Paaiškėjo, ką NATO valstybės pareikš dėl būsimos Ukrainos narystės Aljanse – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo, ką NATO valstybės pareikš dėl būsimos Ukrainos narystės Aljanse

ELTA / Viljama Sudikienė 2023/07/11 18:38
Paaiškėjo, ką NATO valstybės pareikš dėl Ukrainos būsimos narystės Aljanse / ELTA, A. Ufarto nuotr.

Per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje NATO valstybės pareikš, kad „Ukrainos ateitis yra NATO“, bet nepateiks kvietimo Kyjivui, sakoma deklaracijoje, kurią antradienį matė naujienų agentūra dpa.

NATO „galės pakviesti Ukrainą prisijungti prie Aljanso, kai sąjungininkės sutars ir bus įvykdytos sąlygos“, sakoma viršūnių susitikimo deklaracijoje.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą prašė sąjungininkių oficialiai pakviesti Ukrainą prisijungti prie NATO, tai būtinas pirmasis žingsnis siekiant pradėti stojimo į Aljansą procedūrą. Tačiau vietoj to lyderiai sieja galimą pakvietimą su Ukrainos kariuomenės priderinimu prie NATO sąjungininkių ginkluotųjų pajėgų ir „papildomomis demokratijos ir saugumo sektoriaus reformomis“, sakoma deklaracijoje.

Paaiškėjo, ką NATO valstybės pareikš dėl Ukrainos būsimos narystės Aljanse / Ž. Gedvilo nuotr.

Vis dėlto Aljansas dar kartą patvirtins, kad „Ukrainos ateitis yra NATO“.

Viršūnių susitikimo rezultatai gali nuvilti V. Zelenskį, anksčiau antradienį pareiškusį, kad „absurdiška“ palikti Ukrainos narystės klausimą atvirą. Vėliau antradienį V. Zelenskis susitiks su NATO lyderiais.

Aljansas teigia, kad rems Kyjivą reformų kelyje, NATO užsienio reikalų ministrai dažnai vertins Ukrainos pažangą.

NATO lyderiai taip pat susitarė dėl ilgalaikės paramos Kyjivui paketo, politinių ryšių stiprinimo ir paspartinto Ukrainos priėmimo, kai tik šalis gaus oficialų pakvietimą, sakoma deklaracijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA