Šokiruojančios žinios po LNK žurnalisto mirties – figūravo byloje dėl seksualinio nusikaltimo prieš paauglį – Kas vyksta Kaune

Šokiruojančios žinios po LNK žurnalisto mirties – figūravo byloje dėl seksualinio nusikaltimo prieš paauglį

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/06/02 09:12
Vilius Stankevičius

Po tragiškos netekties Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl LNK žurnalisto Viliaus Stankevičiaus (gim. 1999 m.) mirties priežasties nustatymo. Šią žinią portalui lrytas.lt patvirtino Šiaulių apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė.

Lrytas.lt šaltiniai taip pat patvirtino, jog pagrindinė versija – savižudybė.

LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ dirbęs V. Stankevičius rastas negyvas šeštadienį Raseinių rajone.

Tragedija gali būti susijusi su teisinėmis problemomis, kurios anksčiau buvo prislėgusios jauną žurnalistą. Apie tai naujienų portalą lrytas.lt informacija pasiekė po jo mirties.

Byla – dėl seksualinio nusikaltimo prieš vaiką

Iš Raseinių kilęs, be kita ko, kriminalinių naujienų rubriką televizijos laidoje vedęs V. Stankevičius praėjusiais metais figūravo baudžiamojoje byloje dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų prieš vaiką.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė informavo portalą lrytas.lt, jog 2022 metų liepos 19 dieną ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi V. Stankevičius buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės byloje dėl lytinės aistros tenkinimo, pažeidžiant nepilnamečio (jaunesnio nei 16 metų) asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir (ar) neliečiamumą.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą pilnametis asmuo, lytiškai santykiavęs ar kitaip tenkinęs lytinę aistrą su jaunesniu negu 16 metų asmeniu, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Prokuratūros atsakyme teigiama, jog V. Stankevičiaus atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės įvyko, kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius.

Tam reikėjo įvykdyti kai kurias sąlygas – pripažinti kaltę, atlyginti nukentėjusiajam žalą arba susitarti dėl jos atlyginimo, taip pat neturėjo būti pagrindo manyti, kad jis darys naujas nusikalstamas veikas.

Prokuratūra pažymėjo, jog atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo yra laikomas neturinčiu teistumo.

„Detalesnė informacija apie įvykusį ikiteisminį tyrimą neteikiama, siekiant apsaugoti teisėtus nepilnamečio proceso dalyvio interesus“, – rašoma Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atsakyme.

Mirties priežastį atskleis tyrimas

Nepatvirtintais duomenimis, televizijos žurnalistas bijojo, kad šios žinios nepasklistų į viešumą.

Tiksli V. Stankevičiaus mirties priežastis turėtų paaiškėti policijos tyrimo metu.

Portalą lrytas.lt buvo pasiekusios žinios, jog V. Stankevičius galėjo figūruoti toje pačioje byloje, kuri dėl seksualinių nusikaltimų prieš vaikus buvo iškelta žinomam Kauno mentoriui, viešosios įstaigos „Mokinio karjera“ įkūrėjui 25 metų Remigijui Jakščiui.

R. Jakščio bylos tyrimui vadovavęs Kauno prokuroras Andrius Kiuršinas portalui šios informacijos nepaneigė, nukreipęs į Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrių.

Komunikacijos skyrius taip pat šios žinios nei patvirtino, nei paneigė – atsakyme apie V. Stankevičiaus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės nebuvo konkretizuota, ar tai ta pati byla, kurioje kaltinimai buvo pareikšti R. Jakščiui.

Pastarasis vienoje byloje dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų prieš vaikus yra nuteistas, o kitoje – šiuo metu teisiamas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
pagalba@moteriai.lt
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
vilties.linija@gmail.com
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
pasikalbekime@sidabrinelinija.lt
Krizinio nėštumo centras
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės.
Pagalba galima visoje Lietuvoje.
+370 603 57912
Darbo dienomis 09:00 - 17:00
www.neplanuotasnestumas.lt
pagalba@neplanuotasnestumas.lt
Krizių įveikimo centras
Skubi, nemokama ir anonimiška psichologinė pagalba išgyvenantiems psichologinę krizę.
+370 640 51555
Darbo dienomis 16:00 - 20:00
Šeštadieniais 12:00 - 16:00
www.krizesiveikimas.lt
info@krizesiveikimas.lt
Facebook Messenger
Skype susirašinėjimas
Skype skambutis
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda
Nemokama pagalba organizacijoms ir šeimoms, įvykus kriziniams atvejams (po savižudybės, žmogaus mirties, dingimo, avarijų ir t.t.). Konsultuoja įmonių vadovybes gyvai ar nuotoliu.
1815
kriziukomanda.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA