Kaune iš tėvų paimamas dar vienas vaikas: meilė svaigalams stipresnė nei atžalai? – Kas vyksta Kaune

Kaune iš tėvų paimamas dar vienas vaikas: meilė svaigalams stipresnė nei atžalai?

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/09/07 16:51
Asociatyvi / A. Barzdžiaus nuotr.

Kaune nuspręsta vaiką dar iš vienų socialinių įgūdžių stokojančių tėvų – teismas atitinkamą nutartį priėmė trečiadienį, patenkinęs Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prašymą.

Į Kauno apylinkės teismą kreiptasi po to, kai buvo išmėgintos visos įmanomos pagalbos šeimai ir vaikui priemonės, kurias taikė vaikų teisių sergėtojai.

Pasak vaikų teisėmis besirūpinančios institucijos atstovų, tėvai nedėjo pastangų ir nekeitė savo elgesio bei gyvenimo būdo.

Konstatuota, kad sugyventinių pora neturi pakankamai socialinių įgūdžių, jai nepavyksta atsikratyti potraukio svaigalams.

Šių problemų tėvai nepripažino ir nesistengė pasitaisyti.

Atsakingų institucijų specialistai įžvelgė realų pavojų, jog vaikas augs saugioje aplinkoje, todėl nuspręsta jį iš namų paimti, išduodant atitinkamą leidimą.

Lietuvos universiteto šimtmečio pristatymas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Teismo nutartis turi būti vykdoma skubiai. Tėvai gali ją apskųsti per 7 dienas nuo paskelbimo, tačiau skundas negali sustabdyti nutarties vykdymo.

Vaikai artimiausiu metu turėtų būti perduoti laikiniems globėjams.

Jei tėvai skųs nepalankią nutartį, laikinoji globa galios, kol vyks skundo nagrinėjimas, kurio atmetimo atveju bus paskirta nuolatinė globa.

Tėvams nuo 2018 metų buvo taikomas atvejo vadybos procesas, su jais bendravo, pagalbą suteikė vaiko teisių apsaugos darbuotojai, tačiau patikrinimai rodė, kad vaikas buvo blogai prižiūrimas, nerimą kėlė ir jo gyvenimo sąlygos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA