Penktadienį virš 2 tūkst. abiturientų laikė informacinių technologijų (IT) valstybinį brandos egzaminą, kurio metu kai kurie moksleiviai susidūrė su trikdžiais. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) teigimu, pavieniai nesklandumų atvejai buvo sprendžiami individualiai egzamino metu arba jam pasibaigus. Agentūra tikina, kad didesnių trikdžių informacinių technologijų egzamino metu nefiksuota.
„Nežinau tiksliai, kas atsitiko, bet galbūt žmogus nesuprato, ką daryti su naršykle, paprastai persuko visą testą ir viskas, užduotis nepadaryta. Tai jam reikėjo iš naujo pradėti egzaminą“, – „Delfi“ pasakojo abiturientė Emilija, kuri laikė egzaminą kartu su trikdžiais susidūrusiu moksleiviu.
„Šito egzamino sistema veikia taip, kad atliekant egzaminą negalima išeiti iš sistemos laukelio, bet neišeiti buvo neįmanoma, nes visas užduotis reikia atlikti tiek Word, tiek C++ programose. Nežinau, ar manęs klaus, ar aš nusirašinėjau, sukčiavau… Nors aš tiesiog dirbau atitinkamose programose“, – sakė abiturientas Renaldas.
NŠA teigimu, Renaldo atlikti veiksmai egzamino metu rezultatams įtakos neturės.
„Atliekant užduotį fiksuoti išėjimai iš langų egzamino rezultatams įtakos neturės“, – Eltai perduotame komentare pažymi agentūra.
Abiturientų teigimu, egzaminas buvo vidutiniško sunkumo. Dvyliktokas Vilius sakė, jog viskas priklausė nuo to, kaip kiekvienas buvo pasiruošęs egzaminui.
„Aš manau, kad užduotys vidutinio sunkumo buvo, tiesiog priklauso nuo žmogaus pasiruošimo, kiek jis ten galėjo atlikti darbą galutinai“, – „Delfi“ sakė vaikinas.
Renaldas antrino pridurdamas, kad jam geriausiai sekėsi atlikti Word ir Excel užduotis.
„Man egzaminas pasirodė toks vidutiniškas. Mano stiprioji pusė labiau yra Word ir Excel užduotys, ten geriausiai atlikau. O programavimo užduotys… Nepasakyčiau, kad atmestinai padariau, bet menkiau“, – teigė moksleivis.
Emilija, kitaip nei vaikinai, išėjusi iš egzaminavimo centro jautėsi užtikrinčiau.
„Sakyčiau, kad labai lengva man buvo, nes aš informatiką labai myliu, tai buvo lengvoka“, – sakė mergina.
Informacinių technologijų egzamino turinį sudaro programavimas (50 proc.), skaitinės informacijos apdorojimas skaičiuokle, tekstinių dokumentų maketavimas (po 20 proc.) bei saugus ir teisėtas informacijos ir interneto naudojimas (10 proc.).
Kandidatai užduotis atliko elektroninėje egzamino užduoties atlikimo sistemoje. Dingus interneto ryšiui, egzamino laikas buvo stabdomas ir pratęsiamas tiek laiko, kiek buvo sugaišta įkeliant atsargines užduotis į kiekvieno kandidato kompiuterį.
Praėjusiais metais informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą laikė 2297 kandidatų. Egzaminą išlaikė 85,98 proc. moksleivių, o šimtukus gavo 2,66 proc. laikiusiųjų.
2021 m. IT egzaminą išlaikė 91,3 proc. kandidatų, aukščiausią įvertinimą pelnė 9,6 proc. laikiusiųjų.
Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo praėjusį pirmadienį lietuvių kalbos ir literatūros mokykliniu ir valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 27 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu.
Egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 13 d.
Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 28 d. – liepos 13 d. Jos rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki liepos 17 d.