Kauno miesto gimtadienį už 250 tūkst. eurų organizuoja „Medusa Concert“ – Kas vyksta Kaune

Kauno miesto gimtadienį už 250 tūkst. eurų organizuoja „Medusa Concert“ preliminari renginių programa

Kauno Hanzos dienos 2019 / R. Tenio nuotr.

Artėjant 615-ajam Kauno gimtadieniui, miestas praėjusį savaitgalį paskelbė švęsiantis su smagiu trenksmu. Tradiciškai Hanzos miesto istorija žvangės viduramžių miestelyje, ant scenų lips žymūs atlikėjai, švytės vaizdo projekcijos ir, jei tik gaus cukrinės vatos, krykštaus vaikai. Ir tradiciškai „Kauno santaka“ pavadintą gimtadienį organizuoja kauniečiams puikiai žinoma bendrovė.

Gegužės 26–28 d. vyksiančio Kauno gimtadienio šventės viešojo pirkimo konkursas surengtas vasario 13 d., o pasiūlymus konkurso dalyviai galėjo teikti iki kovo. Balandžio 18 d. savivaldybės administracija pasirašė beveik 250 tūkst. eurų vertės sutartį su UAB „Medusa Concert“.

Tik nepamanykite, kad tai yra visa tris dienas truksiančios fiestos kaina. 250 tūkst. eurų su PVM finansuojama užsakovo – Kauno miesto savivaldybės administracijos – lėšomis, o 230 tūkst. eurų su PVM – „Medusa Concert“ surinktomis projekto rėmėjų lėšomis. Jeigu norėsite kam pasigirti, galite drąsiai sakyti, kad 615-ojo Kauno gimtadienio vertė siekia netoli pusės milijono eurų.

Remiantis sutartimi, miestas apmokės pagrindinių užsienio ir Lietuvos atlikėjų pasirodymus, viduramžių miestelio įrengimą ir kai kurias veiklas, dalinai – techninės bazės nuomą, mažą dalį reklamos, taip pat apsaugos ir transporto paslaugas.

„Medusa Concert“ rėmėjų lėšomis dengs kelių atlikėjų koncertus, kai kuriuos garso ir apšvietimo sprendimus. Bene vertingiausia yra organizatoriaus pasiūlyta Kauno gimtadienio reklama, kuri „suksis“ rinktinėse televizijose, radijo stotyse, žiniasklaidoje ir reklamos ekranuose mieste.

Už reklamą „Medusa Concert“ apmoka natūrinių mainų (barterio) principu, o konkrečios renginio sąmatos eilutės sutartyje įslaptintos, tiek miesto, tiek bendrovės lėšomis apmokamų paslaugų prieduose.

Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos duomenimis, Remigijaus Knabiko vadovaujama „Medusa Concert“ Kauno gimtadienį organizavo ir 2017, 2018 bei 2019 m. Bendrovė tai pat laimėjo konkursą šventę surengti 2020 m., tačiau dėl pandemijos ši paslauga nukelta į 2021-uosius. Be to, 2017-aisiais bendrovė puošė Kauno kalėdinę eglutę, organizavo kai kuriuos kitus miesto renginius.

Kaip skelbta gegužės pradžioje savivaldybės išplatintame pranešime, 615-ojo Kauno gimtadienio šventėje jungsis viduramžių pramogos, šiuolaikiniai ritmai ir Europos kultūros sostinės palikimas. Pagrindinis veiksmas suksis Santakos parke – čia iškils didžioji scena, skambės Lietuvos ir užsienio atlikėjų dainos, šokių muzikos papliūpos.

Kauniečius ir miesto svečius džiugins GJan, Jessica Shy, Linas Adomaitis su Kauno miesto bigbendu, grupės „Garbanotas“, „Kamanių šilelis“, „Baltasis kiras“ ir kiti. Su gimtadieniu sveikins iš Didžiosios Britanijos atvykstantis projektas „Someone Like You – The ADELE Songbook“, trijulė iš Latvijos „3Live Project“.

Kaunietis elektronikos korifėjus Ten Walls gimtojo miesto šventėje pasirodys drauge su solistu iš Švedijos Jonatan Bäckelie. Vakarėlio kulminacija taps šiuo metu į pasaulio didžėjų TOP 100 gretas patenkantis norvegas Tungevaag.

Pirkimo dokumentuose pateikiama Kauno gimtadienio programa / Organizatorių nuotr.

Kauno pilies loma tradiciškai virs istoriniu Hanzos miestu su senųjų amatininkų turgeliais ir dirbtuvėmis: skambės viduramžių muzika, žiūrovai galės išmokti to laikmečio šokių. Greta vyks svarbiausios viduramžių pramogos – riterių turnyrai.

Sutemus Senamiestį nuspalvins šviesos instaliacijos, lazeriai, vakariniu Nemuno ir Neries santakos akcentu taps 400 kv. m vandens ekranas su vaizdo projekcijomis. Senosios prieplaukos krantinėje lauks šokančių muzikinių fontanų šou – daugiau kaip pusšimtis fontanų pasklis 100 m plotyje.

Santakos parko Nemuno pakrantėje įsikurs Vaikystės pieva – jauki šeimų erdvė, o Kauno pilies pašonėje, nuo Santakos iki P. Vileišio tilto, veiks pirčių zona. Vilniaus ir M. Valančiaus gatvių sankirtoje bus atidaryta Turizmo gatvė, kur kauniečiai galės susipažinti su karščiausiomis turistinio sezono kryptimis, čia pat šurmuliuos tradicinė mugė.

Laisvės alėjoje gimtadienio savaitgalį taip pat vyks „Kiemų šventė“, po Nemuną ir Nerį pasiplaukioti kvies iniciatyva „Švęskime upę!“, o V. Putvinskio gatvės diena ragins jungtis į dirbtuves, ekskursijas bei kitas kūrybines veiklas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA