V. Savukynas ginčą su LRT spręs teisme: teisė kritikuoti valdžią turi būti apginta – Kas vyksta Kaune

V. Savukynas ginčą su LRT spręs teisme: teisė kritikuoti valdžią turi būti apginta

Virginijus Savukynas / DELFI nuotr.

Laidų vedėjas Virginijus Savukynas, kurį LRT etikos kontrolierė paskelbė pažeidusiu etiką dėl teisingumo ministrei Ewelinai Dobrowolskai nepalankaus įrašo socialiniame tinkle „Facebook“, įpareigojo šį įrašą pašalinti ir skyrė nuobaudą, šį sprendimą ginčys teisme.

Žurnalistas teismo prašo panaikinti LRT etikos kontrolierės bei LRT Tarybos sprendimus jo atžvilgiu.

„Mūsų teisė kritikuoti valdžią turi būti apginta. Lietuvos Respublikos Konstitucija suteikia visiems teisę turėti savo nuomonę ir kritikuoti valdžią. Konstitucijoje aiškiai teigiama, kad už valdžios kritiką negali būti persekiojamas nė vienas pilietis. Tai labai svarbios nuostatos, kurios turi būtų ne vien deklaratyvios. Jos turi realiai veikti. Kitaip negalėtų dirbti nė vienas žurnalistas. Kitaip nebūtų demokratijos ir žodžio laisvės.

Šiemet LRT etikos kontrolierės priimtas sprendimas dėl mano neva padaryto LRT etikos kodekso pažeidimo kritikuojant ministrės elgesį taip pat pastarąjį palaikęs LRT Tarybos sprendimas sukėlė dar daugiau abejonių dėl teisės dirbti savo darbą, puoselėti savo profesiją bei reputaciją ir, svarbiausia, dėl mano, kaip žmogaus ir piliečio, teisės reikšti savo nuomonę.

Visuomenės reakcija į šią istoriją parodė, jog ir jai yra daug neaiškių klausimų. Kokios Lietuvos Respublikos piliečio ir žurnalisto laisvės ir teisės? Kas ir kaip jas gali riboti? Todėl šiandien aš, padedamas advokatų, kreipiausi į teismą dėl mano pažeistų teisių gynimo. Teismo prašau panaikinti LRT etikos kontrolierės bei LRT Tarybos sprendimus mano atžvilgiu. Tai teisinis ir civilizuotas kelias, kurio metu bus sprendžiami šie svarbūs klausimai“, – trečiadienį savo „Facebook“ rašo V. Savukynas.

Nemalonumų V. Savukynas sulaukė dėl 2022 m. rugsėjo 30 d. savo „Facebook“ paskyroje paskelbto įrašo: „Teisingumo ministrė iškėlė drausminę bylą Ignui Vėgėlei dėl to, kad jis kėlė klausimus. Jie gali patikti, gali nepatikti, tačiau tokią teisę garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija. Manau, kad tai yra vienas iš baisiausių žingsnių, kuriuo pasikėsinta į laisvę. Kaip ir putino ruzzijoje nepatinkančius žmones siekiama užčiaupti. Nemanau, kad šiai ministrei yra vieta Vyriausybėje.“

Iš pradžių etikos klausimas buvo svarstytas LRT žurnalistų etikos komisijoje. 2022 m. gruodžio 21 d. buvo priimtas etikos kontrolierės nutarimas pradėti tyrimą. Posėdis, kuriame buvo svarstomas galima pažeidimas, vyko sausio 17 d.

Jo metu V. Savukynas LRT etikos kontrolierės pripažintas pažeidęs 3 etikos kodekso straipsnius ir dėl to įpareigotas pašalinti įrašą, o LRT administracijai rekomenduota V. Savukynui skirti nuobaudą.

Sulaukęs tokio sprendimo V. Savukynas pasinaudojo jam suteikta teise apskųsti sprendimą LRT Tarybai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA