Darbdavio įvertintas darbuotojas rečiau žvilgčioja kitur – Kas vyksta Kaune

Darbdavio įvertintas darbuotojas rečiau žvilgčioja kitur

D. Barčas / „Axioma Metering“ nuotr.

Šiomis dienomis beieškodama darbuotojų nereta įmonė turi įdėti nemažai pastangų, kad pritrauktų tinkamus žmones. Stokojama kandidatų į įvairiausias roles ir tai verčia peržvelgti ne tik pačių įmonių siūlomas naudas darbuotojams, bet ir negailėti jėgų išlaikant esamą darbuotoją bei sukuriant palankias sąlygas naujai prisijungiantiems.

Vis garsiau tiek patys darbdaviai, tiek ir darbuotojai kalba, kad darbe žmonės ieško galimybių stiprinti savo kompetencijas, nori žinoti apie karjeros galimybes ir būti tikri, kad darbe jausis pastebėti bei įvertinti. Apie tai pasakoja „Axioma Metering“ įmonės atstovai – gamybos skyriaus vadovas Daumantas Barčas ir procesų inžinierius Tomas Mizerevičius.

Draugiška aplinka labai svarbi augimui

„Darbuotoją pritraukti ir išlaikyti neturint papildomų naudų ar darbuotojui artimų vertybių gali būti labai sudėtinga“, – sako Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusioje lietuviškoje produktinėje įmonėje „Axioma Metering“ dirbantis D. Barčas.

Anot pašnekovo, darbuotojai jau seniai nebesirenka darbo vietos vien dėl atlyginimo. Jis ir pats gali pasakyti, kad darbo pokalbiuose, o ir bendraujant su esamais kolegomis, žmonės mini, kaip svarbu komanda, vadovas ir bendra atmosfera, kurioje žmogus praleidžia didžiąją dalį savo dienos.

„Darbas gamyboje yra net labai komandiškas, o viena sutrikusi operacija atsiliepia ir kitų veiklai. Žinodami, kaip esame susiję tarpusavyje ir kaip mūsų kiekvieno indėlis neša vertę mūsų klientui, mes nuolat galvojame, kaip kiekvieno darbuotojo patirtį padaryti teigiama, kaip linijose skatinti bendradarbiavimą ir mums malonu, kad darbuotojų pasitenkinimo apklausose tarp teigiamų atsiliepimų labai dažnai matome paminėtas vidines vertybes, gerą atmosferą, kolegų bendravimą bei komandiškumą“, – sako D. Barčas.

Norėdama skatinti bei puoselėti gerus tarpusavio ryšius, įmonė suteikia galimybę ir po darbo kolegoms leisti laiką kartu, finansuodama papildomas komandų ar tarpskyrines veiklas. Kaip sako procesų inžinierius T. Mizerevičius, mielai dalyvaujantis tokiose veiklose kaip dviračių žygis, plaukimas baidarėmis, įvairios kelionės, šratasvydis ar kelionė su komanda į lankomas vietas, tiek jis pats, tiek ir kolegos tikrai džiaugiasi šia įmonės teikiama nauda, o puoselėjami žmogiški santykiai atsiliepia ir susitelkimu darbe, noru siekti bendrų tikslų gaminant skaitiklius.

T. Mizerevičius / „Axioma Metering“ nuotr.

Suteiktos karjeros galimybės yra abipusis laimėjimas

Kiekvienas atėjęs į „Axioma Metering“ yra vertinamas vienodai bei kiekvienam siūlomos tokios pačios papildomos naudos. „Vertiname ir darbuotojų norą mokytis ir tikrai stengiamės sudaryti sąlygas keisti pozicijas ar kilti karjeros laiptais. Nuolat organizuojame mokymus tiek vidurinės grandies vadovams, tiek pameistriams“, – teigia D. Barčas.

Jis priduria, kad ir kituose skyriuose mokymai tikrai yra vertinami bei organizuojami, toliau dalindamasis, jog bene 20 proc. atvirų darbo pozicijų užsidaro vidiniais kandidatais ir būtent darbuotojai pirmieji sužino apie atviras darbo vietas: „Turime vidinio kandidatavimo procesą ir pirmenybę užimti naujas darbo pozicijas teikiame savo darbuotojams. Mums svarbu, kad mūsų darbuotojas liktų su mumis, norime jį auginti ir padėti jam skleistis. Vidiniams kandidatams sudarome palankesnes sąlygas užimti atvirą poziciją.

Pavyzdžiui, vertindami išorės kandidatą, tarkim, į inžinieriaus poziciją, keliame reikalavimą išsilavinimui – kandidatas turi būti baigęs studijas, susijusias su šia profesija. Esami darbuotojai pažįsta mūsų produktą per praktiką ir tiesiogines patirtis, todėl praktinė pusė dažnai atsveria griežtą išsilavinimo reikalavimą. Taip pat, atsiradus laisvai vadovaujančiai pozicijai ir vidiniam kandidatui į ją, puikiai suprantame, kad darbuotojui ateinančiam iš specialisto rolės į vadovo rolę be patirties, gali kilti daug iššūkių. Tokiu atveju, mes ugdome darbuotoją skirdami jam mokymus, padėdami dirbti su komanda.“

Jam antrina kolega T. Mizerevičius: „Džiaugiamės turėdami savo kolektyve smalsių ir tikslų siekiančių žmonių. Net kai startuojama nuo paprasčiausios kategorijos, mes turime procesus, kaip kolega gali pasikelti kategoriją, gauti daugiau atsakomybių, kartu tai atsiliepia ir darbo užmokesčiui. Noriu tikėti ir matau, kad kategorijas nori keltis ne vien dėl atlyginimo. Matau, kad būtent siekis tobulėti, augti kaip profesionalui yra viena pagrindinių priežasčių rodant iniciatyvą tobulėjimui.“

Šiandien „Axioma Metering“ iš viso dirba virš 420 darbuotojų, gamybos skyriuje – daugiau nei 200 žmonių. Tačiau, anot gamybos skyriaus vadovo D. Barčo, net turint tiek kolegų gamybos skyriuje, jam svarbu juos pažinti ir jis mato būtinybę suprasti, kuo kolegos gyvena, nesvarbu, ar prie įmonės prisijungė neseniai, ar drauge yra ne vienerius metus.

„Darbuotojas, kuris esamoje darbo vietoje mato perspektyvų, žino turintis galimybių tobulėti, yra laimėjimas ir įmonei, ypač jeigu jis įmonėje dirba 10, 15 ar netgi virš 20 metų. Ne taip seniai apdovanojome ilgamečius darbuotojus ir tokių turime arti 10 proc., o tiksliau – tai bene 36 kolegos. Daugelis jų dėkodami sakė, kaip džiugu per visus pokyčius bei augimus keliauti su įmone, o su palaikančiu ir draugišku kolektyvu – dar smagiau. Iš tiesų, tarp ilgamečių darbuotojų nemaža dalis buvo gamyboje dirbantys žmonės“, – pasakoja D. Barčas.

„Mes labai sparčiai augame, tad ieškome ir naujų kolegų, kurie, kaip tikimės, po kurio laiko atsiiminės savo apdovanojimus už drauge su įmone nueitą ilgą kelią“, – kolegai antrina ir visus iniciatyvius bei norinčius augti žmones kviečia prisijungti į kolektyvą T. Mizerevičius.

Daug pozicijų – daug ir galimybių

„Axioma Metering“ gamina išmaniuosius ultragarsinius vandens ir šilumos skaitiklius ir Kauno rajone įsikūrusioje gamykloje turi visą gamybą po vienu stogu. Nors neretai yra pavadinami gamybine įmone, bet jiems artimiau save įvardinti produktine įmone.

„Nes juk galiausiai klientą ir pasiekia mūsų produktas – inovatyvus, išmanus skaitiklis, kuris prisideda prie vartotojų įpročių keitimo ir padeda taupyti vandenį“, – sako D. Barčas.

Darbuotojai įmonės viduje gali augti ir dėl „Axioma Metering“ turimo itin plataus darbo pozicijų spektro. Pati kurdama, gamindama ir parduodama savo gaminius pasaulinėse rinkose, įmonė turi atvirų vietų nuo gamybos operatorių, inžinierių, programuotojų iki pardavimų vadybininkų. Kiekvienas gali sutikti ir pažinti kituose skyriuose dirbančius kolegas, sužinoti apie jų darbo pobūdį ir po to teikti savo kandidatūrą į ieškomas pozicijas.

Kad augimui vietos yra, patvirtina ir procesų inžinierius T. Mizerevičius: „Tikrai malonu matyti darbuotojų augimą, nebūtinai karjeros prasme, bet ir atsakomybių praplėtimu, srities pakeitimu. Turime ne vieną tokį pavyzdį, kai buvo pereita į visiškai kitą sritį.“

Įmonės atstovai dalinasi, kad vien jau beveik įprastomis tapusiomis naudomis nei esamų, nei būsimų darbuotojų nesuviliosi arba jos praranda tokią didelę reikšmę, kokią turėjo anksčiau. Šiandien tiek darbo ieškantis, tiek jau dirbantis žmogus nori būti pamatytas, nori įmonėje jaustis gerai, būti suprastas, nori žinoti, kad gali augti kaip specialistas, profesionalas bei tobulėti.

„Galbūt kitoms įmonėms toks dėmesys darbuotojui gali atrodyti kaip kažkas nauja, bet „Axioma Metering“ į darbuotoją ėmėme orientuotis jau senokai ir dabar matome mūsų pasirinkimo rezultatus“, – sako D. Barčas.

Besiplečianti įmonė ieško kolegų

Įmonė Kauno LEZ šiuo metu stato antrą gamyklą, į kurią investuojama 20 mln. eurų. Ateityje pilnai joje veiksiančios 4 gamybos linijos leis papildomai pagaminti apie 4 mln. išmaniųjų skaitiklių šalia dabar jau esamų gamybinių pajėgumų – 2 mln. skaitiklių per metus. Pašnekovai praskleidžia užuolaidą apie įmonės plėtrą.

„Jau šiemet planuojame 3,5 karto padidinti pagamintų skaitiklių kiekį, o bendrovės apyvarta šoktels beveik 3 kartus, palyginus su praėjusiais metais, ir pasieks 70 mln. eurų, tad intensyviai ieškome naujų kolegų, kurie nori prisijungti prie mūsų. Besiruošdami dar vienam augimo šuoliui ieškome tiek specialistų, tiek gamybos darbuotojų. Per ateinančius kelerius metus naujoje gamykloje sukursime apie 300–400 darbo vietų, tad mūsų durys tikrai atviros būsimiems kolegoms“, – į komandą prisijungti kviečia D. Barčas ir T. Mizerevičius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA