Vietoj privataus magnetinio rezonanso aparato ligoninė Šilainiuose diagnostikai naudos savąjį – Kas vyksta Kaune

Vietoj privataus magnetinio rezonanso aparato ligoninė Šilainiuose diagnostikai naudos savąjį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno miesto taryba, liepos mėnesį patvirtinusi sprendimą dėl dalies nekilnojamojo turto Josvainių g. 2 perdavimo neatlygintinai naudotis pagal panaudos sutartį viešajai įstaigai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninei, patvirtino ir tam tikrą sąlygą. Nustatyta, kad turto panaudos sutartis su ligonine bus pasirašoma ne anksčiau kaip kitą darbo dieną po turto perdavimo ir priėmimo aktų pasirašymo su buvusiais turto naudotojais.

Tačiau savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas įpareigotas „įrašyti turto panaudos sutartyje papildomą sąlygą, jog panaudos davėjas, gavęs panaudos gavėjo prašymą arba sutikimą, gali savivaldybės tarybos nustatyta tvarka išnuomoti dalį pagal panaudos sutartį perduoto turto”.

Pagal politikų sprendimą viešoji įstaiga po tuo pačiu stogu gali naudoti dar 130,78 kv. m ploto

Sutartimi numatytas panaudos terminas (galimybė ligoninei laikinai naudotis asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti) – iki 2028 m. gruodžio 1 d., bet ne ilgiau kaip iki nuosavybės teisės į turtą perėjimo kitam asmeniui.

Pažymėtina, kad ligoninės pastatas Josvainių g. 2 yra Kauno miesto savivaldybės nuosavybė. Prieš keliolika metų nusprendusi atsisakyti antrinio lygmens sveikatos priežiūros įstaigų – ligoninių, perduodama jas valdyti kitiems steigėjams, Kauno savivaldybė nekilnojamojo turto (ligoninių pastatų) jiems neperdavė. Tad savivaldybės pastate LSMU Kauno ligoninė panaudos pagrindais valdo 6380,46 kv. m negyvenamąsias patalpas. Sutartis galioja iki 2028 metų gruodžio.

Dalis turto iš panaudos „iškirpta”, ligoninės naudojamame pastate 2020-ųjų sausį NT savininkė – miesto savivaldybė – iki 2025-ųjų pradžios išnuomojo -30,48 kv. m negyvenamąsias patalpas UAB „Retain Convenience Lithuania” mažmeninei maisto produktų prekybai.

Kita savivaldybės sutartimi 100,30 kv. m negyvenamųjų patalpų nuomininkė maždaug prieš dešimtmetį tapo privati sveikatos priežiūros įstaiga, ligoninėje sumontavusi brangią diagnostikos įrangą. Dalį jos pajamų sudaro Ligonių kasų lėšos už apdraustiesiems, siuntimus išsitirti sveikatą turintiems, ligoniams suteiktas paslaugas. Minėtų patalpų nuomos UAB „Affidea Lietuva” (medicinos diagnostikos veiklai vykdyti) sutarties galiojimas baigėsi 2023 metų liepos 31 dieną.

Pavasarį (kovo 21-ąją) Kauno ligoninė raštu kreipėsi į miesto savivaldybę, prašydama pasibaigus nuomos sutarčiai su UAB „Affidea Lietuva”, jos nebeatnaujinti. Taip pat paprašyta prieš terminą nutraukti nuomos sutartį su UAB „Reitan Convienience Lithuania” ir patalpas perduoti panaudos pagrindais Kauno ligoninei. Savivaldybė mažesnio ploto patalpų nuomininkę apie sutarties nutraukimą informavo balandžio 17-ąją. Sutarties nutraukimo data – taip pat liepos paskutinė diena.

Leidimą įsigyti magnetinio rezonanso tomografą Kauno ligoninė gavo 2023-ųjų sausį

Tokį leidimą LSMU Kauno ligoninei suteikė Sveikatos apsaugos ministerija. Savivaldybė buvo informuota apie ligoninės planus tomografą įrengti tose pačiose patalpose, kur tokia (privati) medicininės diagnostikos technika veikė komerciniais pagrindais. Paaiškinta, jog patekti į MRT patalpas turi būti patogu tiek iš lauko (planiniai tyrimai), tiek iš ligoninės vidaus – Priėmimo ir skubios pagalbos centro.

Taip žadama užtikrinti pacientų srautus bei patekimą į MRT patalpas negalią turintiems pacientams. Būtent, patekimas į MRT patalpas iš lauko yra galimas tik per patalpas, kur buvo įsikūrusi „Narvesen” parduotuvė. Tokias detales miesto politikams prieš liepos 18-ąją vykusį savivaldybės tarybos posėdį paaiškino savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Jeigu savivaldybės taryba šiemet vidurvasarį nebūtų priėmusi sprendimo dėl savo turto – 130 kv. m patalpų – ligoninės naudojamame pastate jai perdavimo, ligoninė turėtų ieškoti kitų patalpų magnetinio rezonanso tomografui pastatyti. Priėmus sprendimą, anot jo projekto rengėjų bus efektyviai panaudojamas savivaldybės turtas, svarbiausia, – bus užtikrintas magnetinio rezonanso paslaugų teikimas pacientams.

Aiškinamajame rašte dar pridurta: „Savivaldybė žino, jog UAB „Affidea Lietuva” pasibaigus sutarties terminui (2023-07-31) planuoja išsikelti į naujas patalpas, todėl šiuo metu nuomojamos patalpos liks tuščios. Savivaldybė patirs jų išlaikymo ir priežiūros išlaidų”.

Kadangi MRT sumontuoti – ne stalą ar spintą kabinete pastatyti…

…tad parūpo sužinoti, kada gi ligoniai, besigydantys ar norintys išsitirti sveikatą, galės naudotis LSMU Kauno ligoninei priklausančia technika savivaldybės perduotose gydymo įstaigai patalpose. Deja, nei tikslaus atsakymo, nei prognozių negauta. Netgi nesužinota, ar patalpos jau tuščios. Ir telefono numerio, kuriuo paskambinus, būtų galima iš atsakingo viešosios įstaigos darbuotojo ką nors konkretaus išgirsti apie su MRT pastatymu susijusius infrastruktūros plėtros Josvainių g. 2 planus, nepavyko išsiaiškinti.

Tad liko pastarąjį dešimtmetį ypač madingu Kaune tapęs kelias – kreiptis į tarpininką, – ligoninės atstovą spaudai. Portalas „Kas vyksta Kaune” pateikė tokius klausimus (cituoju sutrumpintą variantą):

– ar jau pasirašyta patalpų perdavimo-perėmimo sutartis?

– nuo kada ta privati firma buvo įsikūrusi po ligoninės stogu?

– Savivaldybės paskutinė sutartis dėl 130 kv.m nuomos datuojama š. m. kovo pradžios data, o po poros savaičių ligoninė paprašė tų nuomininko užimtų patalpų, nes prašė ministerijos leidimo įsigyti magnetinį rezonansą. Kas jau įvyko šia linkme ir kada laukti įrenginio sumontavimo pabaigos bei paslaugų pacientams teikimo pradžios?

– nuomininkas, pasak sav. Nekilnojamojo turto skyriaus specialistų, iš ligoninės išsikrausto liepos 31 d., ar ligoninė perpirks iš jo įrangą?

– kokios dar infrastruktūros permainos numatomos ligoninėje (Šilainiuose, taip pat ir A. Šančiuose) šiais metais?”

LSMU Kauno ligoninės atstovo Sauliaus Tvirbuto atsakymas: (tekstą spausdiname neredaguotą)

„LSMU Kauno ligoninės pastatai priklauso Kauno miesto savivaldybei, todėl visais šio turto disponavimo klausimais reikėtų kreiptis į ją.

LSMU Kauno ligoninė vykdydama magnetinio rezonanso aparato įsigijimo procedūras kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę dėl galimybės įrengti jį tinkamoje ir pacientams patogioje erdvėje. Džiaugiamės, kad Kauno miesto savivaldybė atsižvelgė į LSMU Kauno ligoninės siekį modernizuoti ir gerinti medicinines paslaugas. Apie šių paslaugų teikimą mūsų pacientams informuosime visuomenę, kai joms bus pasirengta.

Šilainių padalinyje šiuo metu statomas Ortopedijos traumatologijos korpusas, pradėtas įgyvendinti projektas „LSMU Kauno ligoninės skubios
medicinos pagalbos infrastruktūros modernizavimas”, kuris finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos Kartos Lietuva” lėšomis. Už jas bus modernizuotos skubiosios medicinos pagalbos ir reanimacijos bei intensyviosios terapijos skyrių sveikatos priežiūros infrastruktūros objektai.

Magnetinio rezonanso aparato vieta kaip tik ir bus šalia naujų ir atnaujintų pastatų, kas leis išplėsti pacientų diagnostikos galimybes ir, kaip minėta, gerinti medicininių paslaugų kokybę.

Taip pat ligoninėje atliekama ir atlikta daugiau infrastruktūros gerinimo darbų: Hipodromo g. įrengtos naujos Laboratorijos patalpos,
plečiama ir atnaujinama automobilių aikštelė, ligoninėje įsteigtas Skambučių centras, kur per vieną numerį teikiama informacija
ir vykdoma registracija visų padalinių ambulatorinėms paslaugoms, diegiami inovatyvus vadybos modeliai.“

„Sutartis dėl patalpų dar nepasirašyta“, – tokį trumpą atsakymą telefonu praėjusį penktadienį „Kas vyksta Kaune“ pateikė savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas D. Valiukas.

Tą pačią dieną atvėrus tarptautinės firmos „Affidea Lietuva” interneto svetainę, kur reklamuojamos teikiamos paslaugos, nurodytos jų kainos bei kita klientams galinti būti svarbi informacija, sužinota, jog darbo laikas Josvainių g. 2, Kaune (miesto savivaldybės patalpose, kurių nuomos terminas jau pasibaigęs) darbo dienomis yra nuo 6:30 iki 22:30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo 8 iki 20 valandos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA