„Žalgirio“ arenoje – pasaulio džiazo žvaigždė Kurtas Ellingas su simfoniniu orkestru – Kas vyksta Kaune

„Žalgirio“ arenoje – pasaulio džiazo žvaigždė Kurtas Ellingas su simfoniniu orkestru

Organizatorių nuotr.

Jau gegužės 1-ąją „Žalgirio“ arenoje „Kaunas Jazz“ festivalio kvietimu pasirodys vienas garsiausių pasaulio džiazo dainininkų Kurtas Ellingas. Festivalio publikai JAV žvaigždė, dviejų prestižinių „Grammy“ statulėlių laimėtojas pristatys pasaulinę premjerą – programą, atliekamą su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Kaip skelbia organizatoriai, Kaune bus galima išgirsti kūrinius, kurie specialiai aranžuoti šiam projektui, o scenoje su K. Ellingu gros Algimanto Treikausko vadovaujamas Kauno miesto simfoninis orkestras, kuriam diriguos Karolis Variakojis.

Kauno miesto simfoninis orkestras yra koncertavęs su daugeliu garsių pasaulio atlikėjų, o 2021-aisiais festivalio „Kaunas Jazz“ publika mėgavosi jo pasirodymu su populiariuoju džiazo dainininku Gregory Porteriu.

Svarbiausio pasaulyje džiazo žurnalo „Downbeat“ kritikai K. Ellingą net 17 kartų yra išrinkę geriausiu džiazo vokalistu. Net dvylika kartų geriausiu metų vokalistu jį išrinko JAV džiazo žurnalistų asociacija. Ir tai – tik pora iš daugelio šio artisto pelnytų pripažinimo ženklų.

Šiandien Kurto kolekcijoje – jau penkiolika „Grammy“ nominacijų ir dvi pergalės geriausio vokalinio džiazo albumo kategorijoje.

K. Ellingo paslaptis – nuostabiai valdomas, su niekuo nesupainiojamas balsas, virtuoziškos improvizacijos ir iš kiekvieno kūrinio sklindanti poezija. Išskirtinis dainininko bruožas – gebėjimas imti garsius instrumentinio džiazo kūrinius, rašyti jiems tekstus ir paversti dainomis. Tuo pačiu šis atlikėjas – dinamiškas, originalus ir įtraukiantis publiką, o scenoje sugebantis kiekviena daina papasakoti istoriją.

Pagrindinis K. Ellingo muzikinis partneris šiame albume – gitaristas Charlie Hunteris, su dainininku atvyksiantis ir į Kauną. Gitaristas garsėja kaip daugybėje skirtingų žanrų pagarbą pelnęs muzikantas ir prodiuseris.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA