Netradicinis renginys Kaune: greitųjų pasimatymų popietė senjorams – Kas vyksta Kaune

Netradicinis renginys Kaune: greitųjų pasimatymų popietė senjorams

Kaune vyks netradicinis renginys senjorams: greitųjų pasimatymų popietė / Nacionalinio socialinės integracijos instituto nuotr.

Žmogaus gyvenimas neatsiejamas nuo bendravimo. Deja, senjorai išgyvena artimųjų netektis, pasikeitus darbo statusui nutrūksta ryšiai su kolegomis, o prastėjanti sveikata tampa kliūtimi išeiti iš namų ir visavertiškai įsitraukti į visuomenės gyvenimą, rašoma Nacionalinio socialinės integracijos instituto pranešime žiniasklaidai.

Siekdama mažinti senjorų vienišumą, Nacionalinio socialinės integracijos instituto Senjoro programa, gegužės 18 d. Kaune kviečia senjorus išmėginti naują socialinių ryšių mezgimo formatą – visame pasaulyje išpopuliarėjusius greituosius pasimatymus!

Šio renginio metu, jaukioje aplinkoje susirinkę senjorai turės progą susipažinti, sužinoti vieni kitų istorijas, pomėgius ir, tikimės – atrasti bendraminčių ir naujų draugysčių.

Renginiu siekiama pakeisti įsisenėjusį stereotipą, kad vyresniame amžiuje užmegzti naujus socialinius ryšius ir draugystes jau vėlu.

Asociatyvi / E. Orlovienės ir E. Špiliauskienės nuotr.

Socialinių ryšių mezgimas yra vienas iš pozityvios senatvės metodologijos principų, su kurios įgyvendinimu Lietuvoje dirba Senjoro programa. Programos lankomi senjorai dažnai pažymi, kad jiems labai trūksta bendravimo, kompanijos ir laisvalaikio bendraminčių rate.

Vienatvė kenkia tiek psichinei, tiek fizinei žmogaus sveikatai. Žmonės, išgyvenantys vienatvę, susiduria su didesne ankstyvos mirties, psichikos ir širdies ligų rizika. Nuoseklus kontakto palaikymas padeda palaikyti gerą emocinę sveikatą, sumažinti stresą bei išvengti depresijos. Norint palaikyti pilnavertiškus ryšius, svarbu rasti bendraminčių, aplink save suburti žmonių ratą, kuriame galima jaustis saugiai.

Senjorų greitųjų pasimatymų popietė bus rengiama netrukus duris atversiančioje daugiafunkcėje erdvėje senjorams – Senjoro Butike Kaune.

Renginyje dalyvaujantys senjorai bus suskirstyti poromis ir su kiekvienu dalyviu turės trumpus, 3-4 minučių trukmės pokalbius. Pokalbių metu senjorai galės naudotis paruoštomis klausimų kortelėmis, kurios palengvins pažintį bei padės senjorams atsiverti.

„Speed dating“, kitaip – greitieji pasimatymai, visame pasaulyje itin išpopuliarėjęs formatas naujų pažinčių ir ryšių mezgimui. Ir tikrai nebūtinai romantinių. Greitųjų pasimatymų formatą jau daug metų tyrinėja psichologai, kurie sutinka, kad tai vienas iš efektyvesnių būdų susipažinti net ir uždaresniems žmonėms, kurie paprastai nėra linkę užkalbinti nepažįstamąjį.

Asociatyvi / E. Orlovienės ir E. Špiliauskienės nuotr.

Tad tikimąsi, kad šios popietės metu senjorai turės progą maloniai pabendrauti ir ir įdomiai praleisti laiką bendraminčių kompanijoje, ir, galbūt, čia užgims naujos draugystės!

Senjorų greitųjų pasimatymų popietė vyks gegužės 18 d., 15 val., renginio trukmė – iki 2 val.

Daugiau informacijos apie renginį rasite internetinėje svetainėje bei Senjoro socialiniuose tinkluose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA