Pateikė naujų detalių apie tyrimą dėl galimos seksualinės prievartos prieš pareigūnę | Kas vyksta Kaune

Pateikė naujų detalių apie tyrimą dėl galimos seksualinės prievartos prieš pareigūnę

ELTA / Augustė Lyberytė 2023/09/08 21:13
R. Tenio, J. Kalinsko nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad Generalinės prokuratūros ir Policijos departamento Imuniteto valdybos atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padaryto seksualinio pobūdžio nusikaltimo prieš pareigūnę neaprėpia 2023 m. laikotarpio. Pasak jo, aiškinamasi dėl galimos nusikalstamos veikos, padarytos kitu laiku ir kitomis aplinkybėmis.

„Tikrai kalbama ne apie 2023 m. galimą kažkokį nusikaltimą“, – penktadienį Kaune žurnalistams sakė R. Požėla.

„Šiuo metu yra tyrimas atliekamas dėl galimai kitu laiku ir kitomis aplinkybėmis galimai vykdytos nusikalstamos veikos. Šį tyrimą šiuo metu vykdo jungtinė Generalinės prokuratūros ir Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnų grupė. Todėl šioje vietoje daugiau komentarų gali teikti tik tyrimui vadovaujantis prokuroras“, – aiškino jis.

Pasak jo, iš karto po viešojoje erdvėje pasklidusios informacijos apie galimą nusikalstamą veiką, Policijos departamentas pateikė aiškią poziciją ir paneigė nieko bendro su realybe neturintį Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio įrašą „Facebook“. Visgi, R. Požėla nurodė negalintis situacijos ar tyrimo komentuoti plačiau, mat, pažymėjo jis, tęsiasi ikiteisminis tyrimas.

„Kalbant apie tuos Kauno mokymus rugpjūčio mėnesį, dėl jų mes labai aiškiai, iš karto ištransliavome savo poziciją – kad tai, kas buvo parašyta viename Seimo nario poste, neturi nieko bendro su realybe“, – teigė R. Požėla.

„Palaukime ir visas aiškumas bus – ar buvo kas nors ir jeigu buvo, kaip buvo, dėl ko buvo ir kas tai padarė“, – apibendrino jis.

ELTA primena, kad Policijos departamento Imuniteto valdybai atlikus patikrinimą dėl galimai prieš policijos pareigūnę šią vasarą įvykdytos seksualinio pobūdžio nusikalstamos veikos ir jo metu gavus duomenų apie kitomis aplinkybėmis galimai padarytą nusikalstamą veiką, Generalinėje prokuratūroje priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą.

Apie galimai policijos mokymų metu išprievartautą pareigūnę savo „Facebook“ profilyje paskelbė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Parlamentaras nurodė, kad rugpjūčio mėnesį „galimai Kaune vykstančiose Policijos departamento organizuojamuose užsiėmimuose, girtų pareigūnų surakinta antrankiais galimai buvo išprievartauta K.B“.

Be to, parlamentaras skelbė, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovai Arūnas Maskoliūnas ir Saulius Briginas esą važiavo pas aukos tėvus, prašė dėl neva padaryto nusikaltimo nesikreipti į teisėsaugą.

Reaguodamas į kilusį didžiulį visuomenės susidomėjimą ir reakcijas, Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) išplatino pranešimą, kuriame neigia pasirodžiusią informaciją. Pasak LKPB, tai „visiškai neatitinka tikrovės“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA