Bandymas iš Rusijos susigrąžinti pagrobtą mergaitę subliuško: vyras galimai turi dvigubą pilietybę – Kas vyksta Kaune

Bandymas iš Rusijos susigrąžinti pagrobtą mergaitę subliuško: vyras galimai turi dvigubą pilietybę

BNS / Jūratė Skėrytė 2023/08/28 14:45

Lietuvai nepavyko greitai susigrąžinti į Rusiją išvežto vaiko, nes jo tėvas gali turėti Lietuvos ir Rusijos pilietybę, pirmadienį pranešė Nacionalinis krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Jis teigė, kad Lietuva neturi duomenų, jog vaiką išvežęs asmuo būtų Rusijos pilietis, tačiau taip tvirtina tos šalies pareigūnai.

„Pagrindinė žinia – kad mūsų pirminis sumanymas ir planas – greituoju būdu, tai yra per sienos įgaliotinius – susigrąžinti mūsų piliečius ar bent jau pilietę nepavyko. Tai nutiko todėl, kad paaiškėjo galimai, noriu pabrėžti – galimai, sunkinančios aplinkybės, tai yra, kaip teigia Rusijos pusė, mažametės tėvas yra ir Rusijos pilietis“, – pirmadienį po tarpinstitucinio pasitarimo dėl vaiko pagrobimo ir išvežimo į Rusiją sakė V. Vitkauskas.

„Tai keičia kardinaliai situaciją ir mūsų galimybes, tai apsunkina patį procesą“, – žurnalistams teigė jis.

Per pasitarimą sutarta skelbti vyro paiešką per Interpolą, užmegzti ryšį su Rusijos pareigūnais bus bandoma remiantis anksčiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasirašytais susitarimais su Rusija.

„Kaip mus informavo Rusijos pusė, mergaitė yra globojama, jai suteikiama medicinos ir socialinė pagalba, jos būklė yra gera“, – pirmadienį sakė V. Vitkauskas.

Policijos duomenimis, sekmadienį, 14.16 val., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 27 metų moters pranešimą, kad Kretingos rajone, Sausdravų kaime, 37 metų vyras paėmė jų vienų metų dukrą ir sutartu laiku negrąžino.

Atliekant paieškos veiksmus nustatyta, kad vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną.

Jis Rusijos teritorijoje sulaikytas sekmadienį.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas teigė, kad sekmadienį 13.04 val. Skirvytės upėje pastebėta valtis be irklų, be elektros variklio, 13.06 val. pasieniečiai jau buvo vietoje ir konstatavo, kad valtis įplaukusi į Rusijos teritoriją ir asmenys yra išlipę į krantą.

„Bandė mūsų sargyba kviesti grįžti į Lietuvos teritoriją, deja, to asmens taip ir nepamatėme“, – per spaudos konferenciją sakė A. Montvydas.

Anot jo, vėliau rastas paliktas automobilis.

V. Vitkausko teigimu, pareigūnai sekmadienį reagavo laiku ir tinkamai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA