Savo vaikų grobimu įtariamiems tėvams už akių buvo skirtas suėmimas | Kas vyksta Kaune

Savo vaikų grobimu įtariamiems tėvams už akių buvo skirtas suėmimas

BNS / Ingrida Steniulienė 2023/08/02 09:01
Kauno AVPK nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Vaikų grobimu įtariamiems Vilčinskams už akių teismas praėjusią savaitę buvo skyręs suėmimą. Porai už akių taip pat yra pareikšti įtarimai dėl vaikų grobimo.

Sulaikius šiuos asmenis, teismas dabar spręs, kokį suėmimo terminą nustatyti.

„Jie iki šiol yra sulaikyti, jie bus pristatyti pas ikiteisminio tyrimo teisėją, mes tai stengsimės padaryti trečiadienį. Mes manome, kad jie turi būti suimti, o teismas nuspręs, kuriam laikui. Bandysime dar gauti jų parodymus, poziciją dėl įtarimų“, – BNS trečiadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Suėmimas tėvams buvo paskirtas liepos 28 dieną.

„Suėmimas buvo skirtas, bet terminas nenustatytas, kadangi įtariamieji procese nedalyvavo, jie buvo pasislėpę. Juos pristačius į teismą, teismas paprastai nustato terminą“, – BNS sakė prokuroras.

Pasak D. Valkavičiaus, kreiptis į teismą dėl suėmimo sankcijos skyrimo už akių buvo nuspręsta įvertinus bylos aplinkybes.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Trys 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai, kuriuos prieš kelias savaites galimai savavališkai iš Kaune esančio vaikų gerovės centro „Pastogė“ pasiėmė tėvai, antradienį surasti Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Teisėsaugos vertinimu, tikėtina, kad tėvai, kurie buvo sulaikyti, kartu su vaikais ketino kirsti sieną.

Vaikų tėvus ir juos vežusį asmenį sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.

Vaikai iš šeimos buvo paimti birželį. Kaip skelbta, vaikai nelankė mokyklos, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA