Kauno rajone medumi pateptas vieno didžiausių projektų Baltijos šalyse startas – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone medumi pateptas vieno didžiausių projektų Baltijos šalyse startas

Urban HUB“ kapsulės įkasimo ceremonija
R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį dviejų kelių juosiamoje statybų aikštelėje ėmė dūgzti bitės – jų medų ragauti ir pirmuosius įsibėgėjančių darbų vaisius raškyti projekto vystytojai ketina už kelių mėnesių. Urbanistinė bitininkystė yra pasikartojanti tvarumo iniciatyva „SBA Grupės“ projektuose, tik tokio prabangaus avilio bitelės dar neturėjo. Ir iškilmingai statyti pradėtam komercijos miesteliui „Urban HUB“ Baltijos šalyse prilygstančių nėra, bent jau iš stock-office tipo patalpų.

Jeigu jums kilo klausimas, ką reiškia stock-office, skubame paaiškinti – tai daugiafunkcės komercinės paskirties patalpos, kuriose gali įsikurti prekybos salės, sandėliai, įmonių administracijos, vykti smulki gamyba. Šiuo metu Veterinarų g. 4 sklype kyla pirmųjų pastatų griaučiai, o pagalbininku vaizduotei ceremonijoje tapo didžiulis „Urban HUB“ formas atkartojantis avilys. Jis atliko simbolinės kapsulės vaidmenį.

Renginyje sveikinimo žodžius tarė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Seimo narys Justinas Urbanavičius, „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis, „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys, vienas „PLH Architects“ įkūrėjų Steenas Enrico Andersenas, rangovo „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Bites „Urban HUB“ formos avilyje įkurdino bitininkas Algiras Amšiejus, vedęs paraleles tarp dūzgiančio avilio ir darbščios „SBA Urban“ komandos. Beje, bičių šeimą įprastai sudaro apie 70 tūkst. narių – tiek kvadratinių metrų komercinių patalpų trimis etapais planuojama išvystyti prie A1 ir A6 kelių sankirtos kylančiame miestelyje.

Urban HUB“ kapsulės įkasimo ceremonija
A. Amšiejus renginio dalyviams surengė tikrą bitininkystės šou / R. Tenio nuotr.

Pirmieji nuomininkai įsikurs kitais metais

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė „Urban HUB“ vadovas G. Muliuolis, danų architektūros studija „PLH Architects“ kartu su Lietuvos architektais „Heima architects“ puikiai adaptavo projektą. Prieš gerus metus surengtas tarptautinis architektūrinis konkursas, išrinkti keturi finalininkai, tarp kurių buvo dvi užsienio architektų kompanijos ir dvi Lietuvos.

Kaip anksčiau skelbė vystytojai, pagrindiniai „PLH Architects“ idėjos akcentai – spalvų sprendimai išnaudojant apšvietimą, patogus transporto ir klientų judėjimas, žali plotai. Tai bus vieta, kur malonu leisti laiką ir dirbti, ne tik prekių krovimo taškas ir parduotuvių konglomeratas.

„Pirmu etapu startuojame su keturiais pastatais, sudarančiais apie 20 tūkst. kv. m ploto. Visas projektas per artimiausius 4-5 metus pasieks virš 70 tūkst. kv. m. Vien stock ofisu tai sunku pavadinti, „Urban HUB“ bus komercijos miestelis, kuriame kursis į elektroninę prekybą orientuotos kompanijos, vietą ras ir smulkios bei vidutinės Kauno rajono, Kauno miesto įmonės“, – sakė G. Muliuolis.

Pirmasis etapas jau pradėtas, jį užbaigti numatoma kitų metų balandį.

Urban HUB“ kapsulės įkasimo ceremonija
Sklype ryškėja naujų pastatų kontūrai / R. Tenio nuotr.

„Žiūrėsime, kaip sparčiai mums pavyks judėti į priekį, bet antrojo etapo statybos galbūt prasidės dar šiemet, jos turėtų finišuoti 2024-ųjų pabaigoje. Nuosekliai per artimiausius kelerius metus planuojame išplėtoti visus etapus, užpildyti patalpas nuomininkais ir džiaugtis didžiausiu Baltijos šalyse projektu“, – kalbėjo „Urban HUB“ vadovas.

Domisi įvairūs verslai

Kaip nurodė G. Muliuolis, šiuo metu vystytojai pasirašę iki 15 proc. kontraktų, sąrašas potencialių nuomininkų, su kuriais bendraujama, artėja prie 30 proc.

„Tikiu, kad kitais metais atiduodant objektą vertinti jau būsime užpildę ne mažiau kaip pusę „Urban HUB“ ploto. Verslai labai įvairūs. Kadangi prie A6 kelio turime didelę paklausą prekybinių erdvių, minime, kad šis projektas kitąkart labiau asocijuojasi ne su stock-office, o su prekybinio miestelio vizija“, – dėstė pašnekovas.

Urban HUB“ kapsulės įkasimo ceremonija
Pasak G. Muliuolio (centre), tikimasi, kad baigiant statybas bus užpildyta bent pusė patalpų / R. Tenio nuotr.

„SBA Urban“ valdybos pirmininkas L. Šepetys naujienų portalui sakė neturintis jokių abejonių, kad etapiškas projekto vystymas pasiteisins.

„Objektas vykdomas keliais žingsniais ne dėl kažkokių rizikų suvaldymo, mes įsitikinę, jog tai bus puikiai veikiantis komercijos miestelis. Tiesiog ploto užpildymas turi vykti organiškai. Šio regiono verslas turi savo ritmą, potencialą plėstis ir kurtis naujose patalpose. Į tai atsižvelgiame ir projektą darysime trim etapais“, – nurodė L. Šepetys.

Išvien veikianti verslo bendruomenė

Tikimasi, kad komercijos miestelyje kursis daugeriopa bendruomenė. L. Šepečio manymu, tai gali būti visiškai skirtingi verslai, kurie įsikėlę čia pradės vieni kitus atrasti ir ims ieškoti sinergijos, bendrumo.

„Neapsibrėžiame siaura niša, tai bus patys patys įvairiausi verslai – ir tie, kuriems reikia prekybos ploto, ir prekiaujantys internetu, teikiantys paslaugas ar užsiimantys smulkia gamyba. Nuo senų laikų Kauno regionas garsėja verslų įvairove, labai tikimės, kad „Urban HUB“ miestelis taps jų ašimi“, – sakė „SBA Urban“ valdybos pirmininkas, patikinęs, kad tai vienas didžiausių stock-office segmento projektų Baltijos šalyse.

Urban HUB“ kapsulės įkasimo ceremonija
Fasadinė „Urban HUB“ pusė atrodys visai kaip šis bičių namas / R. Tenio nuotr.

Į Kauno „Urban HUB“ per tris etapus bus investuota virš 100 mln. eurų. Proporcingai pirmo etapo statybų įgyvendinimas atsieis apie trečdalį šios sumos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA