A. Adamkienė amžinojo poilsio atguls Kaune – Kas vyksta Kaune

A. Adamkienė amžinojo poilsio atguls Kaune

Kas vyksta Kaune, BNS 2023/05/21 12:09
Alma Adamkienė / D. Umbraso, lrytas.lt uotr.

Sekmadienį mirusi kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus sutuoktinė Alma Adamkienė bus palaidota antradienį Kaune, Petrašiūnų kapinėse.

Prezidentūra pranešė, kad atsisveikinimas su velione ponia A. Adamkiene vyks Prezidento rūmų Kolonų salėje pirmadienį, gegužės 22 d. 18.00 – 21.00 val., ir antradienį, gegužės 23 d. 9.00 – 11.30 val.

Karsto išnešimas planuojamas antradienį 12.10 val. Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje 12.30 val. už velionę bus aukojamos šv. Mišios.

Laidotuvės vyks antradienį 16.00 val. Kaune, Petrašiūnų kapinėse.

Norinčiųjų atsisveikinti su ponia Alma prašoma nenešti gėlių, o joms skirtus pinigus, tęsiant Almos Adamkienės gyvenimo ir darbų dvasią, paaukoti filantropiniams tikslams.

A. Adamkienė buvo moters ikona, sako jos bičiulė B. Vizgirdienė

Buvusi pirmoji Lietuvos ponia A. Adamkienė buvo tikra moters ikona, teigia jos bičiulė B. Vizgirdienė. Anot jos, po ilgų sovietų valdymo dešimtmečių Adamkai atvėrė ir parodė Lietuvą pasauliui.

„Ji buvo moters ikona – švelnumas, inteligentiškumas, natūrali elegancija. Viskas, kas yra gražu ir gera, ypač gera, yra apie ją“, – sekmadienį BNS sakė B. Vizgirdienė.

Anot jos, su Valdu ir Alma Adamkais Vizgirdos susipažino prieš 25 metus grįžę į Lietuvą ir V. Adamkui pirmą kartą kandidatuojant į prezidentus.

Nuo to laiko B. Vizgirdienė su A. Adamkiene nuolat palaikydavo ryšį, drauge dalyvavo labdaringoje veikloje.

„Ji parodė pavyzdį visai Lietuvai, kokia turėtų būti pirmoji ponia. Man didelį įspūdį padarė, kaip prieš Kalėdas atvažiuodavo didelis sunkvežimis į Rotušės aikštę ir ten žmonės galėdavo nešti perskaitytas ar naujas knygas. Tas knygas ji vežė į kaimus vaikams, kurie neturėjo galimybės tais laikais jų įsigyti. Tokiu būdu pradėtos steigti mažos bibliotekos“, – pasakojo B. Vizgirdienė.

A. Adamkienė taip pat buvo tarptautinės Kalėdų labdaros mugės globėja.

Pasak B. Vizgirdienės, kartais organizacinės grupės pasitarimai net vykdavo pas Adamkų rezidencijoje.

„Ji labai mokėdavo išklausyti, niekada nepertraukdavo. Tuo man priminė karalienę Elžbietą II, nes teko ir su ja susitikti. Šios dvi moterys, kai tu ką nors pasakoji, jos žiūri tau tiesiai į akis. Ir matai, kad visas dėmesys yra apie tai, ką tu kalbi. Labai retas žmogus tai moka“, – sakė B. Vizgirdienė.

Anot A. Adamkienės bičiulės, jos dėmesys žmogui buvo nuoširdus ir tikras. Ji pati paskambindavo pasidomėti, kaip sekasi draugei, pasidalyti įspūdžiais.

Pasak B. Vizgirdienės, pastaruoju metu, kai A. Adamkienė jau sirgo ir negalėjo vaikščioti, ji prasitardavo, jog norėtų tiesiog išeiti iš namų, pabendrauti su žmonėmis.

„Jos didžiausias skundas buvo dėl to, kad negali nueiti į parduotuvę ir paliesti kokios nors skardinės, obuolio… Sakydavo: taip noriu ištrūkti iš namų, nes jau pastaruoju metu negalėjo vaikščioti. Sakė: daugiausia pasiilgstu žmonių“, – prisiminė B. Vizgirdienė.

96 metų A. Adamkienė mirė sekmadienį Vilniuje po sunkios ligos.

V. Adamkus Lietuvos prezidento pareigas ėjo dvi kadencijas 1998–2003 ir 2004–2009 metais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA