Paaiškėjo, kodėl taip prastai atrodo Dariaus ir Girėno stadiono veja – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo, kodėl taip prastai atrodo Dariaus ir Girėno stadiono veja

https://videopress.com/v/mfuM6Ude

Pasirodžius žiniomis, kad dėl Dariaus ir Girėno stadiono vejos būklės nukeliamos A lygos rungtynės, aiškėja, kas nutiko. Pasirodo, dar gana jauna, prieš metus „susiūta“ ir jau ne vieną futbolo mačą ištvėrusi veja buvo netinkamai patręšta.

Gelsvais lopais išmargintą veją praėjusį savaitgalį stadione vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose užfiksavo ir komentaruose pasidalijo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas. Tą patį savaitgalį Kauno „Žalgirio“ organizacija paskelbė, kad nukeliamos birželio 11 d. turėjusios vykti „Optibet A lygos“ rungtynės tarp „Kauno Žalgirio“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ komandų.

Vejos būklė LLAF taurėje praėjusį savaitgalį:

Kauno miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Tadas Vasiliauskas naujienų portalui nurodė, kad dėl pačios vejos kokybės savivaldybė nusiskundimų neturėjo, tačiau dėl žmogiškos klaidos – blogai apskaičiuoto reikalingo trąšų kiekio – atsirado ryškesni pageltę ruožai.

„Daroma viskas, kad iki Lietuvos futbolo rinktinės rungtynių su Bulgarija vejos estetinė išvaizda būtų atstatyta. Vejos laistymas ir tręšimas turi savo ciklus. Žolę prižiūri specialistai ir laisto tiek, kiek reikia. Vejos tręšimui, kaip ir jos pjovimui, naudojama speciali technika“, – paaiškino T. Vasiliauskas.

Citatoje verta atkreipti dėmesį į estetiškumo atstatymo momentą, nes gali būti, kad iki birželio 17-ąją numatyto rinktinių susitikimo vejos visiškai atgaivinti nepavyks, tik pagerinti jos išvaizdą. LRT „Panoramos“ reportaže ketvirtadienio vakarą vejos prižiūrėtojai sakė, kad gelsvus lopus prireikus galima dažyti žaliai, lygiai kaip balta spalva braižomos futbolo aikštės linijos.

Kodėl naktimis šviečia naujai statomo Kauno stadiono prožektoriai?

Kol ieškoma koncesininko, stadioną valdo Kauno sporto mokykla „Startas“. Savivaldybės pasiteiravus, ar įstaigai šiam reikalui skirtas specialus ir pakankamas biudžetas, ar užtenka kompetencijos aptarnauti tokį objektą, T. Vasiliauskas patikino, kad „Startui“ skirtas papildomas finansavimas išlaikyti Dariaus ir Girėno stadioną bei Kauno sporto halę.

„Objektų išlaikymui sporto mokykla naudoja ir iš šių objektų nuomos uždirbtus pinigus. Bendras biudžetas tikrai pakankamas išlaikyti abu objektus. Dariaus ir Girėno stadionas yra išskirtinis statinys ne tik Kaune ar Lietuvoje, bet ir Baltijos valstybėse.

Pati sporto mokykla tikrai neturėtų kompetencijų aptarnauti tokį didžiulį objektą. Ją konsultuoja savo sričių profesionalai. Sistemas ir įrangą prižiūri tuose darbuose besispecializuojančios įmonės“, – komentavo savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas.

Paklausus, kodėl prieš 8 mėnesius atidarytas stadionas iki šiol neturi koncesininko, T. Vasiliauskas sakė, kad šiuo metu vyksta Dariaus ir Girėno stadiono bei Kauno sporto halės koncesijos procedūros.

„Susidomėjusių potencialių koncesininkų yra. Tačiau koncesijos procedūros yra sudėtingos ir imlios laikui – tiek dalyviams, tiek koncesijos procedūrų rengėjams. Dėl šios priežasties tam tikra informacija prieinama tik koncesijos konkurso dalyviams“, – informavo T. Vasiliauskas, negalėjęs atskleisti, kiek stadiono išlaikymas kainuoja per mėnesį.

Šviesos stulpą danguje pasekęs kaunietis išvydo galingą vaizdą

Kaip praėjusį šeštadienį skelbė „Žalgiris“, „Optibet A lygos“ rungtynės tarp turnyro lentelės kaimynų turėjo vykti Dariaus ir Girėno stadione, bet bendru klubų ir Lietuvos futbolo federacijos sutarimu buvo nuspręsta jas nukelti siekiant „kiek įmanoma geriau paruošti stadiono veją artėjančiam rinktinių langui“.

Birželio 17 d. Kaune vyks atrankos į 2024-ųjų metų Europos futbolo čempionatą rungtynės tarp Lietuvos ir Bulgarijos rinktinių.

Artimiausias namų rungtynes Dariaus ir Girėno stadione „Kauno Žalgiris“ birželio 22 d. žais su Marijampolės „Sūduva“, o birželio 27 d. į Kauną vėl atvyks LFF taurėje 3:0 įveiktas Vilniaus „Žalgiris“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA