Kauno apylinkės teismas leido suimti vaikų pagrobimu įtariamus sutuoktinius – Kas vyksta Kaune

Kauno apylinkės teismas leido suimti vaikų pagrobimu įtariamus sutuoktinius

ELTA / Gytis Pankūnas 2023/08/02 16:23
DELFI, BNS nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Kauno apylinkės teismas leido suimti savo mažamečių vaikų pagrobimu įtariamus sutuoktinius Mindaugą ir Ingą Vilčinskus, kurie netoli Baltarusijos pasienio su vaikais sulaikyti antradienį.

Kaip Eltai teigė Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė, M. Vilčinską teismas leido suimti mėnesio laikotarpiui, o I. Vilčinskienę – 9 dienoms.

Suėmimas tėvams teismo buvo paskirtas dar liepos 28 dieną, tačiau jo termino nustatyti tuomet nepavyko, mat patys įtariamieji procese nedalyvavo.

Į teismą dėl Mindaugo ir Ingos Vilčinskų suėmimo kreipėsi prokuratūra.

ELTA primena, kad 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, buvo pagrobti liepos 18 dieną. Antradienį pranešta, jog pasieniečiai netoli Baltarusijos pasienio sulaikė savo mažamečius vaikus pagrobusius tėvus, vaikai perduoti laikinai globai. Teisėsauga įtaria, kad tėvai, pagrobę savo vaikus, bandė bėgti į Baltarusiją.

Minimi vaikai iš tėvų teismo sprendimu buvo paimti gegužę, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.

Kaip anksčiau skelbė Valstybės saugumo departamentas (VSD), Kaune savo vaikus, kaip įtariama, pagrobę asmenys priskiria save „suverenų“ judėjimui.

„Vadinamieji „suverenai“, kuriais esantys skelbiasi ir savo vaikus iš valstybės laikinos globos pagrobę sutuoktiniai, vadovaujasi valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija. „Suverenais“ pasiskelbę asmenys nepripažįsta valstybės institucijų sprendimų ir yra įsitikinę, kad gali nevykdyti teisės aktuose įtvirtintų gyventojų pareigų“, – skelbė VSD.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA