Dėl sausros vandens suvartojimas Kaune stipriai išaugo – Kas vyksta Kaune

Dėl sausros vandens suvartojimas Kaune stipriai išaugo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Užsitęsus sausrai, Kauno mieste bendras vandens suvartojimas šoktelėjo nuo vidutinio 65 tūkstančių kubinių metrų iki 75 tūkstančių kubinių metrų per parą, mat gyventojai geriamą vandenį naudoja ne tik savo poreikiams, bet ir pievoms ar želdiniams laistyti, rašoma „Kauno vandenų“ pranešime žiniasklaidai.

„Kauno vandenų“ Centrinės dispečerinės duomenimis, vakarinio piko valandomis nuo 19 iki 23 val. vandens suvartojimas išauga net 2,5 karto, kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ne tik buities reikmėms, bet ir laistymui.

„Kauno vandenų“ specialistai perspėja, kad masinis vandens vartojimas ne tik maisto gamybai ir būtiniausioms reikmėms, bet ir daržams bei želdynams laistyti, mažina vandens slėgį ir sukelia drumstumą.

„Padidėjęs vandens kiekis sunaudojamas netolygiai, vos per kelias valandas vakare. Dėl to pritrūksta vandentiekio tinkle pralaidumo ir nėra užtikrinamas pakankamas vandens slėgis atskirose tinklo vietose.

Prašome gyventojų būti supratingiems ir geriamą vandenį želdynų laistymui naudoti saikingai. Daržą ar pievą geriau laistykite anksti ryte arba dienos metu, venkite tai daryti piko valandomis“, – teigia „Kauno vandenų“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.

Didžiausias geriamojo vandens suvartojimas iš kai kurių vandens siurblinių pastarąsias kelias savaites fiksuotas Romainiuose, Vijūkuose, Aleksote, Garliavoje, Domeikavoje, Sargėnuose, Vytėnuose, Vaišvydavoje, Ringauduose ir kituose privačių namų rajonuose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA