M. Drobiazko gali netekti Lietuvos pilietybės: jos veikla diskredituoja valstybę | Kas vyksta Kaune

M. Drobiazko gali netekti Lietuvos pilietybės: jos veikla diskredituoja valstybę

BNS / Greta Zulonaitė 2023/07/28 12:32
Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko / DELFI nuotr.

Ledo šokėja Margarita Drobiazko turi turto Rusijos aneksuotame Kryme, tačiau Lietuvos saugumui ji grėsmės nekelia, sako vidaus reikalų ministras Arnoldas Abramavičius.

„(M. Drobiazko – BNS) artimai bendrauja su Rusijos piliete Tatjana Navka, kuri yra sankcionuotų asmenų sąraše, taip pat palaiko ryšius su kitais sankcionuotais asmenimis ir turi turto Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje, yra turto bendrasavininkė“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Abramavičius.

„Kita vertus, ar ji kelia realią grėsmę pati, kaip fizinis subjektas, tai prie tokios išvados nebuvo prieita“, – pridūrė viceministras.

Valstybės saugumo departamentas LRT yra nurodęs, jog „neturi sprendimų priėmėjams teiktinų žvalgybos duomenų dėl asmens keliamos grėsmes valstybės saugumui“.

Vis dėlto vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos pilietybės M. Drobiazko atėmimo.

„Jos veikla diskredituoja ir Lietuvos valstybę, kelia tam tikrą grėsmę tiek Lietuvai, tiek jos sąjungininkams“, – sakė A. Abramavičius.

Migracijos departamentas, apibendrinęs visų atsakingų institucijų pateiktą informaciją, savo teikime Vidaus reikalų ministerijai (VRM) konstatuoja, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona T. Navka, ji siejama su Rusijos valdančiuoju režimu.

M. Drobiazko taip pat dalyvauja jos organizuojamuose šokių ant ledo pasirodymuose ir, tikėtina, gauna už tai atlygį.

„Santykis su sankcionuotais asmenimis, kurie ir toliau organizuoja propagandinius renginius ir jinai dalyvauja šiuose propagandiniuose renginiuose. Daugeliu atveju, turbūt, gal net tas veiksmas yra paveikesnis Rusijos pasaulio naratyvui negu kažkoks veiksmas kitoje aplinkoje“, – kalbėjo viceministras.

Migracijos departamento rašte VRM, kurį matė BNS, taip pat nurodoma, kad M. Drobiazko ir jos sutuoktinis Povilas Vanagas negrąžino iš Lietuvos gautų valstybinių apdovanojimų, atimtų pažeminus apdovanotųjų vardą.

Kreipimesi dėl pilietybės panaikinimo taip pat atkreipiamas dėmesys, kad ir priėmus įstatymo pataisas dėl pilietybės atėmimo, sulaukusi Lietuvos visuomenės kritikos, M. Drobiazko „nepaneigė savo apsisprendimo ir toliau nuosekliai dalyvauti Rusijos režimą palaikančiuose renginiuose“.

„Nei viename iš savo interviu ji nepasisakė, kad atviras režimo rėmimas jai yra nepriimtinas“, – tvirtino A. Abramavičius.

Institucijų nuomone, Lietuvos pilietis turi būti lojalus Lietuvos valstybei.

Pagal Pilietybės įstatymą išimties tvarka suteikta pilietybė iš asmens gali būti atimta ne tik tada, kai jis savo veiksmais kelia grėsmę nacionalinio saugumo interesams, bet ir kai viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, jų sąjungininkų saugumo interesams.

Po ledo šokėjų M. Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymo Sočyje pernai prezidentas G. Nausėda iš jų atėmė Lietuvos valstybės apdovanojimus, anksčiau suteiktus už nuopelnus valstybei.

Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta 1993 metais išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA