Vandžiogaloje pradedamas kurti Japoniško sodo skveras – Kas vyksta Kaune

Vandžiogaloje pradedamas kurti Japoniško sodo skveras

Besikeičianti Vandžiogala / KRS nuotr.

„Per metus Vandžiogala iš apleistos gyvenvietės tapo tvarkingesnė, gražesnė ir patrauklesnė ne tik čia gyvenantiems, bet ir pravažiuojantiems“, – džiaugiasi vos metus Vandžiogalos seniūnu dirbantis Jurgis Bukauskas.

Seniūnas pats gyvena šioje gyvenvietėje, tad vos tik pradėjęs dirbti žinojo vietinių gyventojų problemas, todėl mintyse buvo sudėliojęs patrauklaus miestelio viziją, kuri po truputį virsta realybe.

„Neskaitant kasdienių darbų, gyventojų problemų sprendimų, žmonėms labai svarbus ir vizualus gyvenvietės vaizdas, miestelio erdvių atnaujinimas – o šių darbų šiuo metu Vandžiogaloje vyksta išties daug“, – pasakojo seniūnas.

Pernai 2,42 ha parko teritorijoje buvo išvalyti du tvenkiniai ir aplink juos iškirsti krūmai bei menkaverčiai medžiai, atnaujinti suoliukai parke prie lauko estrados, kaimų skveruose, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Besikeičianti Vandžiogala / KRS nuotr.

Vienoje iš pagrindinių Vandžiogalos miestelio gatvių (Parko g.) pasodinta 45 Japoninių puošmedžių alėja, prie kurių seniūnijos darbuotojai pagamino 6 išminties suoliukus. Ant suoliukų atlošų surašytos gyvenimo prasmės ir su žmogaus vertybėmis susijusios citatos, kad pėsčiųjų taku eidami žmonės perskaitytų ir susimąstytų, ar kada nors gyvenime vadovavosi kuria nors citata.

Seniūno teigimu, nepamirštos ir kitos aplink miestelio centrą esančios erdvės, kurios puoselėjamos ir apželdinamos.

„Šiemet atsivežėme didelių akmenų, kurių pagalba aplink didįjį Vandžiogalos tvenkinį pradedame kurti Japoniško sodo skverą. Pro parką ir link laisvalaikio salės jau įrengėme takelius, o parko teritorijos atskyrimui nuo namų valdos sklypų pasodinsime 2-2,5 metrų aukščio pušaites. Boniškių ir Valeravos kaimuose atnaujinome krepšinio aikštelių dangas. Toliau bus vykdomi parko reljefo lyginimo darbai, įrengsime pėsčiųjų takus, pastatysime suolelius“, – darbus vardijo J. Bukauskas.

Vandžiogalos bendruomenė / KRS nuotr.

Prie miestelio gražinimo darbų aktyviai prisideda ir bendruomenė, dalyvauja talkose.

Seniūnas pasidžiaugė, kad Vandžiogala laimėjo visas tris Dalyvaujamojo biudžeto priemonės idėjas, kurias bus siekiama įgyvendinti šiais metais. Tai Vandžiogalos laisvalaikio skveras, sūpynių skveras ir Svajonių fontanas. Prie šių visų skverų kitąmet planuojama įgyvendinti sakurų ir magnolijų skverą.

J. Bukauskas užsiminė, kad šiuo metu rengiamas Vandžiogalos parko projektas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA