„Sanitex“ plės valdas Raudondvario plente | Kas vyksta Kaune

„Sanitex“ plės valdas Raudondvario plente

Asociatyvi / „Sanitex“ nuotr.

Ir kad galėtų statyti šiame plente „ekspozicijos paviljoną“, betrūksta tik Kauno tarybos pritarimo, leidžiančio sumažinti atstumą iki sklypo ribos.

„Kas vyksta Kaune“ primena, jog prieš keletą metų panašią problemą sprendę kiti investuotojai, užsimoję pagaliau iš miesto centro visiems laikams pašalinti sovietmečiu suręstą monolitinį monstrą, vadinamą „Britanika“, iš pradžių pritarimą nesilaikyti atstumų statydami naują statinį gavo. Bet vėliau ta pati Kauno miesto taryba leidimą statyti sustabdė. Ir paskui miesto valdžia netgi panaudojo savivaldybės biudžeto lėšas, samdydama „iš šalies“ advokatus, kol galop teisme įrodė savo pranašumą…

„Britanika“ / R. Tenio nuotr.

Dabar naujo, būsimo, savivaldybės tarybos sprendimo projekto tikslas – „neprieštarauti, kad UAB „Sanitex“, teisės aktų nustatyta tvarka parengusi ir suderinusi dokumentus, valstybinės žemės sklype Raudondvario pl. 131, Kaune, statytų statinį – ekspozicijos paviljoną mažesniais negu norminiai atstumais iki Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančio inžinerinio statinio – Kulautuvos g., Kaune (…) ribos, nepažeisdama Kauno miesto savivaldybės ir trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų“.

Anot sprendimo projektą parengusių bei jį viešinančių savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus specialistų, „Sanitex“ kaimynystėje, Kulautuvos gatvėje, Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise priklauso inžinerinis statinys, prie kurio savivaldybė nėra suformavusi žemės sklypo. Kada suformuos? Gal kai tą statinį kažkam parduos, kad ir tai pačiai bendrovei, kuri minima?

„Kauno miesto savivaldybė gavo 2023 m. birželio 1 d. prašymą įvertinti žemės sklypo Raudondvario pl. 131, Kaune, detaliojo plano koregavimo sprendinius ir duoti sutikimą kaip nurodyta derinant sprendinius gautame Nacionalinės žemės tarnybos Kauno miesto skyriaus 2023 m. balandžio 24 d. rašte (…). Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos Kauno miesto skyrius nagrinėjo UAB „Sanitex“ prašymą leisti statyti statinį – ekspozicijos paviljoną, numatant naują statybos zoną valstybinės žemės sklype, Raudondvario pl. 131, Kaune, 3 metrų atstumu iki sklypo ribos, Kulautuvos gatvės atžvilgiu.

Atsižvelgiant į tai, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo 28 straipsnio 9 dalies nuostatomis, yra rengiamas valstybinės žemės sklypo Raudondvario pl. 131, Kaune, detaliojo plano koregavimo dokumentas, kuriuo projektuojamas statinys naujai formuojamoje statybos zonoje žemės sklypo pietinėje dalyje, Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos Kauno miesto skyrius 2023 m. balandžio 24 d. raštu (…) informavo UAB „Sanitex“, kad neprieštarauja dėl statinio statybos žemės sklype, 3 metrų atstumu iki sklypo ribos, pagal situacijos schemą. Jeigu tokiems sprendiniams pritars inžinerinio statinio – Kulautuvos gatvės (…) savininkas – Kauno miesto savivaldybė“, – aiškina specialistai.

Kauno miesto bendrojo plano pakeitimai
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Jie dar primena, jog LR statybos įstatyme pasakyta: jei numatoma statinius statyti ar rekonstruoti mažesniais atstumais negu norminiai atstumai iki gretimo sklypo ribos, statybą leidžiančiam dokumentui gauti turi būti pateikta sutartis, sutikimas ar susitarimas su šio žemės sklypo (teritorijos) savininku, valdytoju.

Žodžiu, gavo savivaldybė reikšmingą „prašymą“ ir „įteikėjas“ liks patenkintas. Negi, sakau, prieš keletą metų dėl „Britanikos“ niekas iš investuotojų nesusiprato solidesnį „prašymą“ valdžios atstovams sudėti, kad vėliau netektų pačiam didelių nuostolių patirti..? O juk patyrė, ir nemažų…

Na, taip, viskas logiška: prieš įstatymus visi lygūs, bet praktiškai visaip nutinka. Juolab, kad valstybinė žemė Kauno centre – kur kas didesnė vertybė nei Vilijampolėje. Tokiomis aplinkybėmis ir „prašymas“ turėtų būti didesnis, kad tokį kai kam (vaizdžiai kalbant) „į stalčių įdėjęs“, galėtum be jokio priverstinio nuolankumo išdėstyti, ko nori ir netrukus sulaukti teigiamo atsako?

LR valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas patikina, kad „savivaldybėms nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas, vadovaudamosi įstatymais, įgyvendina savivaldybių tarybos“. O kadangi Kauno miesto savivaldybei Raudondvario plente priklauso (nuosavybės teise) tik kaimyninis su „Sanitex“ objektas, bet ne žemės sklypas, tai miesto tarybos sprendimo projektą dėl atstumų statant „ekspozicijos paviljoną“ inicijavo minima bendrovė bei Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Projektą parengė savivaldybės Nekilnojamojo turto skyrius, kurio darbuotojų paaiškinimu, „šio sprendimo projektui kiti specialistai pastabų nepareiškė“.

P.S. bevaikščiodamas po įvairius prekybos centrus, iš tiesų neretai žmogus gali pasijausti tarsi ekspozicijų paviljonuose yra atsidūręs. Nes šiais laikais į prekes spoksančiųjų – gerokai daugiau nei perkančiųjų. Tačiau jokiu būdu nereikėtų teigti, kad didmenine prekyba besiverčiančiai bendrovei nereikia Vilijampolėje „ekspozicijų paviljono“.

Pati bendrovė taip apie save skelbia viešojoje erdvėje: „UAB „Sanitex“ rinkai siūlo platų prekių asortimentą (daugiau kaip 43 000 pavadinimų), profesionalų servisą, kokybiškus verslo sprendimus“. Todėl ir mes šiai įmonei linkime: lai ji stato, jeigu to reikia. Lai plečiasi ir klesti mieste tiek jos, tiek kiti verslai. Kad Kaune visiems tos deklaruojamos gerovės būtų daugiau…

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA