinančių metų sausio pradėti kapitalinį remontą, todėl neformaliojo ugdymo procesui užtikrinti jai reikalingos papildomos patalpos.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras / DELFI nuotr.

Turtas V. Krėvės pr. 54-ajame name Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklai bus perduodamas tada, kai bus grąžintas savivaldybei. Nekilnojamojo turto skyriaus specialistų nuomone, pritarus šio sprendimo projektui, laukiama šių pozityvių rezultatų: „bus efektyviai pagal paskirtį naudojamas savivaldybei priklausantis nekilnojamasis turtas, užtikrinta tinkama jo priežiūra, eksploatavimas“. Reikšminga ir tai, kad „pastato Parodos g. 26 kapitalinio remonto metu bus užtikrintas neformaliojo ugdymo paslaugų teikimas“.

Dera pabrėžti, kad tai – tarpukariu garsaus inžinieriaus Edmundo A. Fryko projektuoti studentų tautininkų korporacijos „Neolithuania“ rūmai, ant Parodos kalno iškilę 1928 metais. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, atnaujinusi veiklą korporacija mėgino atgauti šį nekilnojamąjį turtą, tačiau tai jai nepavyko. Kol kas čia veikia moksleivių kūrybos ir laisvalaikio centras.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog prieš keletą metų vietos politikams sprendžiant klausimą dėl Kauno moksleivių techninės kūrybos centro iškeldinimo iš ilgus metus jam tarnavusio namo A. Mickevičiaus gatvėje, opozicija prognozavo, kad savivaldybė netruks šį avariniu pripažintą kultūros paveldo statinį privatizuoti. Maždaug pagal „tą patį scenarijų“, kaip nutiko Savanorių prospekte veikusiai ir spėjusiai šimtmečio sulaukti buvusiai Žaliakalnio progimnazijai. Tačiau, tikėtina, jog tokios prognozės nepasitvirtins.

Kaip šį pirmadienį žurnalistei paaiškino Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša, savivaldybė planuoja po renovacijos istoriniame pastate įrengti Šeimos sveikatos centrą, kuris bus sujungtas gražia, modernia jungtimi su gretimu statiniu – Centro poliklinika.

Projektas jau ruošiamas. Dėkingi savivaldybei, kad atsižvelgė į mūsų planus. Drauge su savivaldybe dabar deriname šiuolaikinio Šeimos sveikatos centro įrengimo klausimus, turėdami bendrą tikslą – pagerinti sąlygas kauniečiams ir ateityje suteikti kuo daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų mūsų poliklinikos lankytojams“, – sakė P. Kibiša.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA