Privačiam verslui išnuomoto Kauno savivaldybės knygyno metinis pelnas nesiekia 45 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Privačiam verslui išnuomoto Kauno savivaldybės knygyno metinis pelnas nesiekia 45 tūkst. eurų

Centrinis knygynas Laisvės alėjoje/ Kaunas.lt

Kauno miesto savivaldybė nuomoja dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų nekilnojamojo turto, ir tuo rūpinasi jos administracijos Nekilnojamojo turto specialistai. Tačiau tiesiogiai į jų akiratį nepatenka kiek daugiau nei 400 kv. m seno pastato pirmame aukšte Laisvės alėjoje esantis turtas.

Pastarasis turtas yra vos vieną darbuotoją turinčios UAB „Centrinis knygynas“ balanse, tai yra, priklauso šiai bendrovei. „Kas vyksta Kaune“ puikiai pamena, kokios politinės aistros virė dėl Centrinio knygyno, kai vieni iš miesto valdžios rūmų norėjo jį parduoti, bet kiti baiminosi, kad dešimtmečius Laisvės alėjoje tarnaujančio ir kauniečių pamėgtos knygyno tokiu atveju nebeliks.

Šiandien ne taip svarbu, kas prie jo vitrinos metalinio barjero rakinosi, o kas iš to šaipėsi. Svarbu galutinis rezultatas, – knygynas, o tiksliau UAB „Centrinis knygynas“ patalpos (415,6 kv.m), kurios mero Visvaldo Matijošaičio vadovavimo Kauno savivaldybei antraisiais metais (2016 m. liepos 1 d.) buvo išnuomotos plačiai žinomam „Pegaso“ knygynų tinklui. Taip sakant, „kitam juridiniam asmeniui, kuris toliau vykdo mažmeninę prekybą knygomis“.

Savivaldybės bendrovė, o tiksliau – UAB „Centrinio knygyno“ direktorė -Rūta Šimkaitytė – Kudarauskė nuo 2019 metų lapkričio užėmusi apmokamą etatą, vargu ar daug laiko sugaišta tvarkydama knygyno „reikalus“ ne darbo savivaldybėje metu.

Kaip ji nurodo miesto politikams pateiktoje bei viešai paskelbtoje 2022-ųjų savivaldybei priklausančios bendrovės veiklos ataskaitoje, „bendrovė prižiūri, ar nuomininkas vykdo sutarties sąlygas, – naudoja patalpas pagal paskirtį“ (knygų prekybai) ir ar nekeičia patalpų pavadinimo bei iškabos pastato Laisvės alėjoje fasade. Taip pat – ar knygų prekybai panaudoja ne mažiau kaip 80 proc. išnuomotų patalpų.

Ataskaitoje nurodomas ir UAB „Centrinis knygynas“ direktorės telefono numeris, beje, sutampantis su jos, kaip Kauno miesto savivaldybės administracijos Teisės ir konsultavimo skyriaus vadovės R. Šimkaitytės – Kudarauskės tarnybiniu numeriu. Tarkim, jeigu prieš keletą metų šio skyriaus vedėja pagal tiesiogines tarnybos savivaldybės administracijoje pareigas būtų pakonsultavusi Kauno politikus apie finansinę atskaitomybę bei atsakomybę (o šie vedėjos būtų paklausę), tai gal nekiltų skandalo dėl tarybos narių neteisėtų išmokų iš savivaldybės biudžeto gavimo. Bet tai – jau kita tema…

Pati skyriaus vedėja, kaip „Centrinio knygyno“ bendrovės direktorė, irgi nesigviešia papildomų pinigų (sunku, žinoma, atsisakyti, kai yra kas duoda). Už sunkų darbą „vadovaujant išnuomotoms patalpoms“, pernai R. Šimkaitytei – Kudarauskei kas mėnesį buvo priskaičiuojama vidutiniškai po 849,7 euro darbo užmokesčio (bruto).

Per praėjusius metus bendrovė gavo 75 357 eurus (2512 eur. daugiau nei 2021-aisiais) pardavimo pajamų. Grynasis pelnas buvo 44 735 eur. (2021 m. – 41 703). Numatoma akcininkui (savivaldybei) grąža (dividendai) – 45 tūks. eur. 2023-aisiais bei 50 tūkst. – 2022-aisiais. UAB „Centrinis knygynas“ plėtros planų pernai nevykdė ir neinvestavo, o jo „veiklos rezultatai atitinka bendrovės veiklos tikslus“, – pabrėžiama politikams bei visuomenei pristatytoje ataskaitoje.

Tarp kitko, ataskaitoje nurodyta, kad pelno padidėjimas per 7 proc. yra susijęs su anksčiau (dėl karantino ribojimų) taikytomis patalpų nuomos lengvatomis. Prognozuojama, kad šiemet šiek tiek (iki 16 tūkst. eurų) padidės savivaldybės įsteigtos UAB „Centrinis knygynas“ bendrosios ir administracinės pajamos (dėl 2023-aisiais bazinio darbo užmokesčio dydžio).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA