Festivalis „Kaunas Jazz“ įgauna pagreitį: į Kauną jau atvyko džiazo legenda – Kas vyksta Kaune

Festivalis „Kaunas Jazz“ įgauna pagreitį: į Kauną jau atvyko džiazo legenda festivalio renginių programa

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Prieš savaitę prasidėjęs festivalisKaunas Jazz“ įgauna pagreitį – į Kauną jau atvyko pirmą kartą Lietuvoje besilankanti džiazo legenda Billy Cobhamas. Šį savaitgalį kauniečių laukia ne tik džiazo muzika, bet ir šokių pamokos bei kitos įdomios veiklos. Dalis renginių – nemokami.

Balandžio 21-ąją festivalio „Kaunas Jazz“ pradžią paskelbė žinomi svečiai iš užsienio – dainininkė Judyta Pisarzcyk ir pianisto Pawelo Kaczmarczyko trio.

„Per 33 metus jame (festivalyje – aut. past.) buvo visko – pasaulinio lygio žvaigždžių, net keturias valandas trukęs vieno atlikėjo pasirodymas, tūkstančiai koncertų, JAV doleriais nubarstyta scena, naujos džiazui atrastos erdvės. Kaip sako didžiausio Lietuvoje džiazo festivalio sumanytojas Jonas Jučas – naujienų bus ir šįmet“, – prieš festivalio startą rašė „Kaunas Jazz“ atstovai.

Kaunas vakaros ilgiau

Kaip praneša „Kaunas Jazz“ organizatoriai, šiandien, balandžio 28 dieną, visas Kaunas vakaros ilgiau – su džiazu ir krepšiniu.

„Publikai prašant, „Kaunas Jazz“ festivalis koreguoja savo vienos dienos programą Nepriklausomybės aikštėje. Penktadienio vakarą 19.30 val. joje visų lauks Kauno diksilendas „Dixxband“, o 21 val. festivalio lauko scenos ekrane karaliaus krepšinis. Vakarą po transliacijos vainikuos charizmatiškieji „Los Secretos del Pablo“. Linkime gerų įspūdžių ir krepšinio! ŽALIA BALTA“, – informavo festivalio organizatoriai.

Tiesa, šiandien 18 val. kauniečių laukia ir varpų džiazo muzikos koncertas. Vytauto Didžiojo karo muziejuje skambės prof. Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijos jo kūrinių temomis Kauno karilionu.

Daugiau nemokamų renginių ir veiklų

Šeštadienį 13 val. džiazo gatvės „Modern“ scena įsikurs Vienybės aikštėje – čia per akis vietos energingiems šokio judesiams. Kauniečių lauks lindyhopo, salsos, bačatos, repo ir gatvės šokių virtuozai.

„Ateikite pasigrožėti šokėjų judesiais arba prisijunkite patys – laukia ne tik pasirodymai, bet ir šokio pamokos. Juk šokio ritmu pavasaris – dar linksmesnis ir šviesesnis“, – kvietė šokėjai.

Vėliau, nuo 14 iki 17 val., džiazo gatvės „Free“ scenoje (Vasario 16-osios g.) popietę pradės „Gruodžio džiazas“ – simboliškai pavadinta grupė, kurioje muzikuoja Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos estrados ir džiazo metodinės grupės mokiniai. Koncerte girdėsite džiazo standartus ir populiariosios muzikos kūrinius.

Festivalis „Kaunas Jazz“ / R. Tenio nuotr.

14.30 val. Laisvės al. 68 pasigirs naujos grupės debiutas.

„Placebo“ – jauni muzikantai, kurie jau ne vienus metus svarstė apie galimybę suburti naują grupę, tačiau galiausiai šiam žingsniui pasiryžo, nusprendę išbandyti jėgas „Kaunas Jazz“ scenoje. Tad išvysite būtent šio festivalio įkvėptą debiutą – ir tokius pirmus kartus tikrai verta išgirsti. Vien jau dėl to, kad grupės nariai sudaro kolektyvo „Lithuanian Youth Jazz Orchestra“ ir jau yra aplankę daugelį Lietuvos džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivalių. Veržlaus ir jauno Lietuvos džiazo gūsis, kurį sutiksime pirmą, bet, tikimės, tikrai ne paskutinį kartą“, – atvykti kvietė festivalio organizatoriai.

19 val. Nepriklausomybės aikštės scenoje suskambės grupė „Huge soul“, vėliau pasirodys svečiai iš Latvijos „Very Cool People“ ir daugelis kitų.

Sekmadienio popietę Kauno sinagogoje suskambės specialiai „Kaunas Jazz“ festivaliui paruošta Skirmanto Sasnausko, Vitos Rusaitytės ir Arno Mikalėno programa, kurią klausytojai išgirs pirmą kartą.

„Muzikiniu požiūriu šį projektą būtų sunku priskirti konkrečiai stilistikai – muzikantus sieja atvirumas naujovėms bei meilė laisvai improvizacinei muzikai. Kaip patys muzikantai sako, šioje programoje spontaninės improvizacijos, komponuotos muzikos fragmentų, teksto pagalba perteiks šiuolaikinį erdvės pojūtį tiek individualioje, tiek kolektyvinėje plotmėje“, – skelbiama „Kaunas Jazz“ puslapyje.

Mokamų renginių repertuaras

Šiandien, balandžio 28 dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pasirodys legendinis džiazo būgnininkas Billy Cobhamas. B. Cobhamo pavardė jau kelis dešimtmečius ryškiomis raidėmis įrašyta į džiazo istoriją, tačiau „Kaunas Jazz“ scenoje šis muzikantas pasirodys pirmą kartą.

Šeštadienį Nacionaliniame Kauno dramos teatre festivalio kvietimu pirmą kartą mūsų šalyje koncertuos ir Zara McFarlane – viena talentingiausių ir ryškiausių šių dienų britų džiazo vokalisčių.

Pirmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje festivalio kvietimu pasirodys vienas garsiausių pasaulio džiazo dainininkų Kurtas Ellingas. Festivalio publikai JAV žvaigždė pristatys pasaulinę premjerą – programą, atliekamą su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Bilietus į šiuos ir kitus festivalio „Kaunas Jazz“ koncertus platina bilietai.lt

Visa mokamų ir nemokamų „Kaunas Jazz“ festivalio renginių programa čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA